Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha a párom érzelmil...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a párom érzelmileg bezár tőlem?

Figyelt kérdés

Kisregényt fogok írni a történetünkről, szóval aki elolvassa és megosztja velem a gondolatait annak nagyon hálás leszek.


A szituáció a következő lenne: a párom jelenleg nem a párom, vagyis nem vagyunk kapcsolatban. Több éve ismerjük egymást, barátságként kezdődött ( pontosabban friendzone al amivel kitartóan kb. 1 év alatt kitörtem ), aztán kb 10 hónapig voltunk együtt, májusban szakított velem ( a 10 hónapban is volt egyébként sok gond, szünet és szakítás is, szóval se veled se nélküled dolog volt ).


Nyáron próbáltam többször felkeresni, hívtam - lerázott, írtam neki - lerázott, hagyjam békén, teljesen túltette magát rajtam, stb... Aztán augusztus végén újra elkezdtünk beszélni, azóta gyakorlatilag minden nap beszélünk messengeren, ritkábban telefonálgatunk, viszont én kijöttem külföldre dolgozni nyár közepén ( részben a szerelmi bánat miatt éreztem hogy kell a környezetváltozás ). Lényegében emiatt írt rám, mert 1 hónap alatt azért feltettem pár képet az internetre, és május óta akkor írt először ő nekem hogy miújság velem és mit csinálok egy hónapon keresztül külföldön, csak nem kiköltöztem? Így kezdtünk el újra beszélni, először 2-3 naponta aztán pár hét után naponta.


Mondtam neki hogy 1 évre jöttem ki, jövő nyáron lejár a szerződésem és hazamegyek. Ő leszögezte hogy nem szeretne addig távkapcsolatot, így maradjunk csak barátok, viszont még szeret engem, hiányoztam is neki végig nyáron, csak nagyon haragosan váltunk el ( a májusi összeveszés az valami brutális ajtócsapkodós ordibálós sírógörcsös elválás volt ) és amint kerestem a harag jött ki belőle, ez így nyár végére múlt el benne.


Eddig elég egyszerűnek néz ki a történet, most messze vagyunk, még fél évig jópofizós barátság, aztán boldogság. Ohh de jó is lenne.


A problémás része amiben tanácsot, vagy csak véleményt szeretnék kérni ( igazából az is sokat segít hogy most kiírom magamból ) az az, hogy én iszonyatosan szeretem őt. Egyszerűen ettől a csak barátság dologtól megbolondulok, iszonyatosan kínoz hogy pl. elköszönésnél a jóéjt után nem biggyeszthetek oda egy szívet meg egy szeretleket.

És igazából az ő részéről is meg van ez, mert igazából havonta 1 hétvégére hazakocsikázok, olyankor eddig mindig találkoztunk is, ilyenkor teljesen más az egész mint írásban és telefonon, mert személyesen teljesen romantikusan beszélünk, ugyan úgy ülünk be egy kávézóban mint régen, csókok és szoros ölelések is vannak, novemberben le is feküdtünk, többször már teljesen olyan volt mintha együtt lennénk.

Csak mindig jön egy összeveszés, valami kis nézeteltérés, és ilyenkor ő 180 fokos fordulatot vesz és 3 lépést hátratesz.


Ő egy olyan lány, aki iszonyatosan nehezen nyílik meg emberek felé. Nagyon kemény rossz tapasztalatai voltak még középiskolában egy akkori barátjával kapcsolatban, akibe fülig szerelmes volt, a srác pedig keményen kihasználta fizikai erőszakkal és megcsalással vegyítve + a családi háttere is sajnos eléggé szomorú, pont akkoriban elvesztette az egyik szülőjét és a nagymamáját is, középiskolás korában, minden egyszerre.

Azóta egyszerűen fél szeretni, a megismerkedésünk kezdetén is az az 1 éves friendzone is ezért volt, pedig mondta hogy iszonyatosan tetszettem első perctől kezdve neki és mai napig egy mosolyommal olyan szinten zavarban hozom hogy vörös lesz az egész arca.


Lehetetlen vele megbeszélni bármit, ami nekem rossz, mert amint felhozok valamit egyből az a válasz hogy akkor ne is folytassuk, valamint úgy védekezik hogy egyből támad, tehát ha felhozok valamit amivel esetleg megbántott 10 perc után átfordul a szituáció abba hogy nem is vagyunk együtt, alapból csak barátságot beszéltünk meg, nem így kellene ezt felfognom és már én kérek bocsánatot hogy fel mertem hozni.


