Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mostanában nézegetem a Szerb...

Mostanában nézegetem a Szerb Lidl honlapját, szinte minden jóval olcsóbb, mint itthon. Valaki volt esetleg kint vásárolni? Valami tapasztalat?

Figyelt kérdés
2019. máj. 21. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kevesebb az ÁFA, és csöróbbak az emberek magától értetődő hogy olcsóbbak az árak.
2019. máj. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha közvetlenül a határ mellett laksz, akkor megéri. Ha (mondjuk, Pestről) oda jársz vásárolni, az útiköltség elviszi a különbözetet.
2019. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Számold ki mennyi lenne a benzin és hogy mivel fizetnél. Ha pénzt kell àtvàltani és utólag visszavàltani, azt is bele kell kalkulálni. + utána járni, hogy milyen plusz költségek lehetnek. Olyanra gondolok, mint Romániában az útdíj.


Én bankkàrtyàval szoktam fizetni külföldön, de utána kell járni előbb, hogy elfogadjàk e és a bankod is engedi e, nem tilt e le a hirtelen pénzmozgàs miatt.


Én Ukrajnában és Romániában szoktam vásárolni. Még az utóbbi is megéri számomra nagy tételnél.

Ha tuti olcsóbb Szerbia, akkor érdemes.

Esetleg még annak járj utána hogy hivatalosan mit hozhatsz át a határon és mekkora tételben.

2019. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az egy visszamaradott koszos ország, az embereknek kevés a fizetése. Nálunk azért vannak magasabb árok, mert többet keresünk, mint ők. És tanultabbak is vagyunk, van jól fizető állásunk. Ömm... Már akinek :D
2019. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
annyiért árulják a dolgokat, amennyiért az emberek meg tudják venni. nézd meg az angliai lidl árait. magasabb, mint itthon, mert az emberek tudnak többet fizetni
2019. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

@4 Visszamaradott koszos országozni egy olyan országból, amelyben komplett régiók helyzete teljesen kilátástalan, nem éppen vall megfelelő önreflexióra.


Ettől függetlenül persze számít, hogy a szerb vásárlóerő alacsonyabb. Ez még nem jelenti azt, hogy mondjuk Belgrád ne lenne az egyik legjobb városa Európának vagy hogy a dél-szerbiai hegyek ne lennének gyönyörűek.

2019. máj. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bár nem ástam bele magam nagyon, én ahogy nézem inkább csak az alapélelmiszerek olcsóbbak, ami nem meglepő, mert Szerbiában jóval alacsonyabb az átlagfizetés mint Magyarországon. Mivel a többi termék kb. ugyanannyi mint itthon szerintem kenyérért, lisztért, krumpliért, kevésbé érheti meg kimenni Szerbiába, de nyilván attól is függ, hogy neked mennyire van messze.
2019. máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!