Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Meg szabad mondani a gyerekekn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg szabad mondani a gyerekeknek, hogy megcsalt az apjuk? És ha igen hogyan hogy ne sérüljenek?

Figyelt kérdés

Válni fogunk, mert a férjem nem bírt magával és megcsalt, két és fél éven át tartott a viszonya, lebukott, én egy percig sem akartam ezt tovább folytani vele. Elköltöztünk anyuékhoz, és innen megyünk majd albérletbe, ha összekaptam magam.

Van egy 8 és egy 10 éves gyerekünk, akik most rám fújnak, mert "elészakítom őket" az apjuktól.

Nem akarok kamuzni nekik, felrobbanok a dühtől, ahogy most sajnálják apucit, miközben tömte azt a ribizlit évekig.

De hogy lehet ekkora gyerekeknek elmondani mi törzént és mi van ha valami traumát okoz bennük, hogy megtudják milyen ember valójában az apjuk?



2018. nov. 13. 15:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%

Mondd el, hogy azért váltok, mert megcsalt. Ne ítélkezz, ne borulj ki, legyél rövid és tárgyilagos. Mondd el, hogy nyugodtan kérdezzenek téged is és őt is.

Azt ne neveld beléjük, hogy ez rendben van, és nem tett rosszat! De, igenis rosszat tett, hisz ezért válsz el. Ne úgy nőjenek fel, hogy a megcsalás természetes része az életnek.


Az legyen az apjuk gondja, hogy ez után hogyan rendezi velük a kapcsolatot. A tetteinek következménye van, és ez az ő dolga. Ne te oldd meg helyette.


Eddig az ő boldogsága volt neked fontos. De uram bocsá, megcsalás után, válás közben nehogy azon izgulj még mindig, a kis lepke megsérüljön. Kell, hogy legyen benned egy egészséges önzés, mert egy válás mindig kemény meccs.

2018. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
89%

Mond el nyugodtan.

Nekem is elváltak a szüleim, és nekem megtanította anyu, hogy

1. ne csaljak meg senkit, mert az mindenki másnak fáj.

2. sosem tűrjem a megcsalást, mert ha korrekt vagyok akkor ennél többet érdemlek.

Te is mond el tárgyilagosan mi történt, és hogy ez nyomós ok a különvállásra, mert megbántott apu nem téged választod. És meg taníthatod nekik mi ennek a helyes kezelési módja. Külön mentek és nem tűröd el, hogy csaljanak. Ez önbizalmat adhat a későbiekben a gyerekeidnek.

2018. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
89%

A gyereknek is megkell tanulni mi mivel jar.

Ha elmondod nekik szepen finoman a reszletektol kimelve miert ment el apa akkor csak az o nevelesukben teszel jot.

Igy latni es tudni fogjak ha felnonek mivel jar.

Gondolom te sem akarod azt ha felnonek meghazasodnak

hogy csaljak a parjukat,atverjek a csaladjukat

es azt sem ha veluk tortenik ez igenis talpra kell allni es vallni kell.

mert senki sem labtorlo

a ferjed meg egye meg amit fozott

2018. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
83%

Minek szépíteni? Had lássák hogy valójában milyen jellem az apjuk, ha megtette akkor vállalja a következményeket.

Legyen az ő problémája. Amúgy ha ennyire oda vannak érte akkor biztos sok problémád lesz a gyerekekkel. Általában az szokott lenni h ha apucinál vannak, apuci mindent megenged neki, meg ott minden heppi. Otthon meg azt látják h az anyjuk komor, meg rosszkedvű. A gyerek meg olyan h mindig oda megy ahol szórakoztatják, nagy ösztönlények!

2018. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
20%

Exfeleségem megcsalt ezért elváltunk, eszembe sem jutott hogy most elmondjam nekik, majd esetleg ha felnőlnek és kérdezősködnek hogy mi volt hogy volt.

6 és 11 évesek most.

2018. nov. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
79%

#17

Ja, biztos soha nem gondolta, hogy ha kibukik a dolog, akkor a feleség lelép, és mivel a gyerekeket (a tudomány jelenlegi állása szerint) nem lehet klónozni, nem maradhatnak mindkettőjüknél. Biztos álmában se gondolta, hogy elveszítheti így a gyerekeit.

