Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek (Kérdés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek (Kérdés kiírása második verzió)?

Figyelt kérdés

A páromnak fontosabb a családja mint én. Ezt úgy kell elképzelni, hogy hetente legalább egyszer hazamegy, de van, hogy hosszabb időre/többször. Gyakran van olyan, hogy jó lenne, ha ott lenne velem, de ez csak akkor számít, ha nincs valami otthoni program (néha az az érzésem, hogy még a sport is fontosabb, bár legalább a munka nem).


Próbálom megérteni, hogy a családi programok, sportolás prioritást élveznek, a közös tevékenységekkel szemben, hiszen az én családommal is gyakran találkozunk (1-2 hetente, bár nem alszunk ott általában), de nehéz. Tegnap a párom - egy veszekedés után - azt mondta, hogy érti mi a problémám azzal, hogy mindig fontosabbak számára a családi programok, de nem szeretne rajta változtatni. A házasságig biztos nem.


Ez a kijelentés utolsó koporsószög volt a tegnapi hangulatomnak. Azóta azon gondolkodom, hogy várjak, hátha néhány éven belül függetlenedik kicsit (ha egyáltalán valaha), vagy szakítsak vele, mert nem fogok tudni annyi ideig jó képet vágni a viselkedéséhez. Ti mit gondoltok, érdemes még várni? (minden más amúgy rendben van)


2017. febr. 14. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"A páromnak fontosabb a családja mint én. Ezt úgy kell elképzelni, hogy hetente legalább egyszer hazamegy"

szóval ha te 6 napot kapsz ők 1-et akkor ők máris "fontosabbak"????


am meg miért nem osztjátok be közösen a programokat, hogy mikor mit csináltok együtt és mikor mit külön?


23F

2017. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

A hetente egy nap szerintem nem olyan veszes azert. Kiveve ha mondjuk aznapra korabban programot beszeltetek meg, de inkabb lemondja.

Persze igy kijelentve eleg rosszul hangzik, en is tudom a paromrol, hogy fontos neki a csaladja, de nem jelentene ki igy sosem, hogy fontosabbak es fogadjam el, es amugy is szerintem kb inkabb egy szinten vagyok a csaladjaval.

De ha ugy ereznem, hanyagol a parom es nem is kivan ezen valtoztatni, akkor nem kerdes, hogy kiraknam.

2017. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kapcsolatban meg kell tanulni egyedül is lenni, bármilyen furának is hangzik. Persze hiányzik a párod és rossz, hogy nem veled van, de melletted van egy élete, jelen esetben ez most a családja. Az a normális dolog, hogy velük is van.


A szülők nem tűnnek el egy ember életéből, normális esetben mindig ott lesznek. Ez nem függetlenedés kérdése hiszen gondolom együtt laktok.


Egyébként kicsit ködös amit írsz, ha így kijelentette, hogy számára mindig fontosabbak mint a családi programok az lehet, hogy rosszul esett, de ilyen esetben meg kell találni az aranyközéputat. Az, hogy hetente hazajár, szerintem nem probléma.

2017. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyan azt tudom, írni, mint az előző kérdésednél...


"Akkor kedves Kérdező!


Inkább az a kérdés, hogy te benne akarsz-e lenni a kapcsolatban, nem pedig az, hogy mi mit tennénk, mert mi értelme lenne, hogy mi mit tennénk?


Az a kérdés, hogy te mit akarsz?"


Mérlegeld, hogy neked ez így megfelel-e (szerintem érhető, amit a párod mondd és jó, hogy ennyire látogatja és fontos neki a családja, amúgy ilyenkor nem szoktál vele menni?), ha nem felel meg szakíts.


De ezt csak te döntheted el, mi mindegy, hogy mit mondunk, vagy tennénk.

2017. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De, két hete egy hetet voltunk a szüleinél (én ebből három napot). Általában, ha több, mint két napra megy, akkor megyek én is egy-egy napra.
2017. febr. 14. 10:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem ertem, felnott ember minek megy a szuleihez aludni meg napokat ott maradni. Az en parom mostanaban mar csak kb havi egyszer megy, reggel aztan este jon is haza. En meg neha beugrok hazafele anyukamhoz munka utan, mert utba esik, maradok 1-2 orat, megiszunk egy kavet es ennyi. Az ilyen rendszeres pizsipartit a szuloi hazban en is furanak tartanam egy felnott eseteben :D
2017. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Aránylag messze laknak. Kb. 2-3 óra onnan hazaérni.
2017. febr. 14. 10:52
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Ugyan azt írom, ami az előző kérdésednél írtam: Nem állíthatsz ilyet, hogy a családja fontosabb mint te, ehhez nincs jogod. Rosszul állsz a dolgokhoz, önző vagy picit. Egy feltétel nélküli szerelemben nem mondanak a párok egymásnak ilyet, hogy fontosabb neked a család mint én. Nekem ugyanolyan fontos mind a kettő. Nem kérhetsz tőle olyat, hogy te legyél az első, mert nincs ilyen, hogy első. Teljesen rosszul állsz az egész kapcsolathoz, ne akard kisajátítani.
2017. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem a kérdező állítja, hogy a családja fontosabb, hanem a srác maga. Idézem:


"azt mondta, hogy érti mi a problémám azzal, hogy mindig fontosabbak számára a családi programok, de nem szeretne rajta változtatni"


Úgy tűnik nekem, hogy kb. minden fontosabb a pasi számára, mint a közös programok a kérdezővel. Ja, a munka az nem... :P

A házasságig nem is akar ezen változtatni? Ez szerintem csak amolyan mézesmadzag.

Egyébként hiába mondják itt a válaszolók, hogy teljesen normális, ha a pár egyik tagja a családi programokat a közös dolgok elé helyezi, ha szerinted nem az. Nekem sem férne bele.

2017. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"azt mondta, hogy érti mi a problémám azzal, hogy mindig fontosabbak számára a családi programok, de nem szeretne rajta változtatni"


Két értelmű a dolog. Lehet, hogy a nő a férfi fejéhez vágta, hogy nem ő van első helyen. Utána meg ezt reagálta le a férfi, hogy megérti a problémát hogy...


Mindig nem értem. Miért kellene választani? Nem kell választani, itt is, ott is lenni kell szerintem.

2017. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!