Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg mindent fel kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Camorri kérdése:

Tényleg mindent fel kéne rakjak erre a kapcsolatra? (hosszú)

Figyelt kérdés

Infó:

Én 23 fiú, anyámmal élek és belefizetek a közös költségünkbe.

Barátnőm 19 lány, egy kis egy szobakonyhás lakásban él, mert távol tanul a szüleitől. Erre a költségeket a szülei illetve az Ő ösztöndíj szerű állami támogatásból fedezi.


A kapcsolatunk 1év és 3hónapja tart. Az elmúlt 2 hónap viszont eléggé veszekedősre sikeredett. Egymástól 200km-re lakunk, én megyek szinte majdnem minden hétvégén hozzá. Sokáig semmi baja nem volt azzal hogy ott voltam, manapság viszont azt mondta, hogy csak a hétvégén tudná kipihenni magát, de ezt miattam nem tudja. (Természetesen besegítek neki amiben tudok: mosogatok, szinte mindig én főzök, elmegyünk autóval bevásárolni) Emiatt mondtam neki, hogy akkor legyen olyan hétvége amikor nem találkozunk, hogy tudjon pihenni. Na most a héten többször is veszekedtünk amiatt, mert Ő szeretné ha össze költöznénk. Amibe én már korábban benne voltam: én szerzek munka tapasztalatot (hogy könnyen szerezzek jó állást máshol a meglévő szintén jó helyett), amíg Ő befejezi a sulit, és úgy együtt kezdhetnénk egy életet. De Ő manapság kitalálta hogy szeretné még a mesterképzést is megcsinálni (+2-3 év). Aminek többé kevésbé örülök, mert legalább elhatározta hogy Ő művész akar lenni ebben az irányban. (Csontokból és hasonlókból készítenek mindenféle tárgyat). Emiatt tört rá valószínűleg hogy én egy "igénytelen" ember vagyok mert még mindig anyámmal lakom, és szerinte nem vágyom az önállóságra, illetve nincsenek céljaim. Ezekre hiába mondtam, hogy azért lakom anyámmal mert igyekszem minél több pénzt megspórolni azért hogy jobb/könnyebb startom legyen később, egyszerűen nem bírja felfogni, hogy ezt mind azért teszem, hogy pl neki lehessen kertje pl kutyának meg elég helye hogy kiélhesse a terrárium szoba álmát. Ami az életcéljaim illeti, 23 éves koromra van egy menő fiatal autóm, amire rendkívül nehéz büszkének lennem mellette mert mindig csak a rosszat látja meg benne. Van egy egész jó munkahelyem (értelem szerűen akarok majd feljebb mászni de ehhez először le kell dolgozni pár évet). Az utolsó nagy célom pedig a gyerek lenne, amiről le kellett mondanom, mert párom nem akar. Nekem már tényleg nem kell más csak egy ház, ahol leélhetem az életem. Persze tisztában vagyok azzal hogy ez nem úgy működik hogy anyai házból egyből sajátba, de nem akarok csak azért külön költözni mert megtehetem. Úgy vagyok vele, hogy el fog jönni az ideje, de addig minek kiadni annyi pénzt rá? Nem is beszélve arról hogy ha azt is fizetnem kell akkor nem lesz pénzem elvinni őt nyaralni...

A másik dolog, hogy manapság sokszor azt csinálja a barátnőm, hogy amikor ott vagyok nála akkor igyekszik minél messzebb ülni tőlem, rám se néz, hozzám se szól, nem is érint meg nem is beszélve arról hogy régóta nincs szex, amire nekem azért igényem van. Azt mondta egyszer hogy azért nincs mert nincs energiája rá. Egyszer egyszer megértem de az elmúlt 1 hónapban pl egyáltalán nem volt. És nekem azért hiányzik. Szerintem egy egészséges embernek szüksége van rá, és ez alól nem kivétel a nő sem. És egyszerűen nem hiszem el, hogy Ő nem kívánja magának azt a jó érzést amit a szex ad. (Eddig pár kivétellel mindig azt mondta hogy elérte az orgazmust)

Tegnap azt mondta nekem hogy neki szüksége van minőségi együtt töltött időre. De én mit kezdjek ha csak ül kukán, és bármit mondok/kérdezek le se tojja?

Ezek után amikor azt mondom neki, hogy az ilyen dolgok miatt nem merem feladni a munkahelyem, és szinte 0 tapasztalattal, minimális megspórolt pénzzel és egy autóhitellel a hátamon egy nagyvárosba (ahol az albérlet árak 2-3x nagyobbak) menni szerencsét próbálni amikor a kapcsolatom is ilyen ingatag.

