Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mit érzek valójában?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit érzek valójában?

Figyelt kérdés
A párommal 4 éve vagyunk együtt, megértjük egymást,nem veszekszünk általában. De a kapcsolatunk az első év után nem az igazi, elvesztette a bizalmamat,egy bizonyos szituációban leszerepelt előttem,de túlléptem ezen, és együtt vészeltünk át sok nehézséget,persze a mai napig rosszul esnek a bizonyos dolgok. Az ágyban szinte semmi nem működik köztünk. De sok szeretetet ad,jól érzem magam vele,sok a közös témánk. De időközben nagyon vonzódom máshoz is. Valós lehet ez a vonzódás vagy csak menekülés?
2020. márc. 5. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindkettő egyszerre szerintem. Gondolom te is érzed, ha már a szex sem működik, a bizalom sincs topon, akkor borítékolható a kapcsolatod?
2020. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt, h ez már kevés. Ennél még egyedül is sokkal jobb lenni.
2020. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Megalkuvást, elégedetlenséget, vágyódást jobb után, félelmet attól, hogy ha lezárod a kapcsolatot, nem kapsz jobbat, csak kényelmetlenebb helyzetbe kerülsz.

Szerintem érdemes lenne megeröltetned magad, és olyan társat keresni, akivel jobban kiteljesedhetsz.

2020. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért vagy betegesen féltékeny, mert legbelül te is tudod, hogy emberileg egy nulla vagy, lószart se érsz és fog nálad jobbat találni. Nyugi, ez így is lesz.
2020. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ezt nem ide akartam, más kérdés alá szólt! 4es voltam.

Kérdező. Ha nincs bizalom, akkor nem tudom mi köt össze titeket, szerintem a vonzódás onnan alakult ki, hogy egy csomó fontos dolog hiányzik ebből a kapcsolatból. Inkább tűnik erős barátságnak, mint párkapcsolatnak, érdemes elgondolkodnod, hogy szeretnél-e még így 4, 8, 16 évet leélni..

2020. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De mi van akkor,ha úgy érzem, hogy a jelenlegi párom szeret? nem félelmetes elhagyni valakit aki szeretetet ad? nem jobb ez az egyedül létnél? hiszen a mai világban ez olyan ritka, még a saját szüleim sem szerettek...persze ez gyorsan változhat és újra csalódhatok benne....

2020. márc. 5. 11:27
 7/12 A kérdező kommentje:

igen #5-ös, én is inkább barátságnak érzem. nem akarok neki rosszat és szeretem, de rég nincs már vonzalom.


de sajnálom is,mert tud a másik félről,akihez vonzódom, és olyan elkeseredetten próbál kedves lenni, de tudom ha ez nem lenne akkor lehet rám sem nézne a hétköznapokban.

2020. márc. 5. 11:31
 8/12 anonim ***** válasza:
A kérdéseidre egy újabb kérdéssel válaszolnék: nem jobb esélyt adni majd egy olyannak, aki nem csak hogy szeret, de minden teren működtök együtt?
2020. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az összes felvetésedben ott a válasz. Kifogások. A félelem tart vissza. Mint minden új helyzet elött, ahol a kimenetel nem csak jó lehet.


"mi van akkor,ha úgy érzem, hogy a jelenlegi párom szeret?"

Enni erővel ha valaki szeret engem, akkor vele kellene lennem, függetlenül attól, hogy én szeretem e őt, mert hát mindent elsöprő érv, hogy engem valaki egyáltalán képes szeretni, ezt nem lehet edobni! nem számít, hogy kielégítésre kerülnek e a vágyaim. - ha nem kerülnek, elégedetlen vagyok, az nekem nem jó! Miért nem én vagyok az első magamnak?


"nem félelmetes elhagyni valakit aki szeretetet ad?"

DE.


"nem jobb ez az egyedül létnél?"

Lehet


"hiszen a mai világban ez olyan ritka,"

Relatív. Mi számít ritkának? Egyébként a saját viselkedésedtől függ a boldogságod, nem statisztikáktól.


"még a saját szüleim sem szerettek..."

Aha... na ezért félsz annyira. Ez a nagy gátad, de nem érvként kellene lóbálnod, hanem fel kellene dolgoznod a traumáidat ahhoz, hogy a saját boldogságod keresésére indulhass és több energiád, mint félelmed legyen változtatni.


Egyébként se egy másik fél miatt lépj ki, hanem a tudat miatt, hogy a jelenlegi nem elég jó neked.


Tudom hogy közhelyes, de tök sokat segíthetne neked, ha szakemberhez fordulnál, mert nincs rendben az önértékelésed, azért lennél hajlandó olyan helyzetben maradni, ami nem szolgálja a boldogságodat.

2020. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon klassz kérdés. Pontosan írja le mi a probléma az érzelmekkel. Az, hogy hullámoznak mint a tenger. A te szitudban főleg az ész segítene: mi az előnye és/vagy a hátránya a kapcsolatnak és várhatsz-e még tőle valamit. Ezt hideg fejjel kell mérlegelni. Az érzelmek meg majd aztán jöjjenek... Ne az alapján dönts.
2020. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!