Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ti hogy állnátok hozzá, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy állnátok hozzá, ha a legjobb barátnőtök megcsalná a párját, mikor ti elítélitek az ilyesmit?

Figyelt kérdés
Bevallom, nagyon elítélem a hűtlenséget, nem igazán tudom megérteni, hogy mi értelme van hazudozni meg becsapni a másikat. A legjobb barátnőm tegnap bevallotta nekem, hogy megcsalja a párját... Én sajnos nem nagyon tudtam erre jól reagálni, nem oktattam ki, vagy szidtam le, de nagyon ledöbbentem és nem nagyon tudtam mit hozzáfűzni... Valahogy azóta nem is nagyon jön, hogy beszéljek vele, olyan fura lett minden. Pedig tudom, hogy a barátnőm és mellete a helyem most is, de ha egyszer ennyire nem tudom elfogadni amit csinál, akkor mi tévő legyek?
2015. szept. 8. 14:38
1 2
 1/17 anonim válasza:
40%
Mondd el a barátjának, joga van tudni és önállóan eldönteni, hogy hogyan tovább.
2015. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Emberileg leírta magát előtted, sosem fogsz már tudni többet úgy ránézni, mint akkor mikor még nem tudtad. Én is így voltam réges rég az akkori legjobb barátnőmmel. Onnantól kezdve már jóval óvatosabbá váltam vele szemben-ő ebből nem vett észre semmit-én viszont már teljesen másként álltam hozzá. Aztán ami mocskosságai még később kiderültek, az már gyomorforgató volt számomra. Ki is dobtam, akkor meg elkezdett visítozni. Csak egyetlen egyet sajnálok: hogy nem korábban vágtam ki. az egyike azoknak (nem sok ilyen van) akin szó nélkül át tudok lépni és átlépek bármekkora bajba is van és kerül.
2015. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt, ne mondd el a barátjának, ne szólj bele az életükbe.


Másrészt, tévedsz abban, hogy mellette a helyed.. Legalábbis ez úgy hangzott mintha neked támogatnod kéne ebben. Ez nem igaz.

A barátja vagy, nyugodtan megmondhatod neki, hogy nem értesz egyet ezzel és nem is érted miért csinálja. Ha már nem szereti, akkor miért nem lép ki esélyt adva mindkettejüknek a boldogságra?!


Az pedig sokmindent elárul a barátnődről, hogy ő azóta nem keres. Valószínű támogatást várt tőled, váll veregetést, de ezt nem kell megadni neked. LEgyen továbbra is a barátnőd, de nem kell szó nélkül elmenni minden általad hülyeségnek vélt dolog mellett. A barát ettől barát.

2015. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Biztos nem fogom elmondani a barátjának, ez nem is kérdés.

Csak az a bajom, hogy rossuzl érzem magam, amiért nem állok mellette teljesen...

2015. szept. 8. 14:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4 Ennek a kapcsolatodnak vége. Csak idő és cselekedet kérdése, hogy mikor derül még ki más.
2015. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ő keresett azóta, de valahogy csak olyan felszínesen tudtunk beszélni, olyan erőltetett volt az egész...
2015. szept. 8. 14:49
 7/17 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy te ezzel a dologgal nem tudsz azonosulni.
2015. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy el kellene mondanod a barátjának, hogy mi történt. Sajnos személyes tapasztalatom van az ügyben, nálunk évek múltán derült ki a félrelépés és örültem volna, ha valaki szól, hogy ne vegyem feleségül. Felelősséget is hárított rád a barátnőd azzal, hogy elmondta, te dolgod, hogy mit kezdesz vele, de tudd, hogy itt nem a barátnőd érzései a fontosak.
2015. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Én nagyon megdöbbennék, ha ilyesmit követne el a barátnőm, holott éppen azért ő a barátnőm, mert gerinces, a barátságomra érdemes embernek ismertem meg. Ezzel összedőlne bennem a róla alkotott kép. Tőlem is hiába várna támogatást, de őszintén, szerintem ilyesmit csak a nagyon buta emberek várnak a barátaiktól ilyen esetben.. vagy én nem is tudom, de az biztos, hogy én nem buta emberekkel vettem magam körül. Az egyetlen eshetőség, amikor még reményt látnék a dolog normalizálására, az lenne, ha azzal fordulna hozzám, megcsalta a barátját, megbánta, el akarja mondani a párjának, és ennek a helyzetnek az átbeszéléséhez kér tőlem segítséget. Ha hibázik, elismeri és vállalja a következményeit, barátként mellette állnék, partner viszont nem leszek mások kihasználásában. Miután akaratom ellenére rám akasztott egy ekkora felelősséggel járó, az értékrendemmel nem összeférő ügyet, valószínűleg a barátjának is elmondanám, ha nem teszi meg saját maga.
2015. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Voltam már ilyen helyzetben a legjobb barátnőmmel, ráadásul úgy, hogy beszélőviszonyban voltam a barátjával is.


Természetesen nem köptem be a barátjánál.

Elmondtam neki a finoman szólva nem túl pozitív véleményem arról, ahogy rendezte a dolgait, viszont meghallgattam az indokokat, hogy miért tette, és megpróbáltam együtt érezni vele, beleélni magam a helyzetébe, és saját magamban lekövetni, hogy melyik lépése közben milyen érzelmek, gondolatok vezérelhették.

2015. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!