Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kihűlt kapcsolat? Hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihűlt kapcsolat? Hosszú kapcsolatból egy újba?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 4 éve vagyok együtt az első barátommal, akivel gyakorlatilag végig éltem a középiskolai éveimet. Hűséges voltam végig, nem kicsapongó, megértő. Sokan irigyelnek a biztos kapcsolatom miatt, azt hiszik, az életem egy rózsaszín köd, pedig koránt sem így gondolom. Úgy érzem, hogy mostanában nem okoz izgalmat a vele eltöltött idő, mintha a megszokás tartana uralma alatt minket. Talán egy összeszokott házaspáréhoz tudnám hasonlítani a helyzetet. Persze, erősen kötődök hozzá, hiszen évek óta megértő társam, aki mindig vigaszt nyújt - bár a kezdeti lángot nem érzem már régóta. Barátom szerint, egy idő után a láng átmegy egy erősebb kötelékbe, ami az ő véleménye szerint sokkal klasszabb.

Egyetemre kerültem, és néhány napja kínoz a bűntudat. Nagyon megkedveltem az egyik fiatal tanáromat, aki 27 éves, szeretek vele beszélgetni, érdekel a személyisége. A napokban eszméltem rá, hogy a kelleténél erősebben érdeklődök iránta, és megkockáztatom, be is jön. Persze, emiatt rosszul érzem magamat, holott tudom, hogy barátom se vakságot esküdött, hanem hűséget.


Szerintetek, mikor merjen lépni az ember, és milyen irányba ilyen esetben? A fiatalságunkra fogva ne horgonyozzunk le egy valaki mellett, merjünk új dolgok miatt a régieket hátrahagyni, vagy maradjak a biztos burkomban? Ami ugyan már nem nyújt számomra izgalmat és akaratlanul is olyan dolgokra gondolok, amikre erkölcsileg nem szabadna...


2009. okt. 6. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Azon gondolkodtál-e, hogy a tanárodat, ha kapcsolatba bonyolódik veled, kivágják majd mint macskát....

A másik, hogy szerintem egy majdnem 30 éves tanárhoz fiatal vagy, nem fizikailag, hanem élet-tapasztalatilag, érdeklődésileg. Amit érzel az kémia. A hosszú kapcsolathoz csak a kémia, meg a szerelem nem elég, ha nem passzoltok össze. Valószinűleg a kapcsolat már megtette a magáét, ennyi volt. Azért is nézelődsz már más fele. Fiatalok voltatok, gyerekek, gyerek szerelem felnőttes kivitelben próbálj meg túllépni, de ne egy 27 éves tanárral....

Vagy próbáld felrázni a régi kapcsolatodat, ha fontos, vagy ha nem, akkor mondd meg neki, hogy elváltak útjaitok és külön kéne tovább folytatni.

2009. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!

21 éves vagyok és 4,5 éves kapcsiban élek. Nekem is volt h "bejött" egy másik srác.

Viszont rájöttem h nem érdemes feladni egy erős, jó kapcsolatot egy pár hetes vonzódás miatt. A páromra tudom h lehet jövőt építeni, kitart mellettem, támogat stb. Minden kapcsolat előbb-utóbb átmegy szerelemből szeretetbe, a varázs max 1-2 évig tart.

Ráadásul a párom dolgozik, rendszerető, segít főzni stb...ami manapság ritka.

Ezzel szemben a másik pasi, igazi focista, vagány, helyes stb...de mit értem volna vele, ha őt választom? 2 év múlva ugyanott tartottam volna h unom, sőt...nem győztem volna féltékenykedni...

De te tudod, én a saját tapasztalataimat írtam le.

2009. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a szeretet ott kezdődik mikor tenni kell érte... ha hagyod kihűlni a kapcsolatodat és azon merengsz h kivel is kellene összejönnöd vagy maradjon a régi az már régen rossz... ha kötődsz a barátodhoz akkor tegyél is érte... ha nem adsz esélyt magadnak akkor kitől kapnál... elején ott volt a fellángolás, akkor könnyű volt szeretni... mikor már nehezebb akkor könnyebb feladni... lehet életedet párját dobnád el egy kis szeszély miatt... de persze az is lehet h nem... a döntést te hozod meg, de szerintem jól gondold át...
2009. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!