Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha a párom családja nagyon fárasztó, nem szeretek velük lenni, de gyakran muszáj?

Figyelt kérdés

Mindketten családdal lakunk ezt tudni kell és elég friss a kapcsolatunk.


A barátom családja, főleg a szülei igazából jófejek, meg értékelem, hogy jól állnak hozzám, de amikor velük vagyok, annyira elfáradok fizikailag és szellemileg is, hogy utána két napra begubózok otthon és nem akarok emberekkel találkozni, pedig eddig szociálisnak tartottam magam. Én szeretek pihenni, inkább a pihentető programokat részesítem előnyben, de amikor velük vagyok, ez nem kivitelezhető. Egyszerűen 100%-os figyelmet igényelnek a nap 24 órájában. Kb. akkor állnak csak le, ha esznek. Olyan családi programok vannak, amiket én nem szoktam meg, sose csináltam vagy nem szeretem csinálni. A barátom meg imád velük lenni, szereti, ha én is ott vagyok, mindig hív, és már így is úgy érzem, sok programot mondok le, pedig heti 1-be mindig belemegyek, de náluk heti 3 minimum van. Ja, és olyan nincs, hogy kettesben töltött idő... Amikor nálunk vagyunk, bármikor bemehetünk a szobámba kicsit elvonulni, de ők ezt nem tartják tiszteletben és szerintem ha tehetnék, egy légtérben aludnának velünk (már ha el tudnak aludni ebben a nagy energiában :D). Ráadásul ez sosem megtervezett, azelőtt pár órával gondolnak egyet és "rákényszerítenek".


Már mondtam a barátomnak, hogyha kettesben tervezzük tölteni a napot, akkor azt tényleg tartsuk is meg, de egyelőre nem látok változást ezzel kapcsolatban. Ja és ha náluk vagyunk akkor mindig van valami tennivaló, amik nem kifejezetten női fizikumra termett házimunkák, úgyhogy gyakran csak állok ott kellemetlenül és unatkozom.


Voltatok már ilyen helyzetben? Mit tegyek? Közben lelkiismeret furdalásom is van, hogy ahelyett, hogy örülnék, hogy befogadnak a családba, én minél ritkábban lennék velük, mert ha hétvégén nem pihenem ki magam, akkor soha.


Összeköltözés még elég korai lenne és nem is keresünk annyit.


2019. szept. 15. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Írhatnál pár konkrétumot ez így elég absztrakt.

De komolyan le kell vele ülni megbeszélni hogy ha kettesben akartok lenni úgy legyen.

Vagy csak minimalizald az időt amit ott töltesz.

De amúgy nem értem, odamész es elmentek egy 20km-es gyalogtúrára vagy hogy?:D

2019. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne megmondanod párodnak, hogy te nyugodtabb nő vagy, szereted a csendet magad körül és erről neki mi a véleménye. Azt is mondd neki, hogy nem tudod azt az energiaszintet hozni, amin a szülei pörögnek, hogyan tudnátok ti ketten ezt megoldani. Én is csendesebb vagyok és megértelek.34N.
2019. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Például nekem a Balatonozás azt jelenti, hogy napozok, fürdök, jókat eszem, közben beszélgetek azokkal, akikkel jöttem, este séta, koktelozás. Nekik pedig órákig tartó strand sportok, meg egyéb aktív programok. Ja, ez a Balatonozás kettesben lett volna eredetileg.


Vagy szellemileg fárasztó programok, pl olyan társas vagy kártyajáték, ami lexikális tudást, odafigyelést, taktikázást igényel és még a nevét sem hallottam ezelőtt.

2019. szept. 15. 23:02
 4/8 anonim ***** válasza:
ugyan ez volt nálunk is, folyton unozni kellett, heti egy teljes napot ott voltam. aztan összevesztünk-kibékültünk, es többé nem hivott. Furcsáltam is, de nem kérdeztem rá, mert nekem ez igy volt a jó. de onnantólfogva nem volt jó a kapcsolat, csak voltunk egymás mellett, aztan vége is lett. szóval a barátodat is lehet elveszited majd, ugyanis ha nem mész velük, nagyon keveset látod majd
2019. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Olvasom, hogy miket írsz még, Kérdező. Igazad van. Amúgy van egy-két nagy hobbisportoló, km-eket állandóan futó, triatlonos 30as férfi ismerősöm, persze, hogy nincs barátnőjük min. 15 éve; nagyon sok nő nem tudja tartani ezt a ritmust az ilyen férfiakkal. Ezek a férfiak sokszor kritikusak is a párjukkal, egy gramm zsír nem lehet rajtuk, csak szinte mindenhol izom, s persze érzelmeket és romantikát is alig adnak, mert mindig a sporton jár az eszük vagy saját sportolásként vagy a sportos tévéműsorok, meccsek formájában.
2019. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a dolgot. Nincs egyikötőkkel se baj, csak más a habitusod a családénál. Arra figyelj, hogy kedves tudj azért néha nemet mondani.

Én unalmasnak tartom unozni, de pl. ez náluk is divi. Idővel finoman én is megtanulta nem-t mondani.

Pl. elmentek kirándulni x méter magas hegyre, nem akartam mondani, hogy az nem lesz kellemes, mert agyon fogtok izzadni, fájni fog a torkotok mert alig kaptok majd levegőt, és fájni fog a fejetek is. Ekkora túrát, és magaslatot egy huzamban...edzettségi fok kell hozzá. Úgy is fárasztó, de több olyan embernek, aki már nem sportol évtizedek óta?! Én tudtam magamról, hogy kösz, de több lenne a diszkomfort érzetem, és azt vállalom be a nyaraláson, ami még kellemesen fárasztó, nem amin meghalok, mint hogy a családi közös program oltárán feláldozzam magam :D Mondtam a férjemnek, édes szívem, menjetek! Én itt maradok olvasni. Győzködtek egy darabig, hogy nem tudom mit hagyok ki. Ja. Aha.

Úgy jöttek vissza, mint akik megakarnak halni... :D

Én nem bírom az ilyen értelmetlenségeket. Nem is tudom ezt minek hívjam :D Az ilyen vállalkozásokra én nem-t mondok már.

Aztán megkapom, hogy csendes vagyok, mikor 1 óráig olyan témáról beszélek, ami engem nem érdekel, nem tudok hozzá szólni, és nem is értem kiről van szó.

Fordítva meg szintúgy, mivel megfigyeltem, ha felhozok egy témát, akkor vissza kanyarododunk az ő témájukhoz. Már feladtam. Ami pedig kicsit filozófikus, arról felesleges beszélni...én meg imádom az elvontabb témákat. Szóval...ez van. De rosszabb is lehetne.

Egyébnként olvasó emberre nehéz vitatkozni. Egy olvasó ember akkor is okosnak tűnik, ha nem is olvas :D Próbálj könyvre hivatkozni, hogy te most inkább egyedül maradnál.


De amúgy ezeket tényleg beszéld meg a pároddal. Nem szabad mindenből kimaradni, bármilyen muszájul hangzik, viszont nem is szabad mindenre megfelelésből igent mondani, mikor nincs kedved hozzá igazából. Jelöld ki a határaid a családnál. Idővel hozzád szoknak.

2019. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*mikor egy óráig olyan témáról beszélnek
2019. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ebből nem lesz valami nagy szerelem, kapcsolat.

Én is inkább a te tipusodba tartozok, azt látom, hogy ezek a hiperaktív emberek éppen a saját belső ürrességüket leplezik ezzel a nagy nyüzsgés sel.

Betennéd valamelyiket egy üres szobába egyedül, hát megpusztulna.

2020. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!