Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha már úgy érzem nem szeretem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha már úgy érzem nem szeretem, akkor kilépjek egy hosszú kapcsolatból?

Figyelt kérdés
már 7 éve együtt vagyunk párommal, jól megvoltunk - megvagyunk, csak egy pár hónapja azt érzem, hogy lehet nem ő az, akivel még a hátralevő 30-40 évemet leélném. mert más mint én, más a gondolkodásunk, talán már nem is szeretem, csak megszokásból. de nem tudom. tanácstalan vagyok. ráadásul vettünk közös házat, fel is újítottuk közösen, hitel közös, közös kocsi, közös cég stb. jövőre lagzi + gyerek. mit tegyek? sajnálom is feladni ezt az egészet meg őt is. mert azért jól elvagyunk meg szeretem, csak már nem szenvedéllyel és lehet, hogy már nem szerelemmel. de ennyi mindent közösen építgettünk, létrehoztunk, stb. közös hullámhosszon vagyunk, támogatjuk egymást, stb. de azért félek és kételyek gyötörnek. mit tegyek? elutazni akartam, hátha kicsit újra összekovácsolódnánk, de nincs idő és most anyagiakban sem engedhetjük meg. nem akarom elveszíteni, csak - de..... mit tegyek? ő 34 f, én nő 28.
2010. júl. 22. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

hm....tudományos tény, hogy a hetedik év a kritikus!!! keress rá a google-ben, rengeteg helyen le van írva, hogy miért, és mit lehet tenni, hogy mégis túllendüljetek ezen a nehéz ponton


az segít, ha elképzeled, gondolatban az életedet nélküle, az egész szakítási cécót, és azt is, hogyan élnél, ha nem lenne veled...

2010. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a 7. év a kritikus. De ha valami még össze sem házasodott és már "csak úgy elvannak", akkor nem hiszem, hogy majd a házasságban fognak ezek az elmúlt szenvedélyek újra éledni. Vagy elfogadod, hogy majd ezentúl csak úgy ellesztek, ahogy ezután is, vagy nem. A szerelem egy idő után úgy is elmúlik és megmarad a mély szeretet, tisztelet. Ettől még lehet jó a szexuális élet is. Neked kell eldöntened, hogy te szenvedélyre vágysz, vagy langyos vízre, biztonságra, anyagi összefonódásokra.
2010. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
valami= valakik még összes sem házasodtak (jav. bocs)
2010. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lépj ki. Előbb utóbb úgy is meg teszed ha már most ezt érzed, miért akarod tetézni még egy esküvővel meg gyerekkel? Nagy butaságot csinálsz ha most nem lépsz, magadnak és párodnak sokkal nagyobb fájdalmat okozva mint ami most lenne. Másfelől egy gyerekkel már sok pasi nem fog veled szóbaállni, ráadásul addigra 30 felett leszel. Ne b@szd el azért mert meg akarsz felelni, nem kell házasság meg gyerek 30éves korodra! Vagy megér neked ez egy boldogtalan életet? 28F
2010. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Azért azt is gondold végig, hogy mitől érzed laposnak, szokásosnak a kapcsolatot. Szerintem nem vagytok esélytelenek, csak talán többet kellene figyelni a másikra? Olvastam egy jó idézetet, ami szerint a a párkapcsolat/házasság olyan, mint egy teli kincsesláda, amiről azt gondoljuk, hogy belenyúlunk, kivesszük, amit szeretnénk. De így előbb-utóbb elfogy a kincsesláda. Romantika, testi beteljesedés, nagylelkűség, igaz szerelem, stb. De az a helyzet, ahhoz hogy az legyen ebben a dobozban, amit mi szeretnénk, ahhoz nekünk kell elkezdeni belepakolni a dolgokat!! Hátha ez segít....

Egyébként mi, nők hajlamosak vagyunk bepánikolni, ha valami megszokottá válik.

Szerintem próbáljátok meg helyrehozni a dolgokat. Talán el is mondhatod neki, hogy valami nem stimmel, és lehet, tudtok javítani ezen.

Az én szüleim 20 éve voltak házasok, amikor az egész valahogy megújult. Mintha újra fiatal házasoknak láttam volna őket! Számomra hihetetlen, és tanulságos történet volt. Apró figyelmességek, semmi más nem kellett hozzá.

2010. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!