Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradjak-e vele? Lehet-e változtatni?

Figyelt kérdés
A barátommal már nyolc hónapja vagyunk együtt. Nagyon szeretem, ebben biztos vagyok. De nem tudom jó e nekünk együtt. Összeillünk-e? Ő egy nagyon erős jellem, engem viszont könnyen el lehet nyomni. A kapcsolatunkban úgy érzem csak én hozok áldozatot, mindig én igazodom hozzá. Ebből már nagyon elegem van. Hiába beszéljük meg hogy változtat, ígérni bármit megígér, de aztán minden úgy megy tovább, ahogy eddig. Nem szakítani szeretnék, hanem hogy ez valahogy változzon. Mert hiába szeretem így csak szenvedek. 20L.

2020. febr. 14. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell asszertivitást tanulnod, a te felelősséged, hogy ne hagyd magad elnyomni.
2020. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Állj már a sarkadra lányom! >:(
2020. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű azért van veled, mert 2 dudás egy csárdában nem fér meg...
2020. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de nem tudom, hogy álljak ki magamét. Mert mindig akkor érzem jól magam, ha biztos vagyok benne, hogy a másiknak is jó. Ezért könnyen lehet befolyásolni. És ő ezt ki is használja.
2020. febr. 14. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egy tanulható dolog. Keress rá az asszertivitásra, találsz erről rengeteg anyagot a neten és kezdd el gyakorolni!
2020. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rockarc ***** válasza:

Nem jo omen, ha alarendeled magad a masiknak. Marpedig nem is kell, hogy elnyomjon, te mar meg is teszed. Onismeret, az kell ide. Akkor majd mas szemuvegen keresztul fogod latni te is a vilagot. Peldaul rajossz, hogy nem valo hozzad a ficko, es nem lehet mindent megjavitani, amiben a masik nem partner.


43F

2020. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam.

Sokáig tartott, hogy ki merjek állni magamért. Hogy nemet tudjak mondani és néha a saját érdekeimet az övéi elé helyezni, hiszen ő is megtette nem egyszer! Ha csak egy oldalú az adok kapok, akkor kicsit önzőbbre kell venni a figurát. Ezt is meg kell tanulni tudom. Tanulj meg nemet mondani. De ne várd meg míg a sok stressz lerakódik benned a sok igenelés miatt... Én olyan dolgokban hagytam érvényesülni az ő akaratát, amiben nem kellett volna (elmentem lakni hozzájuk az anyósékhoz, mert ő kijelentette, hogy ő el nem megy albérletbe... életem legnagyobb hülyesége volt ezt ráhagyni). S azóta is iszom a levét...


Szóval csak ügyesen!

2020. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bár egyszerű lenne az önismeret. Jó lenne máshogy látni a dolgokat és másképp alakítani őket. Az a baj, hogy annyira szeretem és olyan rosszul érzeném magam, ha valami nem lenne jó neki...
2020. febr. 26. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!