Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Csalódtam a páromban, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csalódtam a páromban, de szeretnék megbocsátani, jól teszem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy viszonylag hosszú párkapcsolatom, de volt egy nagyon hosszú időszak mikor külön voltunk, de ez nem volt igazi különlét, mert találkoztunk ugyanúgy. Akkor én szakítottam vele, mert nagyon csúnyán tudott viselkedni, de azt mondtam kibékülnék vele, ha ezen tudna változtatni. Utólag ezt hibának látom, meg kellett volna beszélnünk. Őt ez a dolog nagyon megviselte lelkileg, napi szinten sírt, könyörgött hogy fogadjam vissza, én meg ostoba voltam és hajthatatlan, jól éreztem magam, hogy nem kell foglalkoznom senkivel. Nem foglalkoztam vele, nem éreztettem vele azt, hogy ki szeretnék békülni, mindig azt mondtam neki, hogy most még egész biztosan nem, mert egyenlőre jó nekem így. Aztán egyik este megismerkedett egy sráccal, aki meghallgatta, bíztatta meg ilyesmi, nem volt köztük először semmi, aztán már késő volt és a srác meghívta magához aludni, ő belement, eleinte ott se volt semmi, aztán a srác rámászott és ő pedig hagyta magát. Mostanra kezdtünk kibékülni, kezdett minden jóra fordulni, de láttam, hogy valami nem kerek, aztán nagy nehezen kiszedtem belőle. Nagyon sokat beszéltünk róla, azt mondta azért hagyta magát, mert össze volt zavarodva, értéktelennek érezte, úgy érezte én már lemondtam róla (ugye fentebb írtam, hogy nem igazán éreztettem, hogy békülni akarok) és azt hitte, hogy ha túl lesz rajta majd jobb lesz és rájön, hogy nélkülem is van élet. Aztán azt mondta semmi nem lett jobb, sőt még értéktelenebbnek, eldobhatóbbnak érezte magát, hogy megtette, azt mondta nem élvezte a dolgot, szorongott, szégyellte magát aztán a végén kb két szót szóltak egymáshoz és hazament. Elhiszem, hogy szeret, mert akárhányszor mondtam, hogy találkozzunk ugrott, amikor ezt a témát elkezdtem gyanítani, akkor csak annyit mondtam neki hogy fontos dologról akarok beszélni, 4 óra múlva itt is volt Miskolcon Pestről, ráadásul fél évet várt arra, hogy eldöntsem akarok-e még tőle valamit. Nem egy szokványos kapcsolat a miénk, nagyon sok mindenen túl mentünk már együtt és nem szeretném eldobni. Ugyanakkor nagyon bánt, hogy nem volt elég ereje nemet mondani és hogy egy kvázi idegennek adta oda magát. Úgy érzem az a helyes, ha megküzdünk a kapcsolatunkért, próbálom azzal is vígasztalni magam, hogy nem voltunk együtt és hogy én is tettem nem szép dolgokat, sőt többet, mint ő, bár konkrét lefekvésig sosem jutottam. Nem maga a lefekvés zavar, azt megtudnám emészteni, ha legalább egy olyannal tette volna, aki tényleg értékeli, mert akkor megtudnám érteni, de így zavar, ő azt mondta, hogy szerette volna ha legalább kell valakinek, elég nehéz gyerekkora volt és nagyon nincs önbecsülése, ezt is próbálom mentségére felhozni. Ami nagyon rossz, hogy minden apró részletet elmondattam vele, azt is tudom ki volt a srác és így tudok arcot társítani az egészhez meg elképzelni és ettől még rosszabb. A párom megkért, hogy feküdjek le én is valaki mással és akkor tiszta lappal nyithatnánk egy új kapcsolatot, de nem tudom hogy ezt meg kellene e tennem vagy inkább csak minden tett nélkül megpróbálni túllépni rajta. Látom rajta az őszinte megbánást és szégyent. Szeretnék vele együtt maradni, valaki tud tanácsot adni mivel tehetném ezt könnyebbé? Illetve véleményt, hogy jól döntöttem-e? Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült.

2014. okt. 23. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltatok együtt, tehát megcsalásnak nem minősül. Nem volt a leghelyesebb cselekedet, hogy ezzel próbált vigasztalódni, de emberek vagyunk, bárki követhet el hibákat. Szerintem mindenképpen megéri megbocsátani neki, még egy esélyt adni, tekintettel arra, hogy ekkora megbánást tanúsít.
2014. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Nekem a büszkeségem nem engedné,hogy megbocsássak neki,akkor sem,ha a szívem beleszakadna.Pedig számomra is létezik per pillanat olyan ember,aki darabokra törte a szívem,és én így is szeretem.Viszont a megbocsátás más.Amikor megbocsátasz egy olyan bűnt,ami a kapcsolat tisztaságát beszennyezte,akkor gyakorlatilag feladod a büszkeségedet.Szerintem...Számomra fontos,hogy megmaradjon az ember belső tartása.
2014. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 blazefire válasza:
Érdekes történet..,ha úgy érzed tenni akarsz a kapcsolatért és hosszútávon van esély hogy változtasson a viselkedésén amit nem bírtál akkor ternészetesen fejlődjetek együtt.Szerintem mindenkép meg kell bocsátani-ez neki is segít feldolgozni!
2014. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha megtette jól tette,nem voltatok eggyüt te hitetted el vele hogy már nem számíthat rád, és most meg sz@r mert vissza nyalt a fagyi?
2014. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Kamuzik a társad, ne higyj neki. Szépen felépített hazugságot kaptál, akkor, amikor egy ember bármit tesz-csak nem hazudik.


Kukázd. Oda való.

2014. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Jobban járna szegény, ha megszabadulna tőled.

Hosszú ideig csak hitegetted, ha kellett ugrasztottad, de végülis sz@rtál rá. Nagyon rondán viselkedtél vele és csak kihasználtad.

Teljesen érthető, hogy máshoz menekült.

Most sem azt írod, hogy szereted, hanem úgy tűnik inkább sajnálatból lennél vele.

Szerintem ne hitegesd. Döntsd el mit akarsz és tartsd magad ahhoz. De egy ilyen érzelmileg labilis lányt hitegetni a legszemetebb dolog.

2014. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szeretem, csak ostoba voltam, ha nem szeretném nem akarnék vele maradni.
2014. okt. 23. 18:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a tűréshatára de így elolvasva a csaj többet szenvedett mint te és végül is te idézted elő ezt az egészet még csak kapcsolatban se volt amikor szó szerint kihasználták. Én már bocsájtottam meg megcsalást is (nem mondom hogy jól tettem, de megtettem) a kérdés hogy TE tudsz e nyitni egy tisztalapot neki?
2014. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
illetve nem teljesen kerek a történet, mert mikor külön voltunk, akkor is számíthatott rám, ha segíteni keleltt. Ettől függetlenül persze, sokszor rondán viselkedtem.
2014. okt. 23. 18:57
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem voltatok együtt. Innentől kezdve nem tartozik neked elszámolnivalóval. Pont. A te döntésed volt, hogy te nem feküdtél le mással. De mit gondoltál, meddig kellett volna várnia rád?
2014. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!