Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon idegesít, hogy a barátom nem tudja helyesen leírni az igekötős igéket, ez normális?

Figyelt kérdés
Ki tudna hullani a hajam, amikor meglátok egy "meg csinálom"-ot... Pedig már mondtam neki, hogy hogyan kell helyesen leírni. Amikor állást keresett is én néztem át az e-mailt, amit írt... Akkor is mondtam, hogy egyben kell írni. Nagyon zavar, hogy ennyire nem igényes az írására.
2019. szept. 16. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Zavaró, igen.
2019. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Engem határozottan zavarna, mert ehhez nem kell különösebb végzettség, általános iskolai, alsó tagozatos tananyag.
2019. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, ha minden igaz 3. osztályos tananyag. Nem is diszlexiás vagy ilyesmi, szimplán csak figyelmetlen és igénytelen az írására. Érdekes, mert más szavakban nem szokott hibázni, amikor tipikusak lennének, mint pl. lessz, újj, meg a hasonló rettenetek.
2019. szept. 16. 22:18
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ez teljesen fel háborító.. de a helyedben meg mondanám neki, hogy talán többsször kéne el olvasnia amit le ír.
2019. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:D

Szerintem neki nem tűnik fel, akárhányszor "el olvashatja". :D

2019. szept. 16. 22:40
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

*tűnikfel

a barátod kritizálod itt pedig te sem tudsz helyesen írni :/ :D

2019. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő nem írt helyesen, csak utánzott egy hozzászólót. :-) Nem gondolom magam nyelvtannácinak, nyilván én is hibázom, de az alapvető hibákért harapok. Nem tudom, miért van így, de én semmi furcsát nem találok benne...
2019. szept. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, hogy idegesit, de ennél alapvetöbb nyelvtani hibákat sem szégyenlenek sokan.
2019. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ájfónos marhák szoktak így írni, mert szar az autocorrect. Kapcsold ki neki, meg szedj le egy teljes ékezetes billentyűzet appot neki (bár iOS-ből simán kinézem, hogy nincs hozzá ilyen, ritka korlátolt egy szar)
2019. szept. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy "tűnikfel"? :D Ezt még véletlenül sem így kell írni, remélem, hogy ez csak vicc volt...

Nem telefonfüggő a dolog, számítógépen is szokta úgy írni sajnos. Meg tudtommal nincs bekapcsolva a telefonján az autocorrect.

2019. szept. 17. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!