Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet éreztetni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet éreztetni egy másik emberrel, hogy szeretem? Vagy legalább honnan lehet ezt kideríteni?

Figyelt kérdés

A párommal sajnos újra és újra oda lyukadunk ki, hogy nem érzi, hogy szeretem.

4 éve vagyunk együtt, egyébként jó a kapcsolatunk, én legalábbis úgy érzem, de időről időre felbukkan ez a téma. (értsd: eddig összesen 3-szor vagy 4-szer) Elmondása szerint nem érzi, hogy szeretem, csak olyan mintha lakótárs lenne számomra.

Ez egyébként az én életemben állandósult probléma, egészen kicsi koromtól kvázi mindenki ezt jelezte vissza, akihez picit is közel kerültem, olyan érzésük van mintha érzéketlen lennék és senki nem érdekelne. Megkaptam ezt már iskolatársaktól, családtagoktól, exeimtől, stb.

Én saját magamat viszont kifejezetten, átlagon felül érzelmesnek tartom. Tény, hogy kicsit nehezen nyílok meg, nehezen építek bizalmi kapcsolatot, ha viszont ez valakivel sikerül, akkor részemről egyértelműek az erős érzelmek, nagyon ragaszkodó vagyok, és romantikus. Az empátiám átlag feletti a saját véleményem, és különböző tesztek szerint, nagyon örülök más örömének, és nagyon megvisel ha mást baj ér.

Valahogy mégis az ellenkezőjét érzi rajtam mindenki, és ötletem sincs, hogy miért. Akik csak adták ezt a visszajelzést, mindenkit megkérdeztem közülük, de soha senki nem tudta jobban kifejteni, hogy pontosan miért érzi ezt. "Mert csak", vagy "nem is tudom", vagy "csak fura vagy" a legnépszerűbb válaszok.

Most a párom se tudja megfogalmazni, hogy pontosan miért érzi ezt, és hogy min kellene változtatnom hogy ne érezze így.

Valamiért alapjaiban rosszul fejezem ki magam, az érzelmeimet. De mégis hogyan kellene? Hogy csinálják mások, hogy szeretnek valakit, és ezt minden további nélkül elhiszi, érzi az a valaki?? Hogy, honnan lehetne ezt megtanulni?


2020. febr. 26. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy inkább barátként, haverként viselkedsz és nem látja rajtad, hogy szeretnéd őt. Szerintem van egyfajta csillogás az ember szemében amikor szerelmes, valószínű hogy nálad ez nincs meg mert nem vagy bele szerelmes csak szereted őt.
2020. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Lehetséges, de itt arról van szó, hogy ALAPJAIBAN nem sikerül éreztetnem egy másik emberi lénnyel, hogy érdekel, kötődök hozzá. Direkt azért írtam, hogy nem csak szerelmi kapcsolatnál merült fel, hanem családi, baráti kapcsolatban is, szóval nem a szerelmes csillogás hiányzik, hanem nem érzi, hogy szeretem - ahogy írtam is fent.

Persze most párkapcsolatban a legkellemetlenebb, emiatt vagyok már kétségbe esve teljesen..

2020. febr. 26. 08:35
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Minden olyannal lehet éreztetni, ami neked is jól szokott esni, várod, megerősít és jó érzést kell benned.


Kedves szavakkal, segítő gesztusokkal, figyelmességgel, apróságokkal, mosollyal, lelkesedéssel, életkedvvel, közös tervekkel és jó programjavaslatokkal...

2020. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hú, igen, ezt elfelejtettem írni.

Tehát amiket csinálok és mindig is csináltam: dicséret, érdeklődés, figyelem, bókolás, fizikai kontakt (összebújás, simogatás, szex, puszi és a többi), apró ajándékok, minőségi időtöltés, közös programok és tervek, segítség, támogatás, stb., ezek szerintem alapvetőek egy párkapcsolatban, és azért jó részük baráti kapcsolatban is.

2020. febr. 26. 08:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el az 5 szeretetnyelvet, lehet hogy tudsz belole meriteni. Plusz kerd meg a parodat es a tobbi hozzad kozel allo szemelyt, hogy gondolkodjanak el rajta, miert erzik ezt, probaljak meg megfogalmazni, ne rogton, eleg ha 1-2-3 het mulva leirjak/elmondjak neked, mi hianyzik nekik.
2020. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Olvastam már, de nem igazán segített, továbbra se értem hogy mit kellene csinálnom, jelenleg mit nem csinálok jól. Kértem már sok embert, hogy gondolkodjon rajta, de csak vállvonogatás a válasz, hogy fura vagyok és kész.

Én teljesen elfogadom hogy én csinálok rosszul valamit, de így fogalmam sincs, hogy hogyan változtathatnék.

2020. febr. 26. 09:43
 7/11 anonim ***** válasza:
mert gátlásos vagy teljes szivvel szeretni. én is az vagyok, de a megfelelő partnerrel minden olyan természetes. mást kell találnod aki kihozza a legjobbat belőled
2020. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Mint írtam, magukkal az érzésekkel nincs gond, csak a kifejezésükkel.

2020. febr. 27. 06:50
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is mondogatja ezt a párom. Szerintem a nőknél ez valami kattanás. Vagy folyamatos bizonyságot akarnak elérni azzal, hogy azt mondod, hogy dehogy nem szeretlek.
2020. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Én vagyok a nő.

2020. márc. 2. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!