Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez megoldodhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez megoldodhat lehet jó? 28/N 39/F

Figyelt kérdés

Páromnak rengeteg az adóssága. Albérletben lakik azt fizeti, kölcsönt fizet, autót + 1 -2 ismerösnek kölcsönök.

Ill. Gyerektartás ( 1 gyerek) Rengeteg pénz ez. Fizetéstöl fizetésig + kaja fér bele. Néha jobb hónapban 1 mozi vagy valami. Átlag mindig dolgozik. Jól keres de a pénzt elnyelik a kölcsönök.

Én normlális keresetü vagyok. Szeretek venni magamnak 1-2 jó holmit elmenni ide- oda. Ennyi belefér. De néha már én érzem kellemetlenül hogy jól öltözök stb. Mikor ö semmit se vesz jóformán magának.

Sokszor tölem kér kölcsön benzinre, kajára. ( nem momdom ha volt neki épp jobban meghívott ö is vacsira, ebédre, 1x welnesezni is már).


Én vagynek saját lakásra , gyerekre de nemtudom hogy élnénk. Hogy lenne.

Gyereket szeretne ö is.

Szerintetek felhozzam neki mitöl tartok?


2020. márc. 23. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akunek ennyi idösen ennyi esze van az nem veletlenül valt el ill dobtàk ki.


Erre ugy vallalj gyereket hogy vagy elnezed hogy kinai cipöben fog jarni vagy hogy te tartod el föleg

2020. márc. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne tervezz vele, ha nyugodt kiszámítható anyagi életet akarsz...

Elmondom a saját tapasztalataimat, ha érdekel.

Igaz jelenleg külföldön élek de ez nem befolyásolja a dolgot. Szóval elváltam, van két gyerekem, hiteleim nincsenek, csak régebben volt házra felvett hitel ,de az vissza lett fizetve. Fiatalon első autóm egy régi lada volt. Persze anyám és bátyám okoskodtak hogy miért nem veszek hitelre újabb autót!?

Míg én ezután is csak régebbi autókat vettem , bátyám hitelre újabbakat. Valamint hitelt vett fel egy vállalkozáshoz. Vállalkozás bedőlt, vittek mindent, mert semmit nem tudott fizetni. Jelenleg Magyarországon bár listás , tartozásai vannak . Én csak egy ház hitelt vettem fel eközben . Közben mindketten kijöttünk külföldre. Ő itt ugye tiszta lappal indult. Nekem közben 2 gyerekem lett, valamint fizetni kellett az otthoni lakáshitelem, és egy itteni albérletet, a családom otthon maradt. Neki nincsenek gyerekei , csak barátnője. Az otthoni bedőlt hiteleit leszarja, nem fizeti. Itt újabb autókat vett már hitelre. Én közben visszafizettem a hitelem otthon, elváltam sajnos, gyerektartást fizetek, és rengeteget járok haza a gyerekeimhez, ami szintén sok pénz. Mégis soha senkitől nem kértem kölcsön egy fillért sem. Ellenben tőlem már többen, olyanok akiknek gyerekük sincs, egyedülállóak, tehát nincs plussz kiadásuk mint nekem. Mégis én vagyok az akinek megtakarítása van , nem máról holnapra élek, most sem kell félnem ebben a vírus hisztériában ,ha például elküldenének, mert évekig kihúznám a félretett pénzből...és a vicc az hogy évekig nem kerestem több pénzt mint az átlag.

Igen mondhatnánk hogy otthon alig lehet keresni valamicskét, ezért keverednek adósságba. De nem! Ezek az emberek itt is adósságba keverednek ahol jól keresnek, és másoktól kéregetnek! Volt aki 2 éve kint élt, szintén egyedülálló, a tesójával lakott szóval megosztoztak a lakbéren is. Erre benyögi hogy adjak már neki 100 eurót kölcsön, mert le akar foglalni egy szállást , kiruccannának a hétvégén.

Köpni nyelni nem tudtam! Adjak kölcsön másnak, arra hogy ő szórakozzon...

Nem adtam.

Még annyit hogy azért nekem is vannak hobbijaim amikre költök , szóval nem ülök a négy fal között a pénzemen , de mégis marad hónap végén. Nem önfényezésből írtam mindezt, hanem hogy lásd , aki nem tudja beosztani a pénzt, az soha nem is fogja. Hacsak önmaga fel nem ismeri hogy ez probléma, és megpróbál fejlődni ilyen téren. De ismerjük az embereket... millióból kb 1 képes fejlődni....szóval azt mondanám ha ez zavar hogy ilyen akkor ne tervezz vele.

Van akit nem zavar egyébként, mert bátyám is tök jól elvan a barátnőjével, és sosem vitáznak, vagy neheztel a csaj emiatt. Pedig már ők is többször kértek tőlem kölcsön.

2020. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kettessel. 29 éves leszek idén. Most készülök lakást vásárolni. Van több millió Ft önerőm + van havi 20 000Ft-os LTP-m már 4. éve, fizetek szabad felhasználásút, fizetek nyugdíjbiztosítást. Igaz, az autóm 30 éves. Bár fel van újítva, szóval abszolút veterán állapotú. De még így is olcsóbb volt, mint több milliós autót venni hitelre.


Ellenben van egy ismerősöm aki 3 évvel fiatalabb tőlem. Szülőkkel lakik még és baromi jól keres (az én fizumhoz képest 100-110 000Ft-tal többet keres havonta). Ehhez képest állandó barátnője nincs, mindig valami nem épp komoly kapcsolatra alkalmas típusú csajra megy el a pénze + a kocsija is hitelre van, cigizik is. Sosincs pénze. Mondta már nekem, hogy miért nem veszek én is valami "normális" fiatal kocsit. Mondtam neki azért, mert az sokkal drágább. A vételára is, a fenntartása is. Amúgy én sem vagyok az a kuporgatós fajta, csak ésszel költöm a pénzt. A barátnőmmel havi 3-4 alkalommal megyünk kirándulni is (igaz, Magyarországon belül csak). De ez az ismerősöm jóval többet keres, mint én, még sincs pénze. Pedig mondom, szülőkkel lakik még. Szóval nagyon jól leírta a kettes, hogy vannak emberek akiknek teljesen mindegy mennyit keresnek, nem tudnak jól gazdálkodni belőle. És sok ember nem tudja, hogy addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér. Hitelt hitelre halmoznak. Hitelre vesznek autót, sokan hitelre vesznek még akár TV-t is meg ki tudja miket. Aztán csodálkoznak, hogy nincs pénzük.


Ezt jó lenne megbeszélnetek mindenképp. Fontos lenne, hogy az adósságait leküzdje. Adósságra nem lehet életet alapozni.

2020. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy ilyen férfi soha nem fogja megérteni a félelmeidet sajnos. Tapasztalatból beszélek... És ez nem azt jelenti , hogy pénzéhes az ember csak ha Te meg tudsz magadnak teremteni mindent akkor egy férfi is legyen már erre képes. Sajnos csak hátráltatna az életben , szomorú de igaz. Gondolj bele mi lenne ha Te mennél gyesre? Engedd el....
2020. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!