Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Kiköthetek kötbért megcsalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiköthetek kötbért megcsalás esetére?

Figyelt kérdés

Szóval ha van egy barátnőm, aláír egy szerződést, amelyben vállalja, hogy nem csal meg. Szerződésszegés esetén pedig köteles előre meghatározott összegű kötbért fizetni.

Államilag érvényesíthető egy ilyen? A bizonyítási kérdésekbe most ne menjünk bele.


2017. jún. 14. 16:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kötbér szerintem nem, de házassági szerződésben érvényesíthető, hogy ilyen esetben semmi sem jár neki a megállapodottból.
2017. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
De ez csak akkor fair, ha te is aláírod ugyanezt, ugyanazon feltételekkel. Esetleg még akkor, ha kitartod őt.
2017. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Vajna-Palácsik
2017. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
És hogy bizonyítod bíróságon a megcsalást? Amennyiben nincsenek üzenetek, fényképek, tanúk, lehetetlen lenne követelni az összeget.
2017. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Te aláírnád ezt a helyében?

Egyébként kérdésedre a válasz: nem, nem érvényesíthető. Egy párkapcsolat nem írásos szerződés alapján működik, mert ennyi erővel le lehetne fektetni azt is, hogy heti hány szexuális együtt lét kell, ki végzi a házimunkát és stb. stb. Ha igény van rá, biztosan meg lehet csinálni, de szerintem nem lenne az a barom, aki aláírja és nem azért, mert úgy is megcsal, hanem mert hihetetlen nagy baromságnak tűnik.

Ha engem ver az uram és részegen jön haza minden este, az oké, de ha én emellett máshol keresem a boldogságot már kicsit korábban, mint hogy elhagynám, akkor fizessek? Na ne...

A bizonyítás kérdésbe szerintem se menjünk bele, mert az már egyenesen lehetetlenség.

2017. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

" Egy párkapcsolat nem írásos szerződés alapján működik"


Kivételt erősíti Sheldon Cooper. És lehet igaza is van.

2017. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Jézus, Isten... Tényleg itt tart a világ? :O


Gondolkozzunk már el egy kicsit azon, hogy mi is pontosan a megcsalás...

Valamilyen érzés ébred valakiben, valaki iránt, ám ez az érzés nem akaratlagos, egyszerűen csak megtörténik és ráadásul az illető nem is tehet róla. A probléma NEM a megcsalás, hanem az, hogy nem merjük őszintén vállalni az érzéseinket - pláne, ha valaki kötbért kér erre az esetre :/


Mi áll a másik oldalon?

Birtoklási vágy, amit az illető a bíróságon akar érvényesíteni.


Teljesen nonsense.

Senkit sem birtokolhatunk, max. együtt vezet minket az utunk - egy ideig.

2017. jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Persze, de inkább foglalózz. El akarod venni, x összegért hozzádmegy. Leadsz y összeget foglaló gyanánt, ha összegyűjtötted az árát a csajnak, létrejöhet a házasság, ha nem veszed el, a szerződésben kikötés nem teljesítése miatt (hűség), akkor kétszeresen kapod vissza.


Miért csak a te károd legyen kiegyenlítve pénzben?


Embereket nem lehet megvenni. Sem a hűségüket, sem a jóindulatukat. Elég szomorú, hogy neked csak erre telik.


Ha ennyire kell neked a csaj, vedd feleségül, csinálj neki gyereket, majd jól hízlald fel, tartsd ki, esetleg érje "baleset".


Házason, gyerekkel, munkanélkül, túlsúlyosan, lábak nélkül vagy vakon biztos nem fekszik majd le vele senki.

2017. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem erkölcsi, hanem jogi szempontból kérdeztem.
2017. jún. 14. 20:21
 10/22 anonim ***** válasza:
A hűtlenség erkölcsi kérdés, nem jogi. (#7)
2017. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!