Vagy de, csak pont leszrja, a kufirc fontosabb. Ez valahogy abból is látszik, hogy a családja helyett valami random ribire áldozta a pénzét és az idejét. Még jó, hogy nem kalapáltak össze egy gyereket, az garantáltan károsította volna mindhárom gyerkőcöt.

Plusz aki ennyire felelősségteljes, felnőtt gondolkozású ember, hogy megcsalja a társát, ráadásul viszonya van, az még maga is gyerek agyilag, nagyon nem való neki a saját gyerek.

Nehogy már sajnálni kelljen szegény apucit. :D

2018. nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
88%
Mondd el nekik, mert úgy jársz, mint a férjem. Megbeszélték, nem mondják el, hogy anya szeretőzött. Pár év múlva a gyerek az apja arcába vágta, tudja, hogy ő dobta ki őket egy másik miatt, mert anya elmesélte neki, titokban. Ráadásul azt hitte, hogy én voltam az a másik, pedig két évvel az ő szakításuk után ismerkedtünk meg. Jobb ezt tisztázni, a sunnyogás semmi jóra nem vezet. Joguk van tudni, mi történik a családdal. Egyébként is nyomozásba fognak kezdeni, mert kíváncsiak, ne hidd, hogy csak úgy elfelejtik a válást.
2018. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Eleve amiatt sérülnek, hogy elváltok. Az sokkal rosszabb, ha nem értik, miért.

8 és 10 évesen nem annyira kicsik, hogy ne értsék meg, miért rossz ha megcsalt, és neked ez miért válóok. Jobb minél előbb öszintén tisztázni.

2018. nov. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 LazyJones ***** válasza:
67%

#20, és a többi megszólítónak


Egy percig nem mondtam azt, hogy a megcsalás nem szemét dolog, mert az. Se azt, hogy ne lenne gerinctelen dolog, mert az. Viszont attól, hogy anyuci mellett boldogtalan, attól nem fogja kevésbé szeretni a gyerekeit, nem jelenti azt, hogy róluk le akarna mondani. (Söt, ha tényleg szimplán önző lenne, és csak a kufirc érdekelné, lelépett volna egy szó nélkül...) Baromi könnyű elítélni valakit, akinek a helyzetéről lövésünk nincs, csak az egyik oldalt idenyomták az orrunk elé. Az én szüleim is elváltak, és azért, mert kiderült egy megcsalás. Utána meg a többi probléma, ami odáig vezetett. A lelki elnyomás, a magány, bűntudat, boldogtalanság, félelem a család elvesztésétől, mások megítélésétől, és az összes többi. Hülye döntés volt a megcsalás, tény. De semmivel sem lett kevésbé a szülőm az, amelyik félrelépett, egyáltalán nem volt egy laza vállvonásos döntés részéről, és olyannyira nem pusztán dugiról szólt a dolog, hogy azóta (16 éve) boldog házasságban élnek.

Tl.dr: férjként megbukott, és megérdemli, hogy utálják érte. Apaként viszont semmit nem mond róla az, hogy félrelépett-e vagy sem.

2018. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
41%

Megértem, hogy dühös vagy, de ne tegyél ekkora érzelmi terhet a gyerekeidre. Még fiatalok ehhez, és a férjed és a közted lévő problémákat nektek kell megoldani, jelen esetben a válást elrendezni. Senkinek nem lesz jobb ha utálják az apjukat, mert attól, hogy megcsalt téged, ugyanúgy az apjuk és joguk van szeretni őt továbbra is. Plusz ha uszítod a gyerekeket, az ellenkező hatást érheted el.

Legyél türelmes, tudom nehéz, de a gyerekek is meg fognak békülni. Jó lenne ha a férjeddel és a gyerekekkel nyugodtan le tudnátok ülni négyen és elmondani, hogy anya és apa már nem szeretnének együtt élni, de ettől még titeket szeretünk.. stb.


És annyit még hozzátennék, hogy egy megcsalásos sztoriban, nem minden fekete és fehér, nincs olyan, hogy van a rossz (a férjed), a r**anc (a szerető, és az áldozat (te), nem egy velejéig romlott ember a férjed, valószínűleg mindketten ugyanolyan hibások vagytok, hogy ez így alakult.

2018. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!