Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Meg szabad mondani a gyerekekn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg szabad mondani a gyerekeknek, hogy megcsalt az apjuk? És ha igen hogyan hogy ne sérüljenek?

Figyelt kérdés

Válni fogunk, mert a férjem nem bírt magával és megcsalt, két és fél éven át tartott a viszonya, lebukott, én egy percig sem akartam ezt tovább folytani vele. Elköltöztünk anyuékhoz, és innen megyünk majd albérletbe, ha összekaptam magam.

Van egy 8 és egy 10 éves gyerekünk, akik most rám fújnak, mert "elészakítom őket" az apjuktól.

Nem akarok kamuzni nekik, felrobbanok a dühtől, ahogy most sajnálják apucit, miközben tömte azt a ribizlit évekig.

De hogy lehet ekkora gyerekeknek elmondani mi törzént és mi van ha valami traumát okoz bennük, hogy megtudják milyen ember valójában az apjuk?



2018. nov. 13. 15:36
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
13 vagyok. En sem azt mondtam, hogy támogatom a megcsalót. Söt ellenkezőleg nagyon is elitélem. Sőt azt sem támogatom, hogy a gyerekek majd a kérdezőt hibáztassák a válásért. De a gyerekeknek antennáik vannak,elég sokat felfogbak mi a jó és mi a rossz. Nagyon sérülnek ilyenkor, ahogy mindenki egy válás során. Bezzeg az apuka lapít most. Csak óvatosságra intettem a kérdezőt. De többen is írták, hogy mondja el az igazat. Sok mindent el lehet mondani egy gyereknek, de úgy, hogy később felnőtt korukra ez ne legyen kihatással és ne az apjuk tette legyen a minta. A legfontosabb, hogy érezzék a te szeretetedet. És ne rád haragudjanak.
2018. nov. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
81%
De hány ilyen sztori van... Nővérem is pont így járt 18 év házasság után. Az egyik gyerek 16 éves volt, a másik 6. A 16 évesnek(aki ma már egy 19 éves srác) elmondta kerek perec, mi a szitu, és a fiú azóta is totál korrektül intézi a párkapcsolatait, a hat éves kislánynak meg nyilván a maga szintjén magyarázták el ketten apukaval, hogy apuka már mást szeret, de őket (a gyerekeket) ugyanúgy szereti, csak már nem fog velük lakni, de akkor mehetnek hozzá mikor akarnak és ő is sokat fogja őket látogatni. És a gyerekek nem sérültek szerencsére, de ehhez nyilván két intelligens szülő is kell (nyilván a megcsalas nem egy intelligens dolog, de mindenki hibázik).
2018. nov. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Yoda m. ***** válasza:
36%

Jajjj Atyám... hányan, de hányan szerettek ÍTÉLKEZNI.


Mert hogy más dolog valamit VÉLEMÉNYEZNI, más dolog MEGÍTÉLNI és megint más dolog ÍTÉLKEZNI. (Igen-igen kevés információ hallatán is...)

Remélek érzitek, vagy fogjátok a különbséget.

Most azoknak üzenek, akik szeretnek és szoktak is "elítélni" Másokat:

Két oka szokott lenni... (mert az ítélkezés maga is egy 'okozat'.)

1.) Téged is szívesen, vagy gyakorta elítéltek már... (szüleid, tanáraid, stb...)

Ez, ha igaz, elég szomorú és csak annyit jelent, hogy sz*r környezetben élsz. És te túl komolyan veszed a terólad Mások által alkotott véleményt. Mintha legalábbis Isten, avagy általad erősen Istenített személy volna az, aki ezt teszi. Biztos vagy Te abban? Hogy aki véleményt alkot rólad.... az mindig hibátlan és korrekt? Mert Ő aztán biztosan "jól ismer Téged" születésed pillanata óta... (Még saját Anyád és Apád sem ismer, csak ismerkedik...)

2.) Ezt tanították, erre kondicionáltak szüleid, rokonaid, tanáraid, a plébánián... hogy ti. el kell ítélni az embert, ha valami immorális cselekedetet hajt végre. Bármi is legyen az. De... legalábbis főbenjáró bűn! (Jézus is ezt tanította!?)

Ha ez igaz, elég szomorú és csak annyit jelent, hogy sz*r környezetben élsz.

