Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokszor érzem azt hogy "vita...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor érzem azt hogy "vita iránti vágyam van" de nem szeretnék feleslegesen hisztizni a páromnak. Hogyan küzdhetem le a hisztisséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok, megfigyeltem magamon hogy sokszor mintha balhézni "szeretnék" tudattalanul és sokkal hamarabb fennakadok dolgokon. Ezt általában le is vezetem a páromon hogyha mond vagy tesz valamit ami nekem nem tetszik. Tudom hogy ez nem okés és szeretem a páromat nem akarok hisztis kislányként viselkedni mégis mintha ez lenne belém kódolva. A szüleimet állandóan balhézni láttam. Hogyan tudom levetkőzni a hisztériát és hogyan tudok konstant nyugodt maradni?

Fejlődni szeretnék emberileg és magam mögött hagyni ezt a magatartásformát, segítsetek.

Építő jellegű kommenteket kérek



2020. jan. 27. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleidtől hozod ezt akklr nem olyan probléma amit néhány gyakoris tanács megold. Érdemes lenne szakemberrel konzultálni
2020. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A hiszti az mást jelent.

Amúgy amit az első írt.

2020. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az előttem szólókat tudom ismételni, pszichológus.
2020. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
36%
Szilvásbuktát, mert azt szereti
2020. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
A többiek által említett pszichológuson felül kiegészítő segítséget jelenthetne valamilyen meditációs-relaxációs technika elsajátítása és rendszeres gyakorlása is az elméd lecsendesítésére. Ilyen például a tai chi, a chi kung, a himalájai jóga. Ez egyben az általános közérzeteden is javíthatna. Sok sikert az önmagadon való munkához!
2020. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Are you a házi dragon?
2020. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Először vitát írsz, aztán balhézást, végül hisztit. Akkor most melyik a három közül? Nem mindegy, mert ebből egy jó dolog és előre mutató.
2020. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Az első és legnagyobb lépést megtetted, használtad az agyad, felismerted a problémát. Ez elismerésre méltó, gratulálok.

Ezután is ezt kell tenned, végiggondolni a dolgokat, és aszerint cselekedni, nem engedni, hogy az érzelmeid leuraljanak és ezzel veszélyeztessék a kapcsolatodat.

Sokszor elég az, ha tudatosan nem szólalsz meg, nem szólsz vissza, nem teszel szóvá valamit.

Ha nem megy, igyekezz elvonulni, egyedül lenni, amíg lenyugszol. Hallgass zenét, olvass, videójátékozz, akármi, amíg lenyugszol.

2020. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Az már tiszteletre méltó és jó lépés, hogy elgondolkozol a dolgon. Mindig próbáld a párod helyébe képzelni magad, Te mit szólnál ha ő úgy szólna hozzád, ahogyan Te szándékozol őhozzá.

Mindig gondold át fordítva is a dolgot.

2020. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sikerült úgymond leszokni erről, mondom hogy:

-felismertem, hogy a családom összes nő tagja is hisztis volt tehát örökölhettem a viselkedésmintát

-2 ha valami zavar leírom egy papírra majd pár óra múlva visszaolvasom és akkor legtöbbször úgy gondolom hogy ezen bizony felesleges balhézni

-sokkal többet sportolok azaz lekötöm az energiáimat

2020. febr. 26. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!