Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segíthetnék a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segíthetnék a párom "falánkságán"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több mint fél éve vagyunk együtt barátnőmmel. 3 hónapja nálam is lakik. Tudni kell róla, hogy nagyon rossz körülmények között nőtt fel, illetve ezidáig abban élt, amíg hozzám nem költözött. Sokszor nem volt mit ennie, egy elég romos kertesházban lakott, apja ivott mindig és balhézott stb stb. Mióta velem van gyakorlatilag azt ehet és annyit, amennyit csak szeretne. Nálunk sosem volt probléma a kaja kérdés (illetve úgy semmi), mindig volt mit enni. Sosem tettem szóvá, gondoltam idővel elmúlik majd nála, aztán mostanra eléggé elfajult a dolog. Sokszor annyira "bezabál" minden félét össze-vissza, hogy utána kihányja, vagy egész éjszaka iszonyatos gyomorgörcse van, amit utána hasmenés kísér. Illetve elég szépen felszaladtak rá a kilók is... Mikor megismertem egy vékony, feszes testalkatú lány volt, mostanra eléggé asszonyos testalkata lett. Próbáltam célozgatni rá, hogy inkább ne egye azt már meg, vagy kevesebbet, aztán jött a szokásos hiszti:


- Sajnálom tőle a kaját.

- Biztos kövér.

- Undorodom tőle.

- El fogom hagyni emiatt.


Holott erről szó sincs. A boltban is azt vesz meg amit szeretne és annyit amennyit szeretne. Pusztán aggódom az egészsége miatt. Van, hogy sírva borul rám, hogy sajnálja, amiért nem tudja visszafogni magát és hogy nagyon szeret, ne hagyjam el őt soha. Nagyon bánt a dolog, mert nem tudom hogyan segíthetnék rajta. Eddig ilyen "problémás" párom még nem volt, ezért sem tudom, hogy kezeljem a dolgot. Esetleg forduljak szakemberhez? Már pszichológusra is gondoltam, mert talán a rossz életkorülményei miatt kaphatott valami traumát amiben eddig élt. Nem tudom mitévő legyek. Köszönöm a segítséget, és a válaszokat.


Én 26/F Ő 19/L (ha ez számít.)



2019. szept. 25. 15:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ezzel nem ártana, hogy felkeressen egy pszichológust. Idővel nyilván javulna, de lehet évek kellenek hozzá.
2019. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Mióta tart ez az állapot?

Nehéz, de legyél vele határozott. Ha pl. gyomorgörcse van a sok kajától, mondd neki, hogy nem kéne összezabálni minden szart.

Néha nyersek kell lenni, nem a buksit simogatni, hogy jaj szegényke.

2019. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Ne vasarolj annyit, hogy agyonra zabalja magat!
2019. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Amit művel, azt hívják érzelmi zsarolásnak.

Bejött, mert félsz megbeszélni vele őszintén az egész problémát.

Igaza van: el fogod hagyni emiatt. Már most is kezdesz kiábrándulni belőle. Fél év alatt felszed majd 30 kilót, szétreped a bőre a hízástól, mindene reng a zsírtól, és hànyingered lesz, ha hallod, hogy már megint zabál.

Őszintén mondd el neki, hogy igen, ennek így gyorsan vége lesz, mert ezzel a tempóval 100 kiló felett lesz karácsonyra, te pedig ha kövér barátnőt akartál volna, akkor olyat keresel. A hascsikarást pedig megérdemli, szenvedjen csendben, mert te már unod.

A kaját továbbra se sajnálja senki, de ez nem azt jelenti, hogy segítesz felhízni.

A ruháit ki fogja lecserélni, ha kihízta?

2019. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nem szórakozásból csinálja. Ha annyira rossz körülmények között nőtt fel, éhezett, most meg megtehet és megehet mindent, illetve gyökeresen megváltoztak az életkörülményei és ez nyilvánvalóan hatással van rá pszichésen. Itt a hízás lenne a legkisebb gondja (nyilván az sem jó, meg nem is egészséges) hanem a lelki bajok.

Nem hinném hogy azért eszik, mert igénytelen.

beszélgess vele igenis erről, mert ez így olyan mintha 19 évig nem evett volna kb semmit és most akarná bepótolni.

Keressetek el egy szakembert, illetve ne vegyetek össze minden hülye kaját. Nyilván ne tiltsd meg neki csak beszélgessetek róla hogy ez így nem egészséges hogy tömi magát mint a liba aztán kihányja. étkezési zavaros is lehet.

Szóval menjetek pszichológushoz és próbálj neki segíteni.

2019. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Szakember segitsége kell,mert ez kényszerevés aminek lelki okai vannak.
2019. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%

Sosem fogsz tőle szabadulni öregem, majd ciki lesz felvállani amikor már a mozogni is alig tud majd.

Egyen sok chillit, igyon gyömbért ezzel próbald fogyasztani. Sokat kakáljon az a lényeg. Napi ket óra sétaval.

2019. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amióta nálam lakik azóta csinálja ezt, persze szépen fokozatosan. Eleinte alig mert enni, aztán bátrabb lett és végül most ez a helyzet. Ezért is félek, hogy rosszabb lesz. Nem szeretnék megtiltani neki semmit, hisz tudom, hogy milyen sora volt eddig. Igen megvehet amit csak szeretne. Nem csak élelmiszert, hanem ruhákat, krémeket stb. Eleinte mikor együtt mentünk vásárolni nem is mert elmozdulni mellőlem a bevásárlóközpontban. Arra is félve kérdezett rá, hogy egy olcsó tampont (vagy mit) megvehet-e. Teljesen meg volt lepődve, mikor mondtam, hogy vegyen normális minőségűt ami drágább. Kérdezte, hogy tényleg megveszem-e? Mondtam persze. Utána mondtam neki, hogy amit csak szeretne hozza, ne kelljen belőle hatapófogóval kihúznom. Eddigi volt nőim mind célirányosan mentek, nézelődtek és megvették azokat a dolgokat ami kellett nekik/nekünk, főznivaló, ruha stb... Most mikor mondom neki, hogy megyünk vásárolni, látom rajta, hogy hihetetlen eufória veszi körül, és izgatott lesz. Ezek a dolgok most kezdtek csak jobban feltűnni számomra. Igen féltem tőle, hogy lesz valóságalapja annak amit leírtam, és szakemberre is szükség lehet ebben a helyzetben. Persze semmi baj, természetesen segítek neki.
2019. szept. 25. 17:12
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Így olvasva, te vagy neki a gyerekkori álom, a megtestesült élő mikulás!
2019. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem bántóan, de mondd a szemébe az igazságot. A régi körülményei ide vagy oda, ez amit csinál kényszeres zabálás. Próbáld meg az egészségügyi oldaláról megközelíteni, mondd el neki, hogy szívesen eteted, de nem azért élünk, hogy együnk. Pont fordítva van. Esetleg rávehetnéd, hogy járjon el sportolni, legalább addig sem eszik. Heti 5 alkalommal edzen valami durva sportot 1,5 órán keresztül, akkor majd több kalóriát bevihet és egészséges marad. Végső esetben pedig vidd szakemberhez. De oda is csak akkor tudod elvinni, hogy ha felfogja végre, hogy ez egy valós probléma és hajlandó is változtatni. Az a baj, hogy ha ráhagyod, akkor magától sosem jut el addig, hogy ezt a káros szokást befejezze.
2019. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!