Tedd fel magadnak a kérdést: Nekem aztán semmi bűnöm? Vagy ami pici bűnöm volna is... az olyan nagyon lényegtelen, elenyésző, igazában szóra sem érdemes... ugye? Hát ilyen nincs. Mert, hogy mi a "pici" és mi az, ami jelentős (főbenjáró)... ember nem igazán tudja megítélni. (Lásd: pillangó effektus)


Tisztelt Kérdező hölgy!


Amikor önmagadat sajnálod éppen, olyankor ne feledkezz meg arról a picike, egyszerű és lényegtelennek látszó kis dologról, hogy Te is feltedd a kérdést önmagadnak: - Vajon én minden olyant megtettem-e a férjem kedvéért, ami okán Ő mégiscsak kényszert érzett átpártolni más valakihez... s nem is biztos, hogy csupán nyers és ösztöncselekvés okán, amit kufircnak becéztek már itt többen is. Mert hát valljuk már be... kufircolni bárki tud bárkivel... (nem egy nagy tudomány) s lám a gyermekeid a bizonyíték erre, hogy ez simán (vagy ha nem is simán), de ment nektek is anno...

Viszont mostanra úgy tűnik valahogyan ez nem jól működik köztetek. Egymás kölcsönös kiegészítése, vágyaitok kielégítése. Nyilvánvaló, ha a férjed más "luk" (is) felé fordult, ráadásul hosszabb ideje.

És most jól megbosszulod! Semmi nem számít! Gyerekek se! Gratulálok. Persze, Te most fel vagy háborodva azon, amit írok. Mert mi az hogy még én kérjek elnézést???? amiért Ő jól cserbenhagyott engem, minket...

Megértem... mert Te csak a saját oldaladról tekinted azt, ami viszont KETTŐTÖK eredménye, illetve nevezhetjük eredménytelenségnek is.


Ahelyett, hogy pl. párterápiával, vagy más hasonló lélekgyógyásznál próbálkoznál... ha ennek esetleg látnád értelmét. Persze, hogy nem látod. Miért is látnád??? Hisz elvakít a düh, a bosszúvágy... Vagy lehet, hogy nem is az idegen "luk" volt a fontos a férjednek? Esetleg valami más is lehetett? Talán pénz, vagyon? Vagy például valamiféle lelki dolog? Mondjuk némi elismerés, ha (feltételezem) úgy egyébként Apaként meg elég jól funkcionált. Vagy hát ha még az sem... akkor viszont lehet, hogy Te választottál rosszul? Tehát Te magad voltál vak és tudattalan? Vagy hős-szerelmes? És még lehetne feltenni számtalan kérdést... de elsősorban magadnak. (Aztán persze férjednek is...)


Egyszóval, azok véleményével értek egyet... hogy bármi nemű dolog, ami kezdetben jónak tűnt, de ma már nem működik, az mindig kettőn múlik. S nem csakis rajta, vagy rajtad. Mint ahogyan a gyerekek létrejöttében is kettőtök közös akaratára és munkájára volt szükség. (50/50%-ban, mint tudjuk is)

Vagyis 50/50%-ban vagytok felelősök azért, ami történt. Meg hát azért is, ami meg NEM TÖRTÉNT MEG. Bár tudom, hogy az ego-nak ez egyáltalán nem tetszik és tiltakozik... - Ááááááá... nem igaz! Csakis Ő a hibás! Csak miatta van mindez. Tényleg? Így van ez? MINDEN, ami rossz a Másikon múlik? És MINDEN, ami jó, az meg csak rajtam? Lehetséges lenne ez? (Elárulom hol: a MESÉBEN)

Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel próbálj megbirkózni, de ne erőszakosan... csak lágyan és mindig is nyugodt pillanataidban. Az előrébb visz Téged az életed eddigi történetének megértésében. És az pedig segít megmutatni a helyes utat számodra. Hűtlen férjed számára meg legyen az egy örök lecke, amit majd el kell szenvednie más (náladnál sokkalta másabb!) nő közelségében... gyermekeitől sokkal távolabb.


Ne azzal vesződj, hogy elmagyarázd gyermekeidnek, milyen is az apjuk... mert hogy elhagyta Őket, hanem inkább azzal törődj, hogy érezzék jól magukat a Te társaságodban, Apjuk nélkül is. Nem egy kis feladat ez... s éppen elég lesz neked ezzel megbirkózni... Arra pedig már gondolni se merek, hogy visszacsábítsd. Pedig ez is lehetne egy opció. Csak általában túl nagy kihívás... de NEM LEHETETLEN.



Az ERŐ legyen Veled!

2018. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!