Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Engedjem el? Szeretjük egymást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Luspi93 kérdése:

Engedjem el? Szeretjük egymást. Tipikus Tom és Jerry verzió, szeretetből nyírjuk ki egymást. van kiút ebből a gödörből?

Figyelt kérdés

tökéletes volt az elején minden, aztán voltak viták, részben az én bizalmatlanságom miatt, és amiatt, hogy nem éreztem magam elég fontosnak mellette.

többször beszéltünk a dologról, mindig vagdalkozás, sértődés lett a vége.

mostmár napi szinten megy a vita, mindenen, nem töltünk együtt elég időt szerintem, szerinte meg így is túl sokat.

a szakítás szélén állunk, de ha együtt maradunk akkor is tönkre tesszük egymást, ha külön megyünk, akkor is szenvedni fogunk.

megoldás?



2019. aug. 30. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
o-0
2019. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szóval: változtatni nem tudsz. Így viszont nem életképes a kapcsolat.

Nagyon maximum egy párterápiát érdemes lehet még kipróbálni, ha annyira komolyan gondoljátok, mert az önerőtökből láthatóan nem sikerült semerre jutnotok. De én sokkal inkább azt érzem, hogy teljesen másra vágytok, más igényeitek vannak, és nem hajlotok kompromisszumra. Így pedig egyszerűbb békénhagyni a másikat. És nem, a szakítás nem teszi tönkre az életedet. Megzuhansz, de fel lehet állni, a másik is fel fog tudni, aztán halad tovább mindenki a maga életében. Nem kell ezt túldrámázni. Aki megragad, az meg is akar ragadni ott, ahol van.

Ezen érdemes elgondolkodni, hogy ér-e annyit m mindkettőtöknek a kapcsolat, hogy időt és pénzt szánjatok rá, hogy szakemberi segítséget vegyetek igénybe, vagy nem, mert már így is túl régóta húzódik a dolog. Itt ugyanis nem képzett pszichológusok vannak, párod sincs jelen, ergo nem lesz előrelépés.

2019. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"a szakítás szélén állunk, de ha együtt maradunk akkor is tönkre tesszük egymást, ha külön megyünk, akkor is szenvedni fogunk." Persze lehet mondani, hoyg ígyis szar meg úgy is szar, de nem mindegy, hogy valami folyton szar vagy csak egyszer az. Egy kicsit más kontextusba ültetve a kérdésedet ha minden nap kapsz egy pofont az kifejezetlen kellemetlen érzés és eleve rá nyomja a bélyeget a hangulatodra is, hogy tudod hogy ma is pofont fogsz kapni és sosem lesz jobb mert mindig jön az új pofon. Ellenben ha egyszer kapsz egy nagyobb pofont és utána nem kapsz többet az lehet egy kicsit jobban fáj, lehet hogy utána még egy darabig bizsereg tőle az arcod de aztán ez elmúlik és a pofon csak egy emlék marad. Tudom kicsit elvont voltam de remélem érted a lényeget...
2019. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Próbáljatok valami semleges dolgot csinálni, például sétálni -most szép idő van- vagy olyan témáról beszélni, amit mindketten szerettek. Egyezzetek meg, hogy a vitákat félre rakjátok egy időre ezalatt. Idézzétek fel milyen jó volt az elején. Aztán jönni fog magától, légy optimista.


Kedves üdv, szép napot.

2019. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs, csak meghosszabbíthatod ezt a kínlódást. De ragaszkodj a szarhoz nyugodtan. Nem olyan vicces ez, mint ahogy leírtad. Semmi értelme, meglesztek egymás nélkül is, felesleges a dráma.
2019. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ősrégi igazság; ha fáj, de nem változtatsz, akkor még nem fáj eléggé.
2019. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lol, hát pedig ebből a leírásból elég egyértelműen úgy tűnik, hogy inkább te vagy picit mellőzve, ("kevsbé fontosnak tartva, szerinted kevés időt töltötök együtt, szerinte még ez is túl sok, meg a napi viték..")


Nevezheted szeretetnek is.. De majd egyszer (remélhetőleg) megtapasztalod a valódi szeretet, amikor nem érzed ezeket a társad mellett. Amikor azt találod meg, aki valóban passzol hozzád, mert hogy ti ketten nem passzoltok együtt össze, az 99%...


HA külön mentek meg nem fogtok szenvedni, csak amíg tényleg le nem zárjátok max.. Aztán ez mind szépen elfakul, majd eltűnik idővel. ÉS a helyébe lép más.


Persze ha életetek végéig Tom és Jerrizni és szétszedálni akarjátok a másikat, egészségetekre váljon.. (Egy ismerős pár éveket húzott le így, min ti.. Nem is értettem igazán a kapcsolatukat, hogy őszinte legyek, pedig több,mint 5 év volt.. A vége mégis most szakítás lett.)


Az a baj, hogy nálatok is mások az igények, és ha nincs változás, ebből te is gondolom látod, nem lesz jobb hosszú távon.. A kérdés csak az, mikor unjátok meg és fáradtok bele.

2019. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!