Szerintetek is én vagyok a rossz emiatt? Nekem kéne változtatni a hozzáállásomon? Ti mit tennétek az én helyemben?


(Utóirat: mivel tudom hogy barátnőm gyakran olvas GYK-t: Bocsi hogy kiírtam, de az én álláspontomból nézve is szeretnék hallani pár véleményt)



2020. febr. 27. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok, mert 23 éves létedre elég jó meglátásaid vannak, és korodhoz képest érett gondolkodásod van :) (ez manapság ritka)

Nem érzem azt, hogy veled lenne a probléma, inkább a barátnődnél nem stimmel valami. Valószinű, hogy nem úgy és nem annyira szeret már mint korábban. Nekem ő kicsit hisztisnek és éretlennek tűnik hozzád képest.

Ha valakit szeretünk, akkor azt fáradtan és elnyúzottan is szeretjük, és vele akarunk lenni, még akkor is, ha már kettőt nem látunk a fáradtságtól.

Üljetek le, beszéljétek meg a gondokat. Ő meg hagyja végre a mellébeszélést, és mondja el, hogy számára mit jelent ez a kapcsolat.

2020. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Barátnőd jobban megbecsulhetne téged. Oruljon neki, hogy a kozos jovotoket ennyire szem elott tartod. Mondjuk sokat segitene ha leulnetek normálisan megbeszelni a dolgokat, azzal ha hallgat es jatsza a sertodottet nem lesz jobb semmi. Btw a gyerek tema eleg nagy gond, lehet 10 ev mulva leszel ugy hogy megiscsak szeretnel. Gondoljatok at, a továbbiakban mukodne-e ez a kapcsolat. Egyébként az evekig tarto tavkapcsolatnak semmi ertelmet nem latom (persze ez csak az en velemenyem),hetvegente tali hat eleg keves, kicsit olyan mintha csak ellennetek egymassal, ennyi. Szoval nehéz ugy.
2020. febr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem "sajna" ennek a kapcsolatnak vége. Tisztán látható, hogy kötekedő, nem akarja az egészet, viszont próbál be-be szólogatni neked, hogy ne csak ő legyen a lúdas, amikor kimondja, hogy vége. Ez minden, csak nem egy boldog kapcsolat. Azt nem mondom, hogy van neki más (bár benne lehet a pakliban hogy tetszik neki valaki más stb), egyszerűen ez a kapcsolat kiégett.


Szerintem helyesen gondolkodsz. Jók a meglátásaid a jövőddel kapcsolatban. Ő ebben nem partner. Nekem egyértelműen lejön a leírtakból, hogy fogást próbál találni rajtad. A végén az lesz, hogy anyuci pici fia vagy nem egy felnőtt férfi vagy hasonló, emiatt szakít majd. Magyarán te leszel a hibás. Ami nem igaz, de neki jobb lesz, hisz magának bizonygatja ezzel, hogy ő nem is olyan rossz, nem az ő hibája.

2020. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok kapcsolatot felőröl a távolság, és ilyen fiatal korban még hosszabbnak tűnhet az az 1 év, amennyit távkapcsolatban töltöttetek. Valahol mindkettőtöknek igaza van...
2020. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem barátnőd még nagyon gyerek,kénye kedve szerint szeretne téged alakítani és nem tiszteli az önállóságodat. Fiatalabb koromban én is beleestem ebbe a hibába. Ha nem tetszik ami van, lehet más párt keresni. Másrészt ilyen fiatalon nem lehet papás mamást játszani amíg nincs miből. A dehonesztáló megjegyzésektől meg én nem kicsit akadnék ki.

Viszont amiben igazat adok az a mínőségi idő. Valóban messze vagytok egymástól így tök logikus hogy egész hétvégéket együtt töltötök de mivel az pihenésre van gondolom már arra hogy randizzatok nincs energia. A bnőd a frusztráltságának nem talál jobb levezetést mint hogy rád projektálja. 28N

2020. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, érdemes lenne szünetet tartani, többiek, mit gondoltok?

27F

2020. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Én azt gondolom, hogy nem igazán értem, miért vagy vele. Állandóan kritizál, találkozni sem akar veled, amikor meg találkoztok, szeretetlen és rideg. Plusz vele az életed fő céljai közül egyet meg se valósíthatnál. A te hozzáállásod érett, megfontolt és felnőttes, az ővé meg egy duzzogó tinié. Jobbat érdemelsz.
2020. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem azt szeretné a barátnőd hogy összeköltözzetek és innét kezdve minden kiadás a tiéd legyen?

Ez a kapcsolat nem elég jó ahhoz, hogy nyaraltatásban gondolkozz. Ez a nő nem szeret, mire fel költenél rá vagyonokat.

2020. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!