Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalás után ha kibékül a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalás után ha kibékül a két fél akkor miért mondják, hogy jobb lesz a kapcsolatuk mint elötte?

Figyelt kérdés
Vagy ezt csak kifelé mutatják?
2017. máj. 6. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Én még ilyet nem hallottam soha.

Épeszű egészséges párok kapcsolatának ilyenkor vége.

Kifelé mutathatják egy ideig,hogy más nem lássa,mekkora balfékek.

2017. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
erre gondolok én is.
2017. máj. 6. 09:08
 3/9 A kérdező kommentje:
sokan jönnek itt azzal hogy olyan erős a kapcsoltuk hogy ezt is kibirta
2017. máj. 6. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert gondolják, hogy ha egy ilyen vihart túlélt a kapcsolat, akkor ezentúl bármit túlél majd. Tanulnak az esetből, mindketten változtatnak, máshogy állnak a dologhoz, és "új emberként" vetik bele újra magukat, más hozzáállással. Ez nagyon nagy erőt tud adni, és ilyenkor nagyon munkál az emberben a remény érzése, hogy ezután majd minden másképp lesz. Persze legtöbbször kiderül, hogy semmi sem lesz jobb, sőt...
2017. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira erős lenne a kapcsolat, akkor félre se lép, mert ellen tud állni a kísértésnek. Erről ennyit.
2017. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Áltatják magukat, szeretnék azt hinni, hogy volt értelme. Főleg a megcsalt fél szeretné azt hinni.
2017. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű, hogy "kibékültünk és jobb lett", és kész, sőt, 10 kapcsolatból max. 1-nél valósulhat meg. Rengeteg "munka" egy ilyen traumát feldolgozni, úgy nem is lehet, hogy "eldöntöttem, hogy továbblépek/megbocsájtok/szőnyeg alá söpröm", és akkor az élet megy tovább, mintha mi sem történt volna. Mi sem gondoltuk volna, hogy túlélhet egy ilyet a kapcsolatunk, "alapjáraton" egyikünknek sem fér bele... mi is nyomtuk a "ha szeretnéd, észre sem vennél mást", és hasonló dumákat, csak hát a valóság ennél kicsit árnyaltabb volt.

Biztosan van, aki csak kifelé mutatja, leginkább a fent említett szőnyeg alá söprős megoldásnál.

2017. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt semmi nem garantálja, hogy egy ilyen komoly töréspróba után jobb lesz.


Viszont előfordul, hogy egy sokkhatás (szakítás, félrelépés, etc) tényleg megerősít egy kapcsolatot, mikor mindkét fél rájön, hogy valami félrement, hogy ez így nem folytatható, és elkezdenek dolgozni azon, hogy kijavítsák a hibákat.


Tipikusan egy langyos, senkinek sem jó, állóvíz kapcsolatot tud megerősíteni, ha mindketten észbe kapnak, de ez kb az esetek 10-20%-a lehet, a maradékban egy ilyen szakítópróbát nem áll ki egy kapcsolat.

2017. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nah, közben kész lett a kaja... ;)

A "miért"-re a válasz (nálunk) nagy vonalakban az, hogy olyan dolgok, problémák kerültek felszínre, amiknek még a létezéséről sem tudtunk. Ehhez - szerintem - fontos adalék, hogy 17 éves korom óta vagyunk együtt, 12 éve. Mi konkrétan egymás mellett, együtt váltunk felnőtté, és úgy éreztük, hogy mi aztán k..rva királyak vagyunk, mert mindenféle bajt, konfliktust, problémát kezelni tudtunk, elsősorban nyílt és őszinte kommunikációval. Mi voltunk az a pár, akik aztán tényleg mindent elmondanak egymásnak, semmi titok. Aztán beütött a megcsalás. A feldolgozás mikéntje oldalakat venne igénybe, de a lényeg annyi, hogy itt szembesültünk azzal (is), hogy oké, egymáshoz őszinték voltunk - eddig -, de mi van saját magunkkal? Hogy legyünk őszinték a másikhoz, ha olyan problémák/igények merülnek fel a kapcsolatban, amit saját magunknak sem vallunk be? Ill. ami szintén ez időszak nagy felfedezése volt: a kapcsolatunk előbbrevaló, mint az, hogy adott esetben ne bántsuk meg/védjük a másikat. Ezt úgy értem, hogy a fene nagy őszinteségre akkor is szükség van (akkor leginkább!), ha ez olyasmit takar, amivel megbánthatjuk a másikat (pl. szivem, vonzódom valaki máshoz). Azt hittem, ezt egyedül is le tudom rendezni magamban, anélkül, hogy a kedvesemnek bármit is érzékelnie kelljen ebből. Hát nagyot tévedtem.

2017. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!