Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lehet az oka, hogy férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka, hogy férjem csak rosszat gondol és mond saját magáról 64 éves fejjel?

Figyelt kérdés

40 éve vagyunk házasok. Egyidősek vagyunk. Férjem és én sok közös programban veszünk részt. (Értelmes elfoglaltságok: színház,kirándulás, múzeum,fesztiválok,stb..) Ő mégis úgy érzi én vagyok az okos, művelt,nyitott,kreatív, Ő meg a buta bunkó paraszt. Saját szavait idéztem. Ő nem való hozzám, mondja. Úgy tűnik meg is bánta, hogy mi anno összeházasodtunk. A helyzet az,hogy én mindig is pozitív szemléletű voltam/vagyok. Ő többnyire negatív. Nem akar fejlődni,tanulni. Azt állítja, Őt már nem érdekli semmi. Nem tervez már a jövőre. Hová tervezzen ennyi idősen? (Olyan "én már nem veszek tartós tejet" típus). Hiába próbálom Őt ebből kirángatni,nem tudok rá hatni. Ő még dolgozik ,én már nyugdíjas vagyok.Úgy mondja, nincs már motivációja. Két szép,okos felnőtt,házas gyerekünk van és már egy gyönyörű 9 hónapos kis unokánk is. Nem értem ,miért nem látja az élet szépségeit. Én annak is örülök,ha süt a nap. Hálás tudok lenni mindenért.Ez Neki nem megy. Mindennek a rossz oldalát látja.

Őneki nem kell segítség. Pedig szerintem nagyon is. Kedélye nagyon hullámzó, de inkább morcos.Nagyon sértődékeny,haragtartó. Szeret mártírszerepben tetszelegni sokáig. Nehéz így Vele. Engem is lehúz sokszor. Energiavámpírnak érzem. Persze hagyjam Őt, nincs Neki semmi baja. Ahogy idősödik egyre rosszabb. Hajlamos a passzív agresszív magatartásra is.És büntet, főleg engem, én vagyok kéznél. A hallgatás a legfőbb fegyvere.Őrjítő! Próbálom nem felvenni a dolgait, de nem egyszerű. Hogy kezeljem?



2019. nov. 3. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
vicc, hogy 64 évesen még dolgoznia kell
2019. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Irigykedik a te örömödre, a derűre való képességedre. Ezért el akarja rontani a te kedvedet is. Nem hiszem, hogy rábeszéléssel ez megváltozik nála. Ha nem akar részt venni a programokon, csak elrontja az egészet, ha erőlteted. Nem vagy felelős az ő habituásért. Ha ezentúl így akar élni, te a magad boldogsááért dolgozz, saját magadnak szervezz programokat.
2019. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg, lehet, hogy azt nem bírja, hogy te felszabadultál a munka alól, ő meg még rabszolga. Ez ok lehet.
2019. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ti legalább egyidősek vagytok. A barátnőm férje is hasonló, a gond az, hogy a barátnőm 15 évvel fiatalabb. Dolgozik, aktív, tele van energiával, tervekkel, a férje meg otthon ül és morog, nem hajlandó már semmit tervezni, változtatni.
2019. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
B..meg menj el 64 évesen főállásba dolgozni azután osszd az észt nyitottságról, kreativitásról, tanulásról. Nem csoda, ha megbánta, hogy meigsmert. Öreg napjaibra egy házsártos vénasszony napi baxogatásait kell elviselnie. Menj dógozzá lustaság!
2019. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán az öregedéssel járó dolgokat nem tudja jól feldolgozni. Segítség kellene neki, ami számodra is segítség, mert ha nem egy morgó méregzsák van melletted az neked is jobb. Pszichológust javaslok. Ha nem akar veled elmenni, menj el egyedül, hátha kapsz valamilyen segítséget hogy kezeld jobban ezt a helyzetet.


Számára pedig segítség lehet (én nem vagyok szakember, lehet ostobaság) ha értékesebbnek érzi magát. Ha megjavít valamit dícsérd meg, mondd hogy az ismerősöd férje nem tudta, de bezzeg ő milyen ügyesen megoldotta. A gyerekek is jó ha keresik vagy csak úgy visznek neki valamit amit szeret, esetleg besegítenek neki egy kicsit, a lényeg hogy érezze hogy szeretik és törődnek vele.

2019. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló, a párom igaz, 10 évvel idősebb, de sem a kor, sem a munka nem okolható ezért a viselkedésért. Önértékelési gondok máshol gyökereznek.

Hinnie kell, hogy igenis értékes! Pont krízisben vagyunk mi is, épp ezért hangolom magam arra, hogy többször kérjem ki a véleményét, tanácsát. Mindketten dominánsak vagyunk, és nőként tudom, tapasztalom, hogy még egy erős férfit is meg tud ez törni. Nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy képesek vagyunk sokmindent megoldani, és még élvezzük is.

Okosan kell élni. Rátenni az ő vállára is ezt az érzést, hogy szükség van rám, meg tudom csinálni, bíznak bennem - bízom magamban.

Háttérbe kell vonulni nőként és kicsit tolni előre az egóját.

Mindezt szeretve, tisztelve.


Írom ezt úgy, hogy tipikusan földbedöngölős, pörgős, intézkedős, irányító típusú nő vagyok. De szeretema párom, és meg kellett értsem, hogy Ő nagyon más. És okosnak, érzékenyebbnek kell lennem, ha azt szeretném, hogy olyan értékesnek érezhesse magát, mint amilyen értékesnek én tartom.

Színház az egész világ... ;)


Kitartás!

2019. nov. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!