Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki él/élt együtt Norman...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki él/élt együtt Norman Bates-el? Jó bőven, lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kéne egy kategória a "mamapicifia" témakörre.

Leírom nálunk ez hogy néz-nézett ki.

9-hónapig voltunk együtt, az elején leírom, hogy egy mozgáskorlátozott emberről van szó a páromat illetően. Önellátó valamilyen szinten, 55 éves, dolgozik, járni tud, de nehezen az állandó hízás se tesz túl jót neki. Egyedül él egy olyan házban amit anyuka vett neki. Itt élt két előző feleségével is, én is hozzá költöztem, nála élünk az elmúlt 9- hónapban. Az anyja mosott rá, varr rá és ételfutár hordta ki neki a kaját anyuka segítette őt mindenben, takarító nője ugyan volt, de anyuka rendszeresen kijárt hozzá mindenért, mindent vele osztott meg, a munka amit végez a párom, szintén anyuka szerezte neki, az anyja munkája volt ez korábban. A munka helyére majdhogynem mindennap beugrik anyuci ezért-azért, a párommal vásároltat sok mindent a kedves mama, együtt járnak nyaralni, van egy közösség ahova szintén együtt járnak, mindenhova követik egymást. Minden hétvégén nála evett, és minden családi rendezvényen szigorúan ott kell lenni, mert ezt várja tőle. Anyuka kezdésnek sírásban tört ki mikor be kerültem én a képbe, hogy milyen jó, hogy valaki ennyire szereti a fiamat, ennyire törődik vele stb. Nem tartott sokáig, szó szerint féltékeny, mert amit Ők idáig együtt csináltak abba bele piszkoltam. Én mindent megcsináltam ami ahhoz kellett, hogy úgy funkcionáljak mint egy leendő feleség, értem a szokásosat, főz mos takarít, segít mindenben, ami neki hiányosság a mozgássérültsége révén, bálványozza focit, sok meccsre elmentünk, meg néztem vele rendszeresen a focit, meg mindent amit ő szeretne meg tettem. Ne értsetek félre ez nem szemrehányásként írom le, csak tényeket közlöm, és azért tettem ezt így mert azt gondoltam ez vezet valahova, házasság, gyerek ilyesmi amit terveztünk, és szomorú vagyok, mert végül ez nem vezetett sehova.

Az együtt létünk alatt:

Anyukával rendszeresen majd mindennap beszéltek akkor is telefonon, mindig beugrott hozzá, vagy kijárkált ő az anyjához, elvárta továbbra is a vásárlást, ( az egészséges testvére és családjához mamuszba át tud menni kb 10 lépés, nem is értem miért azok vásárolnak) ja és mindig kibeszéltek anyukával, hogy mit csinálok, mi van velünk, mi van velem, és mindenről tudott, a titkainkat elmondta anyunak, és mindenbe bele is szólt. A közösségnek én is tagja vagyok, máshonnan csatlakoztam, nem a párom révén, legalább ennyi közös volt bennünk. Persze ott is anyuka viszi a pálmát, főszervező, és diktátor ebben a közösségben, esélyen se volt, kiteljesedni itt. Ja voltak anyuval egy hetet nyaralni is pár hete, mikor komoly beteg voltam, és segítségre szorultam volna. Anyukát szent asszonynak tartja, és bálványozza, de nem hallgat rám, hogy egyedül fog maradni örökre, amíg persze anyu él addig nem, de ha meghal az anyja, ki fog gondoskodni róla? Ha teljesen lenyomorodik amire nagy esély van, mehet be egy otthonba, és gondolkodhat miért történt ez.

Amúgy van egy öccse is, aki a feleségével, és gyerekeivel él anyuval egy ikerház féleségben, mondanom se kell az ottani feleség se nagyon szívleli anyukát. Szerintem a tesó is függő lehet.

Én elmenekültem haza, idegileg kikészültem, de nehéz az elválás valahol sajnálom őt, meg ha kettesben voltunk, szeretetben éltünk, alapjáraton sosem veszekedtünk.

Az a kérdésem, és láttam más hasonló kérdéseknél, olyat hogy sikerült "megnevelnem", de én ebben nem nagyon hiszek, az érdekel, hogy egy ilyen anyafüggő férfit, vajon tényleg ott kell hagyni, és hagyni a saját nyomorában, vagy van valami módszer amitől ez még össze jöhet:" elhagyja anyát, apját és ragaszkodik az ő feleségéhez". ??

Ez egy bibliai idézet, és persze az elhagyja szót, nem kell szó szerint venni, azt jelenti a második helyre kerül, vagyis a helyére kerül mindenki a családban. Láttam ilyet családállítás, egy cikk javasolja, de nekem valami szellemesdi, okkult marhaságnak jött le amit írtak róla, hogy mi az. Van valami, erre, mivel úgy látom elég sok mostanság, én csak "NormanBates" szindrómának hívom, vagy az ilyen embernek nincs jövője?

