Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet valakit rávenni arra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet valakit rávenni arra, hogy végre komolyan vegye a fogyókúrát?

Figyelt kérdés

Párom évek óta csak szedi fel a kilókat, már az orvosok is megmondták neki, hogy a bőrbetegségének is jobbat tenne ha lefogyna, de semmi. Igérgeti, hogy majd belekezd a fogyókúrába, aztán két napig nem eszik semmit, harmadik nap meg rendel egy pizzát. Próbáltam neki tanácsot adni, mondtam neki, hogy legalább napi 10-20 percet mozogjon, de letudja heti 5 perccel a sportolást és kész, ő már tett valamit a fogyás érdekében.

Anyagiakban is lehúz, mert minden kicsi rá, pár havonta kell új ruhákat vennie. Már az én idegeimet is tönkreteszi ezzel, de semmi sem hat rá. Nagyon szeretem őt, de ezt már nem birom nézni. Jelenleg 125 kiló és csak egyre jobban hízik. Mivel tudnám végre megértetni vele, hogy ez így egyáltalán nem jó az egészségének?

Felajánlottam, hogy este ha hazajövök munkából eljárok vele kocogni is, de mindig csak az a válasz, hogy "majd valamikor". Kérlek adjatok valami tanácsot. Köszönöm.


2019. szept. 9. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Fiú vagy lány?
2019. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Férfi
2019. szept. 9. 19:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez fejben dől el. Ha ő nem akarja, akaratgyenge, azzal te nem nagyon tudsz mit csinálni. 125 kilósan amúgy sem kocogással kellene kezdenie, mert az ízületei megsínylik. Kezdjen laza sétával, és az elején ne akarjon nagyot. Először tegye le a fehér kenyeret, aztán térjen rá a vízre cukros üdítők helyett. Ha nagyon belelovalja magát egyik napról a másikra, annál rosszabb lesz, mert kiéhezik. Ezért eszik több nap koplalás után.
2019. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Az exemmel 8 évig voltunk együtt, folyamatosan mondtam, hogy le kellene fogyni. Extrém túlsúlya volt, nem pár kiló, már akkor is, mikor még ismerkedtünk, egy jó ideig azt hittem, hogy emiatt nem is tudok beleszeretni, de valahogy csak túlléptem rajta. Szerintem tudat alatt azért, mert reméltem, hogy ez olyan probléma, amint lehet változtatni. Párszor elindult lefelé a súlya, de képes volt egy hétvége alatt visszahízni, amit egy-két hónap alatt leadott. A végén szakítottunk. Nem csak ez miatt, de tény, hogy közrejátszott.

Mondanom sem kell: szakítás után lefogyott, mert rájött, hogy ilyen testsúllyal senkinek nem fog kelleni. Most sem nádszál, de jól néz ki.

2019. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ő le akar fogyni, de egyszerűen rettentően makacs. Semmi tanácsot nem fogad meg. Mindig valami hülye diétával jön, hogy óóó ő most 3 héten át csak napi 4 liter vizet fog inni és így le is megy róla az összes felesleg. A sport neki annyi hogy heti 1-2 alkalommal csinál 20 felülést. De legtöbbször, amikor komolyan belekezd a fogyókúrába, 2 napig eszik zöldségeket, halat, csirkemellett, rizst, harmadik nap meg arra jövök haza, hogy rendelt hamburgert és egy rakás energiaitalt. Aztán elkönyveli annyival, hogy ő nem tud lefogyni, pedig már mindent kipróbált... (kivéve a sportolást és egészséges étkezést.)
2019. szept. 9. 19:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátod NEM AKAR lefogyni. Csak úgy tessék-lássék próbálkozik, hogy aztán hátradőlhessen, hogy ez neki nem megy. Ekkora súllyal elsősorban orvoshoz kellene fordulni. Endokrinológus, gasztroenterológus, dietetikus lenne a minimum, amit végig kellene járni. Be kellene tartani a dietetikus által javasolt étrendet. Ezzel párhuzamosan el kellene battyognia a legközelebbi konditeremig és a személyi edzõ utasításait követve rendszeresen edzenie kéne. De ezt Te nem teheted meg helyette.
2019. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod, nem akar lefogyni, mert azt gondolja, a te általad leírtak miatt is, hogy ez nehéz. Az is, de nem jól fog hozzá, nem drasztikus fogyókúrákkal fog eredményt elérni. Egyszerű dolgokkal el lehet kezdeni. A fenti javaslatokat betartani, szénhidrát csökkentés stb. Kocsi helyett közösségi közlekedés, vagy a buszról/villamosról akár fokozatosan 1-3 megállóval szálljon le hamarabb és sétáljon haza. Ne tartsatok otthon nassolni valót, egy alma jó helyette. Végszükség estén rajtad kitörhetne valami gyomor/bélrendszeri betegség, ami miatt diétáznod kell, és rábeszéled, hogy együtt csináljátok (munkahelyen tudod pótolni). Motíválás a régi közös képeitekkel, hogy milyen gyönyörű rajtuk. Hétvégén aktív programok.
2019. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ő nem akarja, nem fog menni. Legfeljebb megunja a nyomasztást. De nem fog elkezdeni semmit
2019. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha én nem akarok fogyni, akkor nem fogok.
2019. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ultimátum?
2019. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!