Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy bízzak a páromban?

Figyelt kérdés

Két éve leszünk együtt lassan és az összeköltözésünk óta ami 4 hónapja volt kb, folyamatosan ilyen hullámzó a bizalmam felé.

Ő a legőszintébb, legkedvesebb ember akit ismerek de mégis az van bennem, hogy meg fog csalni, el fog hagyni, sőt, biztos most is más nőket keresgél.


A baj az, hogy semmi okot nem ad erre. Egyetlen női barátja van akivel találkozni is szoktunk. Nyíltan meleg a lány, minden haverunk tudja. Ezenkívül egy-két régi női ismerős és ennyi. Szóval nincs okom bizalmatlankodni. Mégis vannak időszakok mikor érzem nagyon szeretem és az életemet rá merném bízni, aztán mikor ez megérik bennem akkor mintha ösztönösen jönne, hogy keressek B terveket ha el fog hagyni. Mit tegyek? Szégyenlem magam amiért így gondolkodok



2019. szept. 28. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt benned van a hiba, lehet pszichologus segithet megtalalni az okokat, pl. valami gyerekkori trauma is allhat a hatterben, amire nem is gondolnal elsore.
2019. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először magadban kellene megtanulnod bízni - komplexusod van az elhagyás miatt, ami viszont ha magadban nem nyomod el, nem kezeled akkor a kapcsolatod rovására fog menni (tudat alól fog "támadni" ingerült, követelőző leszel, de sokszor nem is fogod tudni az okát). Ha az igazi okokat keresed, akkor ahogy az #1-es is leírta keress fel egy jó szakembert, sokkal több mindent meg fog mutatni neked magadból mint azt sejtenéd (és több olyan problémád is meg fog oldódni amivel amúgy is küzdesz).
2019. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi lehet az ok amit ti kapisgáltok, mert barátaim sincsenek ezen okból. Ha vannak, velük is csak felszínes a kapcsolatom mert amint érzem a bizalom szikráját menekülök.

És higgyétek el, próbáltam vizsgálni magam rengetegszer, de magamtól már csak az is egy év munkája volt, hogy el tudjam különíteni a saját és a kényszer gondolataimat. Mert, hogy megvédjem a hülye fejem, haragot kreáltam a párom iránt, hogy megsértődhessek és legyen okom elbújni, hogy ne legyek védtelen. (Pl elképzeltem, hogy hazajövök a munkából hamarabb és ő biztos valami nőcskével van otthon, ami szín tiszta agybaj, mert teljes egészében én kreáltam a szituációt aztán húztam fel magam rajta)

És tényleg szégyellem magam, mert köznyelvben az esetem a "hisztis/drámás pi*csa" esete.

2019. szept. 28. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó, hogy felismered érzéseidet, gondolataidat. Keress szimpatikus pszichológust, kérj segítséget. Félsz megbízni valakiben, félsz az elhagyatás, a csalódás fájdalmától.
2019. szept. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!