Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külföldre szeretnék menni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldre szeretnék menni egyetemre, de a párom itthon marad. Tapasztalat valakinek? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

( Csakhogy tisztázzam )Tudom nem feltétlenül nevezhető felnőtt párkapcsolati problémának, de úgy gondolom már nem tartozunk bele a tinédzser kategóriába.

1: Én Skóciába szeretnék menni tanulni, a párom pedig inkább itthon. Nem akar kijönni velem és én sem szeretnék itt maradni miatta. 4 évről beszélünk, évenként 4X tudnánk találkozni.

2: Már elsőéves gimis korunk óta együtt vagyunk és még mindig nagyon szeretjük egymást. Viszont aggódom, hogy a távolságra rámehet a kapcsolatunk. ( volt már rá példa ugyanis -bár az "csak" baráti kapcsolat volt- és ott sokkal kevesebb kilométer választott el minket, nem pedig országok.)

3: Akinek van tapasztalata ezzel a szituációval kapcsolatban kérem írja le. Mit tanácsoltok?



2019. júl. 29. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Ma már annyira nem vészes szerintem mint régebben lett volna, az interneten napi szinten tudjátok tartani a kapcsolatot.
2019. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Ez a kapcsolat halott. Éljen a kapcsolat!
2019. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem póbáljátok meg, azt nem bánnád meg, de ha nem próbáljátok meg, azt igen. Viszont 4 év nagyon sok idő, évi 4-szeres találkozással, én nem bírnám elviselni. De mindenki más! Olyan opció nincs, hogy valamelyikőtök máshova megy tanulni mégis? Szerintem egy komoly, értelmes kapcsolat sokkal előrébb van, mint egy iskola... De mindenkinek persze mások a prioritások. Esetleg mehetnél erasmusra ki Skóciába magyar suli mellett és akkor mindkettő megvan! Vagy majd mesterre hátha a párod majd akkor már alapszak után hajlandó lesz kimenni.
2019. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
A céljaitok egyértelműen nem egyeznek. Az egyetem kérdés még a kisebbik rossz. Hogyha te kimész Skóciába tanulni és munkalehetőséged is lesz akkor a büdös életben nem fogsz hazajönni, teljesen más életcéljaid és életszínvonal elvárásod lesz mint a párodnak. Sajnos már most egyértelmű, hogy kicsit sem ugyan úgy képzelitek el a jövőtöket. Tudom, hogy rossz ezt hallani de semmi értelme egy ilyen kapcsolatnak. Nem a távkapcsolat miatt, azt meg lehet oldani. Hanem azért, mert nem ugyan azt akarjátok az élettől.
2019. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából ő is ki akar majd jönni külföldre, csak egyetem után. Ő inkább csak a külföldi tanulás "ellen" van, nem a kiköltözés ellen. Szóval annyira mégsem különböznek az elképzelések, szerintem.

Gondoltam az erasmusra, hogy majd azzal egyetem alatt kimegyek, viszont az a baj, hogy itthon nincs az a szak, amit én tanulni szeretnék. Csak azért, hogy legyen valami diplomám nem szeretnék egyetemre menni.


Mindenképp meg szeretném próbálni a távkapcsolatot, mert nagyon szeretem a párom és érzem, hogyha nem mennék ki nagy lehetőséget dobnék el magamtól.

Köszönöm a válaszokat! Remélem nekünk sikerül! :D

2019. júl. 30. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!