Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért tesznek úgy egyesek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tesznek úgy egyesek, mintha az emberek egyformák lennének?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt "GipszPiroska20évesenszülteaz elsőt30évesenazutolsótaztánelhízott" és hasonló emberek hozzászólásait, akik azt hiszik hogy azért mert az ő családjukban csak 10 évig szülhet egy nő, más családban nem lehet hogy ez szélesebb skálán tud mozogni. Ja és állandóan azt hiszik hogy azért mert náluk mindenki meghal 60 évesen, ez minden embernél így történik.
2020. jan. 3. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Egy szó: statisztika. A többség nem csak a saját családjukból meríti ezeket, hanem a világból is. Lehetnek kivételek, de ha az ember minden után odatenné, hogy persze vannak kivételek, lemenne a nap. Nekem abból van elegem, mikor valaki rinyál, hogy dehát ő nem olyan. Oké, örülünk, hogy te ilyen nagyszerű kis hópihe vagy, de könyörgöm, vannak bizonyos eseményeknek bekövetkezési valószínűségei, amik egy szint felett annyira markánsak, hogy puszta megfigyeléssel is észrevehetők. Hogy a lassuló amyagcsere miatt 40 körül elkezdenek. Az emberek elfolyni, hogy terhesség alatt és után ennek az esélye duplázódik, hogy az átlag ember annyira szarik a világra, hogy tényleg elpatkol 60-70 körül és sorolhatnánk.
2020. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Másrészt meg előítéletek nélkül mindenki leállna mindenkivel esélyt adogatni. De az agyunk nem így működik. Szelektál, amint tud, az alapján, amivel korábban megjárta vagy amivel kapcsolatban olyat tapasztalt, ami számára taszító. Minél több az ilyen, annál inkább azon a szemüvegen keresztül nézi a világot. És ez a működés egy szinten nagyon is hasznos.
2020. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt vannak korlátolt emberek akik nem tudnak elvonatkoztatni a saját helyzetüktől és téveszméiktől. De azért objektíven nézve is vannak sokszor jó és rossz döntések, vannak általános igazságok.

Viszont sokszor előfordul, hogy rettenetesen rossz döntésekre és kicsit sem helyes véleményekre fogják rá, hogy hát ezt én így gondolom és ez is helyes mert nem vagyunk egyformák. Például amikor meg van győződve róla, hogy tök rendben van az anyjáék nyakára gyereket vállalni egy 2 hónapos kapcsolatba úgy, hogy egyikőjüknek sincsen munkája. Én elhiszem, hogy másnál ez a szokás de ettől ez még nem lesz jó döntés.

Tudod a vélemény olyan mint a segglyuk: Megalázó lehet, de hagyd, hogy megvizsgálják és ha egy szakértő szerint gond van vele akkor higgy neki.

2020. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3 Pont erről van szó. Ha valaki nem akar/nem tud az anyjáék nyakára gyereket vállalni, és későbbre hozzák össze a egzisztenciát, akkor ne kelljen már a létező gyerekükre úgy nézni hogy neked nem szabadott volna megszületned mert anyád-apád Gipszpiroska szerint papíron öreg. Amúgy meg várhatóan másfélszer annyi ideig fog élni mint a Gipszpiroska. Annyira túltolták ezt a bezzeg én fiatalon szültem témát azok, akik tényleg semmi másra nem tudnak büszkélkedni, csak erre. Max még a hátszelükre anno.
2020. jan. 3. 23:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki sértett meg ennyire? Érződik a kérdés nyelvezetén a sértődöttség, duzzogás.


Amúgy pedig azzal törődsz akivel akarsz, nézz keresztül azokon akik ilyet mondanak.

2020. jan. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki a franc akar 60 évesen egy 20 éves gyerekre ügyelni?

Vagy ki akar 50 évesen?

20éves kölök, még nem érett meg a nagvilágra annyira, hogy azt mondjam "Mehetsz albérletbe! Lásd el a napi teendőidet magad, sok sikert!".

Ha minden iskolát elvégez kb 21 évesen kapja meg az első fizetését. Én 31 éves vagyok, de már nem akarok gyereket. Az a hajó elment.

2020. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5, itt a gyakorin egy tegnapi kérdésnél válaszolgató hölgyemény kommentjei fárasztottak le. Ezért írtam ki ezt a kérdést.
2020. jan. 4. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!