Igazából most is ez történt, az ünnepek miatt hazajöttem most közel 3 hétre, múlthéten találkoztunk 2 szer is, minden rendben volt, aztán ma összevesztünk egy apróságon amit felhoztam neki hogy rosszul érzem magam miatta. Ezen iszonyatosan megsértődött, mert hogy nem vagyunk együtt, nem kötelessége úgy viselkednie velem, francnak hozom fel, csinálom karácsonykor a feszkót stb...


És ilyenkor ő teljesen bezár felém. Kb. 5 vagy 6 ilyen alkalom volt augusztus óta, hogy összeveszünk valami apróságon, aztán 180 fokos fordulatot vesz és teljesen megváltozik az írásképe, a stílusa, nem érdeklődik irántam, egyszavas válaszok stb. Ez az első pillanattól kezdve jellemző rá, mindig is ilyen volt. Erről is beszéltünk többször, és mindig elmondja hogy nem szándékosan csinálja ezt, egyszerűen belülről megváltozik ilyenkor.


Persze tudom, hogy nincs jogom semmit sem számon kérni rajta, mert nem vagyunk együtt, örüljek hogy beszélünk és még van esélyem. Viszont én iszonyatosan szeretem ezt a lányt, az a tipikus reggeltől estig rá gondolok amióta ismerem szindróma.

Tudom, hogy el kell fogadnom ezt, hogy ő ilyen, és az ő tempójában haladnom, nem ezzel van a gondom. Csak egyszerűen nem érzem jogosnak ezeket az elzárkózásait, mert sosem adtam én rá okot ( a májusi szakítást leszámítva még csak a hangomat sem emeltem rá fel sohasem ), és nem értem a több évvel ezelőtti dolgok miatt miért fél engem szeretni.

Másrészt meg olyan az életem mint egy érzelmi hullámvasút, mert pár hétig minden rendben, teljesen normálisan beszélünk egymással, aztán egy apró összeveszés miatt pár hétig meg flegmázás és semmilyen viszony. Kezdek egyszerűen kikészülni emiatt, mert sajnos olyan vagyok hogy minden lelki gond nagyon kihat rám, ilyenkor rosszul eszme, rosszul alszom, beesik az arcom és zombiként tengek lengek.


Lehet hogy nem is illünk egyébként össze, mert két ellentétes személyiség vagyunk ( én az a lángoló romantikus alkat vagyok aki egyből akar mindent, ő pedig az a haladjanak a dolgok a maguk idejében stílus ), az is tény hogy én sokkal jobban szeretem őt mint ő engem, de ettől még szeretem.


Szóval igazából bármilyen tanácsot meghallgatnék, azzal kapcsolatban hogy mégis hogy a francba próbáljam meg elkerülni ezeket a dolgokat, és ti mit tennétek a helyemben.

Én 25 vagyok egyébként, ő még egyetemre jár ( a középiskolai nagyon csúnya kapcsolata óta nem volt egy barátja sem, jó pár év szünet után én vagyok az első nála, közben sem volt sosem harmadik a képben sem nálam sem nála )



2019. dec. 26. 01:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehet, hogy neki jobb lenne nélküled?
2019. dec. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
"The quickest way to get someone's attention is to remove yours."
2019. dec. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tuti nem várnék semmire vele kapcsolatban.
2019. dec. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, ha nektek még a normális kommunikáció is problémát okoz (ő érzelmileg zsarol, te meg próbálod kiengesztelni a semmiért), ami minden valamire való (pár)kapcsolat alapja, akkor mégis mire számítasz a jövőben? Nagyon nem megy ez nektek, és hiába szereted, ha egyszerűen képtelenek vagytok egy szimpla kapcsolatot üzemeltetni. Gondolj bele, még nem is költöztetek össze, nincs gyerek (és remélem egy ilyen kapcsolatban nem is lesz), pedig ezek hatványozottan nagyobb problémákat szoktak felvetni, mint ezek a tinihisztik meg drámatagozat, amit perpill műveltek.

Ez a történet felejtős minden szinten. Még nagyon éretlenek vagytok.


+ A lány ne takarózzon a középiskolai kapcsolatával, ha nem tud érzelmileg megnyílni. Nem a te dolgod ezt a blokkot feloldani, hanem az övé, de ha nem kezd vele semmit, akkor soha nem lesz képes ennél értelmesebb kapcsolat kiépítésére, ami már önmagában instant bann.

