Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Elárultam valakit, megcsaltam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elárultam valakit, megcsaltam, elveszíteni nem akarom, bár úgyis ez lesz a vége - szeretném, amennyire lehet minimalizálni a fájdalmat és a veszteségét. Mit érez a másik oldal ilyenkor, akit elárulnak? Mit tettetek? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A lényeg lent, a többi csak körítés. Hosszú, hosszú körmondatok...


Az utóbbi hónapokban több lánnyal is megismerkedtem, elmondtam nekik, csak szórakozni szeretnék, de elég sokat tudok adni, ha ez nekik rendben van, találkozgassunk, ide-oda menjünk el, szexeljünk, és legyünk akivel akarunk - ez egy működőképes modell, ha mindkét fél beleegyezik. Aztán jött ő, aki azt mondta, ennél azért komolyabbat szeretné, én pedig azt mondtam, akkor lássuk meg. És azt láttam, hogy egy nagyon érdekes lány, aki elgondolkoztatott, hogy miként folytassam. Ha nem így lett volna, tovább tudok lépni, el tudom engedni, de így volt. Azonban nem volt teljesen egyértelmű, és ez az én lelkiállapotomból fakadt: "nem voltam kész", nem akartam egy újabb kapcsolatot - kicsivel több, mint fél év telt el az előző óta, ahol megváltak tőlem, még fájt. A kalandok pedig csillapították ezt. Fejben nem voltam, vagyok rendben. De próbálkoztam, ezt kommunikáltam is felé. És tettem egy ígéretet, hogy míg ki nem találjuk, nem leszek mással. Ezt be is tartottam, ám pár napja, egy este találkoztam egy sörre egy korábbi kalanddal, és végül az ágyában kötöttem ki. Bármikor hazamehettem volna, tudtam, mi történik, tudtam mivel jár – nem azért tettem, hogy megszabaduljak a lánytól – hanem csak vittek az események, szóval nem álltam ellen. Teljes mértékben engem terhel a felelősség. Másnap, amint találkoztunk, elmondtam a lánynak. Teljesen leforrázta, ami érthető, hisz várt, várta a hétvégét, vártam én is... megbeszéltük, azt mondta, ez felgyorsította a dolgokat. Őszintén megbántam. Azóta mardos a bűntudat, a félelem, de az undor is, mert talán nem csak arról van szó, hogy nagyon rosszul érzem magam, mert pokoli fájdalmat okoztam annak, aki a legkevésbé sem érdemli, akitől a legtöbb szeretetet kaptam hosszú-hosszú ideje, hanem mert talán csak a „hírem” féltem, hogy jaj, most nem válhatunk el szépen, meg micsoda szörnyeteg is vagyok, nem az a jófiú.. persze nagyon szigorú is vagyok, utóbbi nem készpénz. Azt mondta, idő kell neki. Minden perc kínos lassúsággal vánszorog: ott szeretnék lenni, kikészít a bizonytalanság, de ez is az önzőségem mutatja, és azt, hogy nem engedek neki teret, és be vagyok szarva, ha nem irányíthatok.


És a lényeg: Aki a másik oldalon volt, akit hasonló f.kalapok bántottak, megaláztak, a saját szarjukkal bekentek, vagy berúgtak egy gödörbe, összezúzták a nagy várakozásokat, ők hogy élték ezt meg? Hogy kezelték, mit tettek? Mit jelent az idő? Mit vártak ilyenkor a másiktól? Mit tehet ő, hogy „könnyebb” legyen? Ha már korábban nem tett meg mindent – akkor kellett volna okosnak lenni, tudom.



2018. márc. 12. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

ám pár napja, egy este találkoztam egy sörre egy korábbi kalanddal, és végül az ágyában kötöttem ki.


szerintem te még nem nőttél fel, lélektani értelemben éretlen személyiség vagy, akinek ilyen kevés is elég, hogy elcsesszen valamit.


vagy az érzéseid nem elég mélyek, tehát nincs reéális önismereted, azt gondolod, szereted ezt a lányt, de egy sör és egy régi ex ezt egyetlen éjszaka alatt lerombolja.


vagy pedig a farkad vezet, impulzuskontrollal vannak problémáid, nem tudsz parancsolni magadnak.


én a lány helyében kilépnék, mert nem tudnék megbízni benned.


ha most megtetted, megteszed később is.


ez a szánom-bánom meg nevetséges.


nőj fel!

2018. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Legalább őszintén beláttad, amit tettél és dicséretes, hogy felvállalod jelenlegi önmagadat.


Egyszerű a szitu. Most kalandorkodsz, jött egy lány, aki komolyabban gondolná, te meg fontolóra veszed, aztán rájössz, hogy semmit nem akarsz tőle és eszed ágában sincs megkomolyodni egy ideig.


Ettől a lánytól ne várj szerintem sokat, mert a bizalma elszállhatott. Hagyd, hogy találjon egy olyan embert, akivel a céljaik közösek.


Ebből tanulság lehet az, hogy az adott szó legyen adott szó és ne hazudtold meg önmagad. Ne csak látszólag legyél hiteles, hanem légy az - bármit is ejts ki a szádon.

