Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátommal több, mint másfél éve vagyunk együtt. Köztünk 8 év korkülönbség van az ő javára. Azért is kerestem anno idősebb társat, mert úgy éreztem, nagyobb az esélye, hogy már benőtt a feje lágya.

Lényeg a lényeg, a szakításon gondolkozom, pontosabban stresszelek az elmúlt fél hónapban. Az első év tökéletes volt, nulla vita. Szerintem ez volt a rózsaszín köd. Ehhez képest az utóbbi félév tele volt apró vitákkal, amik egyre nagyobbakká váltak.

Próbáltam hosszú ideig intelligensen, felnőttként kezelni a gondokat, megbeszélni vele, azonban rettentő érzékeny vagyok, bármin elsírom magam. Ez azért probléma, mert a barátomban ettől felmegy a pumpa, és nagyjából semmissé teszi a véleményem, mert elbőgöm magam. Jogos a kérdés, ez egyáltalán nem felnőtthöz méltó dolog, de semmiképp ne hisztérikus siránkozást képzeljetek el.

Szépen lassan átálltam arra, hogy a problémákat nem személyesen akartam megbeszélni, hanem telefonon/neten keresztül. Nyilván, ez nem tetszett neki, és azt szeretné ha ezeket élő helyzetben is elmondanám, de így rettentő nehéz. Hajlamos félreértelmezni a dolgokat, és gyakran “lelép”, ha vitáról van szó. Ilyenkor magára szoktam hagyni, úgy gondoltam szüksége van a gondolkodásra, azonban x idő eltelte után sem változik semmi, ugyanolyan ideges, én pedig ugyanúgy félek, mert meg kell válogatnom a szavaimat.

Úgy érzem ez érzelmi zsarolás, még ha csak egy nagyon enyhe verziója is. Nálam betelt a pohár, közöltem vele, hogy hajlandó vagyok változtatni az örökös siránkozáson és kevésbé megfojtani őt (utóbbi időben ez is problémát jelentett, holott heti 2 alkalommal találkozunk nagyjából), amennyiben ő is képes a változásra. Azonban kaptam egy olyan üzenetet, amiben közli, hogy a probléma okozója csakis én vagyok, neki nincs szüksége változásra.

Tudom, tudom, nevetséges, hogy itt kérek tanácsot, de egyszerűen már más ötletem nem volt. Belefáradtam a konstans bűntudatba, abba, hogy én képes lennék egy utolsó esélyt adni nekünk, de a füle botját sem mozdítja. Szeretem, úgy érzem, jól meglennénk a jövőben is, de egyre inkább érzem azt, hogy a korkülönbség nem ér semmit...

Nagyon szeretném, ha valaki külső szemmel értékelné ezt az egészet, és megpróbálná megfogalmazni, ő mit tenne ebben a helyzetben, mert jelenleg gőzöm sincs.

Bocsánat, ha zavaros, helyenként érthetetlen a szöveg.

Köszi mindenkinek.



2020. ápr. 2. 08:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Pont erre gondoltam 20-28, egy mai 28 eves fiu (nem ferfi szandekosan) meg teljesen infantilis, ne gondolkodj komoly kapcsolatban, arra raersz 6-8-10 ev mulva is
2020. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11-es, az általánosításod az, ami teljesen infantilis, illetve a megoldási javaslatod, hogy mivel az adott korosztályban senki más nem gondolkodnak komoly kapcsolatban (ami egyébként nyilvánvalóan nem igaz), ezért a kérdezőnek sem kellene.
2020. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolatot mindkét félnek ápolnia kell! Ez nem nagy korkülönbség, egy 28 éves embernek már tudnia kellene, hogy mit kezdjen az életével! Ha azt mondja megfojtod azzal, hogy törődsz vele, lehet, hogy szakítanotok kellene! Ha két ember szereti egymást,az a természetes, hogy törődnek egymással!
2020. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Latom amgam korul a 28-30 eves kisfiukat, az eletkorukat nyugodtan le lehet osztani kettovel es az pontosan megadja hogy ertelmi es erzelmi szinten milyen korban vannak. Vagyis gyengebbek kedveert egy 28 eves fiu egy 14 eves agyi kapaciatasaval rendelkezik.
2020. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!