2019. dec. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de èn ezzel a lánnyal már règ nem foglalkoznèk a helyedben. Olyan szemèlyisègű, akitől menekülni kell, ès mindegy, hogy mit használ kifogásnak, családtag halála meg rossz párkapcsolat....nála eleve nem lehettek rendben a dolgok.

Hisztizik, manipulál, èrzelmileg zsarol, kèptelensèg vele èrtelmes kapcsolatot kialakítani. Ès ha vègig pörgeted a kapcsolatokat kezdetektől idáig, beláthatod, hogy igazam van. Állandóan őt kell ajnározni, ahogy neked van vmi problèmád, már ki kell verni a harci balhèt, lelkifurdalást kelt benned.

Tènyleg tipikusan az a szemèly, akit messziről el kell kerülni, mert csak tönkre tenni tudja az embert. Olyan, amit az ellensègemnek se kívánnèk.

Úgyhogy ès a helyedben szèpen elköszönnèk tőle, ès tovább lèpnèk.

2019. dec. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Persze tudom, hogy nincs jogom semmit sem számon kérni rajta, mert nem vagyunk együtt, örüljek hogy beszélünk és még van esélyem."


Èn ezt megfordítanám. Inkább ő örülhetne, hogy mèg hajlandó vagy szóba állni vele a műsorai után. Más már règ kivágta volna a fenèbe.

Menjen ès kezeltesd magát, mert alkalmatlan a társas kapcsolatokra.

2019. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez az "instabil" viselkedés nála valószínűleg nem fog elmúlni. Mi lehetne veletek később? Összejöttök,de még egy kis problémát sem tudtok majd megbeszélni,mert ilyenkor majd ő szépen kiherél, mint eddig már ezerszer...

Meddig viselnéd ezt el? A jobb kérdés pedig,te miért akarod őt? Anyukád is nagyon korlátozott téged?

A másik,hogy ő miért akarna téged? Mert "felnőtt férfit" biztos hogy nem lát benned..akkor meg mire kellesz neki?

2019. dec. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Ezt elsősorban magaban kene elrendeznie. Nem lehetsz a baratja,szeretoje, csaladja, pszichologusa egyben. Ez neki se jo meg neked se. Azert azon is elgondolkodnek h mi fuz hozza ennyire a nagy erzelmeken kivul, hiszen megbant, erzelmileg zsarol,manipulal, mellette csak tojashejakon lehet jarni... Lehet inkabb abban az a kulcs hogy te megis miert akarsz vele maradni. Mert hozzadtesz valamit? Mert a szerelemnek szenvedosnek kell lennie? Mert be kell bizonyitanod hogy te igenis jo vagy? Sajnalok ebben a történetben elmondas alapjan mindenkit es nem szep dolog cimkezni de az ilyen viharos kapcsolatok mogott altalaban valami szemelyisegzavar szintu mukodesek szoktak lenni pl a borderline szemelyisegvonasok meglete mellett nem ritka a cirkusz az erelmi manipuláció a folyamatos drama, a bizalmatlansag.
2019. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennek a lánynak valami komoly mentális problémája lehet. A helyedben menekülnék tőle mert az ilyenek mindenkit lerántanak maguk körül.
2019. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Arra a kérdésre válaszolva hogy miért ragaszkodok hozzá ennyire, az a válasz, hogy ő az első szerelmem. Középsulis és fősulis koromban csak futókalandok voltak, meg max 2-3 hónapos fellángolások amik szépen kihűltek bennem.

De őt ahogy megismertem, instant az a nem tudok lélegezni ha vele vagyok dolog volt, ami a mai napig tart számtalan vita, elutasítás és hisztije után is.


Igazából én is tudom hogy ez így nem működik, de azokban az 1-2 hónapokban amikor épp nem volt semmi vita iszonyatosan jól megvoltunk, és annyira akarok bízni abban hogy egyszer ez így is marad, hiába nagyon instabil.


Mondjuk valószínűleg abban is van valami, hogy azzal, hogy folyamatosan eltűröm neki ezeket valami iszonyat extra papucs lettem, erre sem volt példa soha egy korábbi lánynál sem, persze volt hogy kikosaraztak régen de kicsit sem érdekelt, ahogy az sem amikor azok a lányok akarták visszakönyörögni magukat akiket én dobtam. Vele valahogy teljesen más vagyok..

2019. dec. 26. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!