Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Borderline zavaros, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline zavaros, de nem szed gyógyszert? Ti elviselnétek?

Figyelt kérdés

A páromnál ezt a betegséget diagnosztizálták, fél évig szedett gyógyszert, 3 félét is. Antidepresszáns, antipszichotikumot és nyugtatót is. Abbahagyta egy hónapja, és csak pszichoterápiára jár már. Én nagyon nem szeretném ezt elfogadni, szerintem egy ilyen betegségből gyógyszer nélkül soha az életben nem lehet kijönni, de köti az ebet a karóhoz, hogy neki nem használ, és, hogy itt egész személyiséget meghatározó traumákról van szó, ezeket pedig "beszélgetéssel" lehet megoldani.

Engem már a gyógyszerellenes ostobaság is önmagában annyira zavar, hogy szakításon gondolkozom, akármilyen betegségről legyen szó. Olyanok, mint valami szekta. Az egész pszichoterápiának nevezett dolog is erről szól.


2019. szept. 29. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tünetei újfennt?
2019. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem menekülj! Ismertem hasonló betegséggel kuzdott embert, csak rosszabb lesz.
2019. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Végig ugyanazok a tünetei: rettegés az elhagyástól, hisztik, lobbanékonyság.

A gyógyszer mellett is voltak, de talán több kellett volna, mint vacak fél év ahhoz, hogy meggyógyuljon.

2019. szept. 29. 18:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy borderline barátom, tök normális. Bár a szintjét és hogy hogyan kezekik, nem tudom.
2019. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Fúúúj. Ne gyere össze már több nővel kérdező, mert aztán pl az én adómból támogatják a gyógyszereiket, azoknak akiket lehúzol. Szépen maradjál magadnak, akkor kevesebb lesz a "borderline"-os nő :)

Gyorsan hagyd ott szegény nőt hadd gyógyuljon ki belőled.

Láttam már nem egy ilyen nőt aki a flegma barátja mellett volt csak érdekes módon "borderline"-os, aztán azóta se. Gyorsan hagyd békén a csajt!

2019. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A pszichés betegségek kezelése sajnos még mindig gyerekcipőben jár, összességében véve az egész "orvostudomány" is csak kísérletezgetés az emberrel, de a pszichés betegségek "kezelése" még inkább az. Ezekkel szemben kb. mindenki tehetetlen, mert ismeretlenek a működési mechanizmusok, jönnek az újabbnál újabb ötletek, gyógyszerek, de semmi bizonyíték sincs arra, hogy mondjuk a gyógyszerek szedése egyértelműen segítene, mint ahogyan a pszichoterápia sem feltétlenül segít. Rengeteg ember küzd kisebb-nagyobb problémákkal, csak ezek jó része ki sem derül (ezért is van ennyi megkeseredett ember, ennyi alkoholista, öngyilkos, magára maradt személy), és ha ki is derülnek, akkor is csak a kísérletezgetés megy, sokszor még a pontos diagnózist sem tudják belőni. Valami egyértelmű bizonyíték kellene arra, hogy a gyógyszerek segítenek, de ha még azt sem tudják megmondani a nagy tudású orvosok, hogy mi váltja ki ezeket a betegségeket, milyen a mechanizmusuk stb., akkor miért vehetjük biztosra, hogy a gyógyszerek egyértelműen segítenek, illetve hogyan állapíthatjuk meg, hogy milyen összetételű gyógyszerek hatásosak? Tavaly olvastam Andrew Scull: Az őrület kultúrtörténete c. könyvét, nagyon tanulságos. Évezredek alatt sem jutottunk közelebb a pszichés betegségek jellegének, lefolyásának, okainak megismeréséhez, ezért nem is lehet normális gyógymódjuk. Csak kérdések, találgatások vannak, megoldás nincs. Kedves kérdező, neked is ajánlom az említett könyvet, olvasmányos, és nagyon jól rávilágít arra, hogy mennyire tanácstalan még az "orvostudomány" is ebben a kérdésben. Pedig próbálkoztak sok mindennel, elektrosokkal, lobotómiával, gyógyszerekkel, de semmi eredmény. Szerintem csak tüneti kezelések léteznek, hogyan lehetne teljesen meggyógyítani egy olyan betegséget, amiről még a szakemberek sem tudják, hogy micsoda, és hogy hogyan "működik"?
2019. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Minek szedne gyógyszert?! Nem beteg, hanem személyiségzavara van. Nagyon sajnálom őt, hogy emellett még egy idióta, ostoba és érzéketlen tuskót is az útjába sodort az élet. Szakíts vele minél előbb, mert melletted csak még rosszabb lesz neki.
2019. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
7,azért,hogy normalizálódjon a hisztije, meg a labilis énje.
2019. szept. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És te hogy eléd meg a hisztijét?
2019. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5. -ös te valószínű sose láttál még ilyet :(
2019. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!