Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés

[link]



"Egy férfi legyen és maradjon férfi minden körülmények között, legyen határozott, legyen döntéshozó egy kapcsolatban, legyen talpraesett, a szó klasszikus értelmében férfi. Egy nő legyen gondoskodó, szeretetteljes, minden körülmények között. Ez nem jelenti azt, hogy vége a világnak, ha egy haladó gondolkodású pár férfi tagja mosogat, takarít, netán kimossa a függönyöket. Az sem jelent tragédiát, ha egy kapcsolatban a nő keres több pénzt! Nem technikai, hétköznapi dolgokról szól a természet alkotta rendszer férfi és nő között! A kapcsolat dinamikájáról, a nemi szerepekről van szó. Igenis domináns szerepet osztott a férfiakra az evolúció, igenis gondoskodó szerepet osztott a nőkre a természet! Ez erősen hat egy kapcsolat működésére, ha egy férfi elveszti, legalábbis kezdi elveszíteni a domináns, határozott, döntéshozó szerepét, azzal a nők legbelső, őszinte elvárásaival is szembemegy. Minden nő olyan férfira vágyik a lelke mélyen, akire felnézhet, akit tisztelhet a lelki ereje, határozottsága, problémamegoldó képessége miatt. Jó példa arra, hogy valójában a tradicionális férfiakra vágynak a nők, hogy egyre sikeresebbek azok a szolgáltatások, amik “klasszikus” férfiakkal nyújtanak lehetőséget az ismerkedésre. Talán az egyik utolsó bástyát a rendvédelmi dolgozók jelentik, ezért is indult külön társkereső oldal azoknak a nőknek, akik rendőrökkel, katonákkal, tűzoltókkal szeretnének megismerkedni. Facebook csoportot is üzemeltetnek az érdeklődőknek. Úgy tűnik, hogy a politikai korrektség túl messzire ment a mai világban. Az értelmes, higgadt, normális férfiak sosem kérdőjelezik meg, hogy a nők egyenlőek. De ez nem jelenti azt, hogy minden szerepben azonosak lehetnénk! Ismételten hozzá kell tennünk, ez nem technikai szempontokon múlik, nem arról van szó, hogy egy nő ne választhatna magának bármilyen karriert, amilyet csak szeretne! A kapcsolatainkról, az érzelmi intimitásról van szó. Ha ezen a téren megborítjuk a klasszikus nemi szerepeket, akkor óriási hibát követünk el. Hibát, ami hat a mi életünkre, a lelkületünkre, a nyugalmunkra, a gyerekeink életére egyaránt."



2019. dec. 19. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne kőbevésni semmit. Sok módon lehet működőképes egy párkapcsolat és mindenkinek mást jelent, hogy mi a jó.
2019. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén? A legkevésbé sem. És ez a megfogalmazás valami rohadt szánalmas:

Ez nem jelenti azt, hogy vége a világnak, ha egy haladó gondolkodású pár férfi tagja mosogat, takarít, netán kimossa a függönyöket. Az sem jelent tragédiát, ha egy kapcsolatban a nő keres több pénzt


Még jó, hogy nincs vége a világnak, ha takarít a férfi, aki szintén mocskol a házban. Nem jelent tragédiát, hogy a nő többet keres? Mi ez a megfogalmazás. Egyáltalán nem is kéne, hogy téma legyen. Egy valamirevaló férfi nem hugyozza össze magát félelmében, ha a nő a jobban kereső fél.

Nincsenek klasszikus nemi szerepek. Nekem nem kell domináns férfi, egyenlően legyen döntési jogunk. Nekem ne kelljen már egyedül a gondoskodó félnek lenni. Meg, amit ezalatt érteni szoktak... Nem vagyok cseléd. Tehát, ez azt jelenti, hogy szívesen főzök rá néha, szívesen csinálok teát, akármi, de ugyanezt tegye meg ő. Márpedig, ha megteszi, akkor miért csak a nő a gondoskodó? Ezalatt ki, mit ért?

Na mindegy, el se kellett volna olvasnom. Szokásos kedv borzolő sz...r.

2019. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Rémesen keveset tudunk a "régi idők" férfi-női viszonyairól, ezért mindenki azt fantáziál bele, amit akar. Erre nem lehet építeni, és nem is kell. Igen, tudom, hogy jó lenne, és tudom, hogy sokak egoját legyezné, ha maga a természetanya mondaná azt holmi varázsgéneken keresztül, hogy a te szavad többet ér a társadénál, és a tiéd kell hogy legyen az utolsó szó, ha pedig a társadnak mégis van akarata, akkor csak egy agymosott libsi, de ezt az egot félre kell tenni.


A másik meg.... A férfiak és a nők nem valami bizarr Yin-yang párosítás.

Nem egymáshoz viszonyítva létezünk.

Ha egy tulajdonság jellemző az egyik nemre, az nem azt jelenti, hogy a másik nemnek szigorúan az ellentétjének kell lennie.

Ez talán a legnagyobb, és legártalmasabb hazugság, amit monda férfiak, mind a nők beszopnak.

Az, hogy egy nőben van gyengédség, nem azt jelenti, higy a férfinak sztoikusnak és ridegnek kell lennie. A gondolkodás képessége sincsen nemere bontva (pedig ugye mái napig is hány ostoba hirdeti büszkén, hogy a férfiak az agyukkal gondolkodnak, a nők meg az érzelmeikkel)

Mind egyedi emberek vagyunk, nem pedig holmi venn diagram két ellentétes vége.


Helyettem pedig ne mondja meg egy férfi sem, hogy mit érzek.

2019. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!