Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti szakítanátok ebben az esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szakítanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Üdv! Nagyvonalakban, párommal több mint egy éve vagyunk együtt. Nagyon szeretem őt, mely szerelemmel, de volt köztünk egy kisebb törés, mikor ketten kimentünk külföldre és én végül hazajöttem mert nem bírtam a kinti munkát. Ő kint maradt, pedig nem kerestünk jól, de ő a tengerparton érzi jól magát. Én is imádok utazni és nagyon nehéz volt hazajönni, főleg nélküle. Ő is teljesen bele volt betegedve, hogy én hazajöttem, de ő nem tudott volna mert tényleg nem érzi magát jól itthon. Én akkor mondtam neki, hogy menjünk másfelé majd külföldön. Jobban megfontolva, mihez kezdünk. Kb összesen 3 hónapig voltunk távol egymástól és a vége felé már kezdtünk eltávolodni. Én jobban igényeltem, hogy beszélgessünk. Neki pedig kint volt egy fellangolasa valaki iránt, amit őszintén elmondott. Nem csalna meg soha és nem bír hazudni. Csak őszinte akart lenni és elmondta. Viszont ez okozott bennem egy törést, nyilván. Nemrég jött haza Magyarországra, és mondtam neki, hogy szerintem mindkettőnknek kell minimum pár nap amíg összegezzük, mit érzünk. És majd ő keressen egy hét elteltével. Ő ezt tiszteletben tartotta. Én írtam neki pár nap után hogy én készen állok hogy találkozzunk. Ő is készen állt és mondta személyesen hogy hiányoztam neki és átgondolta, és mélyen szeret engem és sosem akarna eldobni magától. Nagyon jól éreztük magunkat. Viszont mondta hogy talán fel az elköteleződéstol és hogy fel kell adnia önmagát, mert nagyon nagy a szabadsagigenye. Bennem viszont maradt egy kérdés, mivel ő kint eljegyzett engem és nem tudtam hányadán allunk akkor így . Ma rákérdeztem és mondta hogy lehet hogy jobb ha újrakezdik az elejétől, mintha most randiznank, a kapcsolat legelejétől. De nekem ez nagyon furcsa így, mivel én azt érzem hogy ha meg tudunk beszélni valamit akkor ha már eljegyzett, ezt nem vonja vissza. Biztosan megijedt, de el kell terveznunk , hogyan tovább, mivel mindketten külföldön képzeljük el, de volt szó arról hogy hová menjünk és ő elküldte az önéletrajzát egy teljesen más országba, amiről nem is beszéltünk. Aztán mondta hogy nem is biztos hogy felveszik oda és ha igen akkor is visszamondhatja, és inkább az anyja hatására jelentkezett oda. Nem tudom mitévő legyek, ez , hogy jegyben járunk és már mégse , ez igy eléggé szívén ütött és nagyon szeretem, nem tudom, hogy ő valaha el tud e kotelezodni vagy csak megijedt most, a sok távol töltött időtől :( úgy érzem nem akarom elveszíteni mert vele olyan más minden, de vak sem akarok lenni. Mint kívülálló, mit tanacsoltok? Ha ti lennének ilyen helyzetben :( szar kimondani a szakítást , de ez jár a fejemben, hogy lehet el kéne őt engednem :( de így nehéz, hogy az eszem alapján lenne így helyes, de közben szeretem. Csak kérdés, ő is úgy szeret e ahogy én őt ...

2019. nov. 14. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
A húgomban több határozottság és összeszedettség van, mint benned. Pedig még csak 13 éves.
2019. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Felvállalom, hogy igen, külső véleményre is szükségem van! Emberből vagyok, elbizonytalanodhatok, nem?Ez miért olyan nagy probléma? Azt gondolom, itt fel lehet tenni ilyen témájú kérdéseket is!
2019. nov. 14. 22:52
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ne görcsölj hogy a jegyese vagy e vagy sem!

Szereted? Ő is szeret? Mi kell még ezen kívűl????? A gyűrűtől nem fog jobban szeretni. Anélkül is működhet.Lehetsz megcsalatva gyűrűvel vagy hűséges kapcsolatban gyűrű nélkül.Nem ez a lényeg!!!!!

2019. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Te mire vágysz? Hogy érzed mennyi időd van még arra, hogy egy olyan kapcsolatban légy ami lehet, hogy sehova se vezet?


Én tuti nagyon kiakadnék ha nulláról akarná újrakezdeni, illetve ez se túl szimpatikus, hogy te próbálsz vele közös jövőt tervezni de ő meg a te tudtod nélkül olyan helyre akar költözni amiről nem is beszélt veled.


Lehet irreális elképzeléseim van a szerelemről de én tuti nem tudnám megcsinálni, hogy ha a barátnőm hazamegy akkor én továbbra is kint maradjak. Nyilván ha van egy közös cél, hogy házra vagy valamire gyűjtötök és közös a megegyezés, hogy ezt kell tenni de csak azért, mert én nem szeretem otthon nem maradnék kint. Ez nekem kicsit úgy jön le mintha az ország ahol van fontosabb lenne mint a nő akit szeret.

2019. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeret is, de nem is,akar is veled lenni, nem is, eljegyzett, de nem is...Én nem tudnék férfiként nézni egy ilyen pipogya alakra. Mégis minek jegyzett el, ha ennyire bizonytalan? Nagyon gyerekes ez az ember, nem egy stabil társ; akivel tervezni lehet. A kérdésedre egy határozott IGEN a válaszom.


28/N

2019. nov. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha azt mondom amit a helyedben tennék akkor maradnék. Tapasztalatból mondhatom hogy az a fajta idióta vagyok akit kapcsolati kérdésben az utolsó pillanatig az érzelmek vezetnek.

A párommal a héten döntöttünk úgy hogy 5 év után elbúcsúzunk. De már legalább egy éve tudom hogy ennek vége és mégis... Könnyű ésszel felfogni hogy zsákutca de az érzelmi része nehéz. Akkor is ha a környezet megerősít abban hogy menni kéne.

Ahogy valaki írta azt kéne mérlegelned mennyi időt tudsz elcseszni ha mégse jön össze. Azt hiszem nem írtad hány éves vagy de nagyon nem mindegy hogy a húszas éveid elején vagy harminc körül merül föl ez a kérdés.

Ha az objektív véleményem írom akkor ideje kilépni ebből. Nem tudja mit akar nem elég szerelmes már egy év után se ahhoz hogy más ne tetszen meg neki mindig hagy egy kiskaput nem igazán veled tervez csak jó ha te is ott vagy. De mint azt láthattad ha nem hát az is jó.

Persze hogy hiányoztál neki de ez így kevés.

Tudnál vele egy család lenni? Látod benne azt az embert aki baj esetén oda áll és teljes válszélességgel kitárt melletted és támaszt nyújt?

Ha fiatalok vagytok bele fér még egy két év hátha benő a feje lágya. De ha már egy év után azon merengsz hogy talán nem is ezt a lovat vetted akkor szerintem úgyis vége lesz.

2019. nov. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ!

Ma szakítottam. Fájó, mert még mindig szeretem, de ennek így kell lennie, a saját érdekemben és az ő érdekeit nézve is. Azt hiszem, a válaszok csak megerősiteskepp kellettek, hogy külső szemlélőként ki hogy gondlja. Hálás vagyok , amiért válaszoltatok!

2019. nov. 15. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!