Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Meg szabad mondani a gyerekekn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg szabad mondani a gyerekeknek, hogy megcsalt az apjuk? És ha igen hogyan hogy ne sérüljenek?

Figyelt kérdés

Válni fogunk, mert a férjem nem bírt magával és megcsalt, két és fél éven át tartott a viszonya, lebukott, én egy percig sem akartam ezt tovább folytani vele. Elköltöztünk anyuékhoz, és innen megyünk majd albérletbe, ha összekaptam magam.

Van egy 8 és egy 10 éves gyerekünk, akik most rám fújnak, mert "elészakítom őket" az apjuktól.

Nem akarok kamuzni nekik, felrobbanok a dühtől, ahogy most sajnálják apucit, miközben tömte azt a ribizlit évekig.

De hogy lehet ekkora gyerekeknek elmondani mi törzént és mi van ha valami traumát okoz bennük, hogy megtudják milyen ember valójában az apjuk?



2018. nov. 13. 15:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy én pl nem akartam elmondani hogy megcsalt, de kenytelen voltam. Akivel megcsalt azzal befejezte, de én szakítottam azonnal és lett párom is 1,5 hónapra rá. Ezek utan 1 évig azt hallgatták a gyerekeim hogy én tönkretettem a családot, otthagytam őket, és a gyerekek rám voltak dühösek. Ezek után hogy kénytelen voltam elmondani (a nagyobbnak), hogy kb mi történt. Utólag azt mondta hálás volt hogy nem akkor 1 évvel korábban tudta meg mit tett az apja. A párommal nagyon jóban leztek miutan tiszta víz került a pohárba.

Valahogy finoman el lehet mondani szerintem mert igy Téged hibáztatnak és ez se jó.

2018. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Bence_ ***** válasza:
25%

Nagyon nehéz, kemény, és sz@r helyzet.

Azt nyugodtan elmondhatod, hogy olyat tett ami neked rosszul esett, ami neked fájt és azért költöztél el mert így jobb.

Az apjukat max dicsérd már ha képes vagy rá szidni felesleges. Nekik te az anya ő meg az apa. Pobt olyab mint ha a két gyereked veszekszik, mind kettőt szereted.

Ha szídod az apjuk kb olyan mintha valaki a gyereked szídná.

Ők szeretnének pártatlanok maradni.

Sok erőt, türelmet, és tudd minél hamarabb kívülről, röhögve nézni ezt a helyzetet.

2018. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
38%
Ismerek olyat aki meggyűlölte az apját. Egész életére kihatott, mert az apja elhagyta egy nő miatt a családját. De probáld úgy megoldani, hogy ne téged hibáztassanak. Ha ügyesen csinálod, szeretetben neveled, később meg fogják köszönni, hogy így döntöttél. Ezek az emberek bele sem gondolnak hány embert tesznek tönkre amíg ők élig a világukat!
2018. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%

"Egész életére kihatott, mert az apja elhagyta egy nő miatt a családját"


Dehát konkrétan ez történt.

2018. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon nehéz kérdés ez, hiszen majd ők is lesznek párkapcsolati válságban és akkor értik meg mi is történt valójában.

Egymás befeketítése nem vezet jóra szerintem, de a hazugságok sem. Talán valami finomított forma megteszi amíg kicsik, később meg ha tudni akarják úgyis rákérdeznek a részletekre.

2018. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
86%
Eszem megáll egy-két válaszon komolyan... esetleg ne hazudja azt a kérdező, hogy ő qrt félre? Csak hogy nehogy a gyerekek máshogy tekintsenek a Szent Édesapára... beszarás.
2018. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 LazyJones ***** válasza:
23%
Tetszik vagy sem, az apa a feleséget csalta meg, nem a gyerekeket és nem a családot. Nem a családot hagyta cserben, mert ott volt, fizetett, kivette a részét a családi életből, nevelte és szerette a gyerekeket, hanem a felesége mellett tartott még egy nőt. Igen, a feleséggel szemben inkorrekt, aljas és szemét dolgot tett - a gyerekekkel szemben viszont nem. Ha egészséges lelkű, toleráns és nyitott gyerekeket szeretnél, mondd el azt, hogy apa más nőt szeretett meg, vagy keress szakembert. De a saját sértettségedet ne ragaszd rá a gyerekeidre.
2018. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
86%

Utolso:


A családot még véletlenül se hagyta cserben, csak anyuka menjen albérletbe, gyerekek esetleg új iskolaba de még véletlenül se hagyta cserben őket...

Anyám borogass.

2018. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
38%
Igaz nekem 2eves volt,igy nem traktaltam a gyerkocot vele,igyekeztem nem sirankozva eloadni kesobb is h szerelmes lett apa es azert el azzal a masikkal.Most szent meggyozodese h ez az elet rendje h ha vki szerelmes lesz akkor siman ke lehet lepni,otthagyni feleseget gyereket.Szoval nem tudom mi a helyes,igy is megviselte az egesz. Ez viszont igy majd kihat a jovobeli parkapcsolataira ha nem kezeljuk helyen a dolgot. Kufircolast,sardobalast semmikepp nem mondanam de nagyvonalakban azert mar elmeselnem h h jutottatok ide. Azt azert elmondanam h minden kapcsolat megromlasahoz 2ember kell.
2018. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
92%

“Tetszik vagy sem, az apa a feleséget csalta meg, nem a gyerekeket és nem a családot.” - ez nagyon szép (lenne), és ha nem lennének gyerekei, még igaz is lenne. Egy családos ember a megcsalással már nem csak a feleségét, hanem a családját teszi kockára. Remélem, ezt nem kell magyarázni, de segítő kérdésként: Milyen példát mutat így a gyerekeinek?

“kivette a részét a családi életből, nevelte és szerette a gyerekeket” - aha... az am megvan, hogy minden egyes percet, amit a szeretővel töltött a családjától, a gyerekeitől vett el? Am meg honnan a francból veszed, hogy ez így volt...? Ott voltál?

“Igen, a feleséggel szemben inkorrekt, aljas és szemét dolgot tett - a gyerekekkel szemben viszont nem.” Nem a fhaszt nem, lásd előző magyarázatom. Egy felnőtt, családos ember nagyon jól tudja, mit tesz kockára egy kis kefélésért... mégis megtette. Akkor miről beszélünk?

“Ha egészséges lelkű, toleráns és nyitott gyerekeket szeretnél, mondd el azt, hogy apa más nőt szeretett meg, vagy keress szakembert. “ / bazeg, az “apa más nőt szeretett meg” gyereknyelven = félreqrt. (Nyilván én sem ezzel a szóval mondanám el, hanem kb. pont azzal, amit te is írtál....) szal akk most mi a fhasz van...?

2018. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!