Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatban melyik verzió...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban melyik verzió működik jobban? "Az ellentétek vonzzák egymást" vagy a "Hasonló a hasonlót vonzza"?

Figyelt kérdés
Szerintetek? Hosszú távon hasonló vagy különböző emberek között jobb a kapcsolat?

2013. jún. 21. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted 30-40-50-60 kitudja hány évig el lehet viselni a szöges ellentétedet?


Az ellentétek vonzzák egymást maximum a szenvedély terén működik, hosszútávú kapcsolatoknál nem. Olyannal képtelenség összekötni az életedet és családot alakítani, akivel lépten-nyomon össze tudsz veszni!

2013. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom, hogy a kettő közül csak a hasonló a hasonlóval működik... Az exemmel imádtuk egymást, de annyira különböző személyiségek voltuk, hogy egyszerűen megkeserítette a kapcsolatunkat. Majd' belehaltam, de 4 év szenvedés után én vetettem véget a kapcsolatunknak. Nem sokkal később jöttünk össze a férjemmel, vele végre nem küzdés és önfeladás volt a kapcsolat, és ez nagyon fontos :) Nem mondom, vele is van néhány dolog, amiben az ellentétei vagyunk a másiknak (elsősorban takarítás kérdésben), de az alaptulajdonságaink megegyeznek, így a kapcsolatunk harmonikus :)
2013. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs általános vonzás. Van aki "halvérű" és már attól is rosszul van ha a másik kétszer annyit mozog egy nap a lakásban, van akinek meg jót tesz mert "húzza" maga után a másikat.


Én egy kicsit mozgékonyabb vagyok de tudom, hogy meghalnék, ha egy egész nap ülő emberrel kéne együtt élnem. Szeretek kirándulni, sétálni satöbbi nekem a begubózós fajta ember nem jön be. Tehát azt hiszem én hasonló a hasonlóval kategória vagyok.

2013. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ... Ha hasonlóan dominánsak találkoznak, akkor reménytelen pl.


De én alapvetően normális embereknél a hasonló párt találom jónak. Nincs elbeszélés a másik mellett, mert ugyanúgy kommunikálunk, azonos a szeretet-nyelvünk, a konfliktuskezelő szokásaink.

Az alaptermészetünkben sok közös vonás van, így jól megértjük egymást. Annyira meg sose lesz egyforma két ember, hogy ne legyen mit tanulni a másiktól vagy ne legyen mit adni neki.


El tudok képzelni más működő felállást is, magamnak is volt már részem benne, de az eddigiek közül én ezt érzem alegjobbnak.

2013. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszek az ellentétben. Abban hiszek, amikor két ember hasonló vágyakkal, célokkal, szokásokkal és hasonló neveltetéssel békésen él együtt.

Nem hiszek a tányértörős veszekedésekben és kibékülésekben, a széthúzásban, a játszmákban.

2013. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván mindenkinél máshogy van ez. Személy szerint én velem nagyon ellentétes személyiségű emberrel még barátkozni se nagyon szoktam, nem hogy párkapcsolatot kezdeni.
2013. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
# 4 szó szerint megfogalmazta a véleményemet! :)
2013. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ellentétek vonzzák egymást.-Ideig óráig,és inkább a vágyak terén.Kapcsolatilag nem,mert az sok súrlódáshoz vezetne,és egy kapcsolat nem az állandó harcról és küzdésről szól.Sokkal egyszerűbb magad megértetni egy számodra hasonló emberrel,és könnyebb megtalálni a közös hangot is.
2013. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A túlzott hasonlóság nem jó, mert a gyengeségekben gyengítik egymást, egyforma rossz tulajdonságokkal pedig lehúzzák egymást. Kellenek közös pontok de a teljes egyformaság inkább csak barátság jellegű kapcsolat és sokszor egyhangúságba csap át.

A teljes ellentét sem jó, mert akkor meg nem tudnak közös nevezőre jutni, nincsenek közös célok, nem értik meg egymást.


A tapasztalataim szerint a legjobb ha vannak közös pontok, amire lehet közös jövőt alapozni, bizonyos tulajdonságok viszont ellentétesek, de ezekben kiegészítik egymást.

A férjemmel ilyenek vagyunk, és nagyon jól működik a házasságunk. Az előző barátaim között viszont volt, aki nagyon hasonlított hozzám, volt akivel teljesen különböztünk, egyik sem volt jó hosszabb távon.

2013. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mi a párommal nagyon hasonló természetűek vagyunk. Őrült nagy szerelem volt, a mai napig nem tudok senkihez úgy vonzódni,mint őhozzá.....de tönkrement a kapcsolatunk. Tudod mi emberek a saját hibáinkat nem szoktuk szeretni. amikor a másikban látjuk ezeket viszont, ott őrülten zavarnak.

Ráadásul mit két konfliktuskerülő ember vagyunk, békességre törekvők. Ez az elején tökéletes harmóniát jelentett. Amúgy nem is veszekedtünk soha, a végén sem. viszont a sok ki nem mondott dolog gyűlni kezd, de még akkor sem akarod megbánatni.....


nincs rosszabb két konfliktuskerülő ember kapcsolatánál. Azt hiszem, azért jobbak az ellentétek, mert az fejlődésre kényszeríti a személyiségeteket, hiszen egy teljesen más emberhez kell alkalmazkodni. Ebből lesznek súrlódások, viták, a vita elül, kibékülés szex. A végén már nem is csináltunk semmit egymással. Én az ellentétekben hiszek!

2013. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!