Én már a haragon túl vagyok és a sértődöttségen is, csak fáj, mert amúgy egy nagyon értékes emberről van szó, akit nagyon lehet szeretni. De mivel idegileg nem bírtam, eljöttem haza, és nem is megyek vissza ha ez nem oldódik meg. Mert persze nem ismer be semmit, sőt begurul ha erről beszélek neki, és így segíteni se lehet. Reméltem több mint egy hónapja leléptem segíteni fog rajta, hogy rájön a dolgokra, segítséget is szerveztem neki, hogy rájöjjön, engem hibáztat, és csak tagad. Amúgy meg szeretne vissza kapni, mert állítólag szeret, még sose szeretett így senkit, mondja ő, de én ezt nem így látom, ez nem szeretet ez valami egészen más.

Valakinek valami ötlet?



#párkapcsolat #szakítás #anyós #konfliktus #lenézés #anyafüggő #anyafüggőség #anyós gond #háttérbe szorítás
2019. szept. 1. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%

Ötlet?

Nem tudom, hogy te hány éves vagy, magadról nem írtál semmit.

De gondold végig, hogy te miért látsz ideális jelöltet a családalapításra egy 55 éves, nehezen mozgó, anyafüggő, minden szempontból önállótlan és segítségre szoruló rokkantnyugdíjasban.

Te őt hogy látod őt apaként lelki szemeiddel, ha a jövőre gondolsz? Vidáman kúszik a gyerekkel a homokozóban, biciklizni tanítja, vasárnap együtt fociznak? Vagy szerinted ilyen apát szeretne egy eleven kisgyerek?


Téged az is zavar, hogy nem tudtad kiütni anyukát, és nem te vagy az a személy, akire rászorul a párja.

2019. szept. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves első!

"Téged az is zavar, hogy nem tudtad kiütni anyukát, és nem te vagy az a személy, akire rászorul a párja."


Csak ez a gond, mármit anyuka, én nem is látom, hogy rokkant, és olyan értékei is vannak, amit más egészséges megirigyelhetne.

És igen mi is vágytunk/vágyunk gyerekre.

A kérdésre válaszolj!

Amúgy 38, éves vagyok 150km-re lakunk egymástól, én költöztem hozzá, azért mert úgy szerettem ahogy van.

2019. szept. 1. 07:29
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

1-es, te nagyon bunkó, ki a lótúró kícsáncsi arra, hogy kivel akarnád te, leélni az életed?

Tipikus gyk-s tapló vagy, szemellenzővel, aki képtelen elképzelni, más tulajdonságok alapján is lehet egy ember vonzó.


Kérdező, az anyukának valószínű a játékszerét vennéd el, tehát ezt a helyzetet megoldani.......

Talán csak akkor, amikor anyuci már nem lesz.


Vannak fura kapcsolatok, amikor egy szinte beteges ragaszkodás van egy anyukában a fia iránt. Hasonlót éltem meg én is, csak nekem a barátnőm lógott a fián a nap 24 órájában. Nem volt normális, tömören.

2019. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Azt áruld már el légyszíves, hogy mivel fogott meg ez az ember?

Annyit tudunk, 55 éves mozgáskorlátozott, abszolút önállótlan, annyjaval szimbiózisban él stb.

Te gyereket, családot tervezel vele ennek ellenére. Miért erőlködsz? A gyereknek nem baj ha apa nélkül kell felnőnie, nem baj ha egyedül neveled?

2019. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és Norman Batesnek, mint tudjuk nem az volt az egyetlen hibája, hogy egészségtelen kapcsolatot ápolt az anyjával. :) Remélem nálatok nem ilyen a pasas...
2019. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked 2. Vàlaszoló!


Sajnos, én sem leszek már fiatalabb, és ő sem. Rengeteget csalódtunk mind a ketten, és tudod az a legfájóbb, hogy esélyünk se volt, az anyja mellett.

El tudom engedni idővel minden jobb lesz van benne rutinom ennyi év alatt.

De ez egy igazán szép kapcsolat volt, amit kettesben tölthettünk. Sajnálom őt is, magamat is.

Tudod valahol megértem, hogy az anyja segítette több dologban, mivel mozgásában korlátozott. Amit mellesleg tökéletesen elláttam a párom szerint, sőt. De annyira megára kapatta, hogy meg se lát meg se hall engem ha anyuról van szó. Csak vakon megy utána, mintha mi ketten nem is léteznénk ilyenkor, valami félelmetes.

2019. szept. 1. 07:53
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! Vicces vagy :~), jót nevettem.

De emlékezz csak vissza a filmre, Norman annyira függött az anyjától, hogy szégyenében amit más nők iránt érzett, teljesen elfojtotta, vágyait és igényeit. Mivel az anyja bűvöletében élt, kitalálta a gondolatait, úgy éltek ketten mintha más nem is létezne a földön. Gyilkos is azért lett, mert nem bírta kiirtani a vágyait, és a sok elfojtástól, amit az anyja miatt elszenvedett végül kitört. De ne aggódj az én párom nem ilyen, és nem is lesz remélem, bízom az Úrban. :)

Visszatérve Norman-re annyira anyafüggő volt, hogy a sírból is kilopta, és vele dumált, meg az ő gönceit hordta, annyira nem tudta elviselni a hiányát.

