Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom szerintem kiégett a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szerintem kiégett a munkahelyén, de ahelyett, hogy váltana, otthon viselkedik vállalhatatlanul. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A vállalhatatlan egy kicsit túlzás, annyi van, hogy mikor hazaér, fekszik a kanapén és nyomkodja a telefonját vagy alszik. Utána felkel, esetleg filmezik és minden egyes nap ez van.

Jelenleg annyiból áll az élete, hogy dolgozik, majd telefonozik vagy alszik. A hétvégéink jók, olyankor vannak programok.

Régebben munka után edzeni járt, főzött, eljárt néhány helyre. De amióta ennyire gyűlöli a munkahelyét, folyton fáradt, folyton fáj a feje, nem bír felkelni reggel, rosszul alszik, panaszkodik.


Azt mondja mindig, hogy váltani akar, de nem sikerül neki, pedig mérnök, beszél nyelveket, mégsem tudott elmenni onnan évek óta. Nekem rossz nézni, hogy így él, nem lehet vele normálisan beszélgetni, az meg nem élet, hogy csak hétvégente van "normális" kapcsolatom, mert hétköznap egy megkeseredett emberrel élek együtt.


Hogy segíthetnék neki? Úgy érzem veszett fejsze nyele, ha ő nem akar ténylegesen váltani. Mit mondjak neki még, már annyiszor beszéltem vele erről.



2019. nov. 6. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így kezdődött a válás.
2019. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő neki ez megfelel, hogy ki van fingva és változtatni sem akar, sehogy nem tudsz.
2019. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Amíg csak nyavalyog, de nem vált, addig az a munkahely nem elég sz.ar.

Most el van a langyos fo.stengerben.

Kérsés inkább te meddig bírod.

2019. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazatok van. Én is úgy gondolom, hogy csak azon lehet segíteni, aki maga is változtatni akar. Mégis nagyon rossz minden nap erre hazaérni. Azért is ennyire fájó, mert nagyon szembeötlő kettőnk életvitele közt a különbség: én továbbra is edzem, főzök, szervezkedek, ő meg konkrétan nem csinál semmit, mégis panaszkodik, hogy mennyire fáradt. Én is fáradt vagyok, csak éppen nekem van is miben elfáradni. Nekem is rossz volt a munkahelyemen, fogtam magam és kerestem másikat. Nem akarom elhinni, hogy nem talál jobbat.
2019. nov. 6. 12:48
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Azért ez az állandó fáradtság megér egy kivizsgálást. Főleg endokrin vonalon.

Átmentem hasonlón, azért jutott eszembe.

Ilyesmire nem tudod rábeszélni?

2019. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nemrég volt vérvételen, jó sok mindent megnéztek, minden értéke jó volt.
2019. nov. 6. 13:05
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Örülj neki,hogy legalább hétvégenként normális kapcsolatod van.Az én párom akkor is csak játszik a telefonján.De szerintem nem megoldás a szakítás.Nyilván nem egyszerű munkahelyet váltani és sajnos ma nagyon is fontos az anyagi biztonság.Ha nem szereti a munkahelyét,akkor vsz sokkal fárasztóbb a számára.Beszélgess vele arról,hogy őt mi gátolja elsősorban abban,hogy más munkahelyet keressen és kérdezd meg,hogyan tudnád támogatni.Én felajánlottam a páromnak,hogy írok neki önéletrajzot és keresgélek számára munkákat. Ugyanakkor rájöttem arra is,hogy vannak más problémák is, sajnos nem vagyok pszichológus,de nem fogom elhagyni,minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek és nehézségek.
2019. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
Te nő vagy, kérdező, ezért felcseréled az okot az okozattal. A párod nem azért ilyen, mert kiégett a munkahelyén, hanem azért égett ki a munkahelyén, mert ilyen. Mert depis! Áteresztő bél szindrómában szenved (mint ma szinte mindenki) és ez rányomja a bélyegét a napjaira. Már fáradtan ébred, egész nap enervált, kedvetlen, erőtlen. Szedd rendbe a bélflóráját.
2019. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8-as valóban, mivel nő vagyok, nyilván csakis túl hülye lehetek ahhoz, hogy megkülönböztessek okot és okozatot, de szerencsére itt vagy te, az okos férfi, aki látatlanban diagnosztizálja idegenek betegségét. Ez a rejtélyes betegség pedig annyira kis huncut, hogy csak munkanapokon jelentkezik, és szigorúan az első munkahelyen eltöltött 5 év után, hétvégén, munkaszüneti napokon, szabadságok alatt meg eltűnik. A munkahelyi kiégés, mint fogalom meg csak ilyen úri huncutság, hát persze.
2019. nov. 7. 19:00
 10/15 anonim ***** válasza:
9%
ismerem a kerdezo fajtajat. szakitana, de nem fog mert jo neki a mernok haza mellett lakni a mernok autojat vezetni meg az o penzebol elni :)
2019. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!