2018. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
te most is csak magadra gondolsz. ez a típus vagy, ne erőltess olyat ami nem megy! e mondatok a legpozitívabb értelemben íródtak...
2018. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valóban, ha valaki úgy viselkedik, mint egy gyerek, elveszi, ami épp elé kerül csak tesz, és nem gondol a következményekre, akkor azt mondhatjuk nem-felnőttnek. Nem a farkamról van szó, ez nem a szexuális öröm hajszolása, ha annyi lenne, világos és egyszerű a dolog. Az impulzuskontrollal kapcsolatban teljesen igazad van. Egyre nehezebben fogom magam vissza, ami nevetséges is, mert csak akarni kell.

Arról szól ez a dolog, azt hiszem, hogy bár akarnék is valamit, de közben mást is. Ez pedig nem túl felelősségteljes, bár van, akinek működik. Én voltam a gyenge láncszem. Valóban, mindenki megérdemel egy jó embert, egy jobb embert, szeretnék ez lenni - de hát kicsit még messze vagyok ettől. Nem akarok ez a típus lenni, az önző. Még ha a kétségbeesés és a frusztráció is csak ezt mutatja, a most gyorsan kompenzálok, csak hogy ne haragudj, ami rövidtávú.

Igazat adok neki, teljesen bizonytalan, aki most bennem él, és jól járna nélkülem. Ezen akkor is gondolkodtam, amikor nem tudtam 100%-ban vele lenni. De reméltem. Nem magamnak akarom "megmenteni". Szeretném, ahogy mondtam, valahogy törleszteni a bűneimet.

2018. márc. 12. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Szia,


Én a másik oldalon vagyok. Engem nagyon összetört a volt párom, az előttem lévő exével lépett félre. Vele terveztem a jövőm, mellette akartam megöregedni De kiderült 1,5 évig hazugságban éltem.

Tegyél meg kérlek a másik félnek egy szivességet és ess át eze nmihamarabb... Iszonyat azzal a tudattal élni, hogy ilyen hosszú ideig kellett hazugságban, illúzióban élnem és nem is a volt páromtól, hanem a harmadiktól tudtam meg, hogy mi is történt...


29/N

2018. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Bocsánat, látom közben, hogy szint vallottál.

Azzal tudod legjobban enyhitei a fájdalmát, hogy hagyod neki a teret és ogy a maga módján feldolgozza. Ahányszor lát, olvassa az üzeneted stb, mindig fel fog ez neki jönni.

Ne legyél önző és engedd el.

Ugyanez van nálam is: ragaszkodik hozzám, de az exéhez is, ez egy beteges háromszög, aminek semmi értelme és csak jobban leamotizált.

Legyen ennyi gerinced, mert a volt páromnak nincs.


29/N

2018. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

5 reagálva......

Egy folytatólagos viszonyt ne keverj össze egy kóbor numerával, ott egészen más a motiváció!!!! AKi hónapokon keresztül a szemedbe néz, tagad, mosolyog, szándékosan manipulál az semmi mást nem érdemel mint megvetést.

Ami a kérdezőt illeti, sajnos a leírásod alapján nem a párod helyzete miatt aggódsz, hanem a saját lelkedet akarod megnyugtatni. Gerinces emberben akkor fúj riadót a lelkiismerete mielőtt elkövetné a hűtlenséget, utána már nincs mit megbánni vagy kijavítani.....azzal hogy elmondtad a tettedet a partnerednek csak lelkeden akartál könnyíteni. Sajnos átéltem már ilyet férfiként, az akkori párom lefeküdt az egyik kollégájával és bár nagyon megbánta a dolgot simán kitettem a szűrét. Nem akartam neki rosszat, de továbbiakban nem voltam kíváncsi a személyére. AZ elején még írogatott, személyesen is felkeresett, de ezzel csak még jobban megutáltam.

Túl vagy a kötelező protokollon, elmondtad mi történt, közölted, hogy sajnálod,lépjél túl a történteken és vonjad le a konzekvenciát.

2018. márc. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kerdes az miert tetted?

Őszinten miért? Szíved mélyén jobban vagytal az exre? Csak kivancsi vagyok, de ez segit h magadhoz is őszinte legyél.

2018. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

imádom amikor ilyen "nem vagyok fejben jól" meg "lelkiállapotom nem ilyen" szöveggel jönnek az emberek, mintha ez egy nagyon jó kifogás lenne arra, hogy mocskosul bánjak valakivel.

Becsaptad, megcsaltad, megbántottad és kifogásokat keresel.

Egyszerűen csak viseld a következményeket, hívd még magadat sok csúnya jelzőnek ha ez megnyugtat, de lassan nőj fel és tanuld meg, hogy csakis a tettek és nem a szavak teszik ki az embert!


És a lényeg: hívhatod magad szemétnek, hívhatod magadat lelkileg megbántottnak, elmondhatod, hogy mindezt nem akartad, de a tényen nem változtat. Cselekedtél, vállald a következményeket!

2018. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bence_ ***** válasza:

Jól jegyezd megb ezt azb érzést később ha megint sörözől és az ágy felé vezet az út akkor már van viszo nyitási alapod.

Megcsalás szót is rosszul hasz náljuk.

Ő saját magát jaratta le, törte el a gerincét hiszen az ő döntése volt.

Emberek vagyunk tanulunk, tanulj ebből.

2018. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!