Oké ez egy szélsőséges eset, de ezek a mai pasik akik szintén anyafüggők, szerintem az anyjuk halála után is ragaszkodnak hozzá. Mindenben anyut keresik, és olyan párt is választanak aki olyan mint az anyja volt.

Vagy örökre magányosak maradnak.

Én meg nem fogom azt várni, hogy anyuka meghaljon, hogy meglássam akkor mi lesz, én nem fogom egy ember halálát várni. Ha nem lehet megoldani, akkor lelépek, amíg még van értelmes eszem, és nem megyek tönkre a sok sebesülés miatt.

2019. szept. 1. 08:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Gondolj bele: nők jönnek, mennek, egy se tartott ki mellette. A pasinak viszont szüksége van valakire, aki gondoskodik róla, és egyre inkább rászorul. Ez pedig az anyja, akivel rajonganak egymásért.

Hogy tudod vele megértetni, hogy neki az tenne jót, ha az anyjával kevesebb a kapcsolódás, és olyanra bízza a gondozását inkább, aki lehet, hogy a jövő héten úgy otthagyja, mint a többiek?

Neki nem 55, hanem 25 évesen kellett volna leválnia, mikor ezt meg is tudta volna tenni, és nem szorul segítségre.

55 évesen már egy egyébként egészséges ember se fog megváltozni. De aki egyre jobban rászorul az anyagi segítségre, az nem most kezd el önállósodni.

Ha ennyire szereted, akkor elfogadod így, kivárod, amíg anyuka eldobja a kanalat, te meg boldogan pelenkázod felváltva a férjed és a gyereked.

2019. szept. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as!


Ez nem hangzik valami jól. :)

De attól még lehet igaz, és, hogy nem bízik abban, hogy kitartok mellette, ez is baj, hogy nincs előtte példa ez is baj, apja alkoholista, hamar lelépett. Az öccse igaz anyuka mellett, de a feleségével, két gyerekével él, na azokat sztárolja a párom. Ja és a lényeg tökéletesen jól érzi magát közöttük, mivel így sokat vannak együtt, csak azt nem veszi észre, hogy ez nem az ő családja.

Mármint, az öccse felesége nem az ő felesége, az öccse gyerekei nem az ő gyerekei. Akivel meg tervez, azt meg a háttérbe szorítja, és mikor mondom ezt neki, fel van háborodva, meg én beteg vagyok, mert nekem nincs ilyen jó összetartó családom.

Amúgy anyuka kösz jól van, nincs baja, boldogan nyomorítja a két fiát. Komolyan egy anya halálát kell várnom, hogy igazán együtt lehessünk?

Ezt a kérdést, meg fogom kérdezni, egy psyhiátertől, hogy akkor mi van, ha a kérdéses anya kihal a fia mellöl. Akinek van ehhez véleménye, tapasztalata, ne fogja vissza magát.

De, amúgy nem fogok, egy halál esetet várni, előbb lelépek, mert nincs keresni valóm kettejük között.

2019. szept. 1. 08:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Az anyját a halála után fogja csak igazán bálványozni, és akkor jön rá, hogy milyen szinten életképtelen. Ebben az esetben sokan kétségbeesetten csimpaszkodnak az első nőbe, és megfojtják. Az a viselkedés se egészséges.

Tipikusan egy olyan torz anya-gyerek viszony paródiàja lesz, ahol a megszülető közös gyerekben vetélytársat lát, akivel osztoznia kell az anyai figyelemben. Borzasztóan rosszul kezeli, hogy mindig a baba igényei az elsők, és rá kevesebb idő jut. El is utasítja a babát, nem gondozza, nem vigyáz rá, áthárítja az összes terhet a nőre. Ő akarta, ő szülte, ő tutujgatja, akkor élvezze azt is, ha este nem alszik és pisilni se jut el.


És akkor most ezt gondold úgy végig, hogy a te párod nem hogy nem lesz egyre önállóbb, de rohamosan fog romlani a fizikai állapota.


Nem beszélve arról, hogy mi lenne veled, ha a párod hirtelen elhunyna, te meg ott maradsz egy pici gyerekkel, de úgy, hogy anyósod még él és virul. Kb. a kezedből kiragadja a gyereket, és pótlékot csinál belőle, belőled meg bűnbakot.


Annyi idős vagyok, mint te, de én képtelen lennék ilyen családba beilleszkedni, és nem is akarnék. Nagyon nem! (Mondjuk nekem a férjem is csak 34 éves, és az 55 éves korosztály akkor se vonz, ha átlagon felüli a fittsége.)

2019. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!