Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha különböznek a szeretetnyelv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha különböznek a szeretetnyelveink, az baj?

Figyelt kérdés

Tehát az van, hogy nekem és páromnak is megvannak a saját szeretetnyelvei, én erről nemrég tanultam, mikor pszichológushoz jártam. Párom annyira nem hisz ezekben, de egyértelműen neki is megvannak a sajátjai.


Az én szeretetnyelvem az érintés és az ajándékozás. A páromé az elismerő szavak és a minőségi idő.


Ilyenkor, mikor tulajdonképpen teljesen eltérőek ezek a nyelvek, működhet hosszútávon? Már másfél éve együtt vagyunk, csak szeretném, hogy hosszabb távon ne legyen ebből feszültség és nézeteltérés, hisz szeretjük egymást, csak más más módon fejezzük ki.


22L


2020. ápr. 7. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nincs min aggódnod, szerintem ezek a szeretetnyelvek szépen kiegészítik egymást.
2020. ápr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, ti hogy vagyok, de nálunk hasonló volt a helyzet. Én érintésre vágyom, ölelés, puszi, összebújás, ő pedig, hogy töltsük együtt időt...


A baj ott kezdődött, hogy én állandóan úgy éreztem, hogy nem érdeklem, ő meg csak mondogatta, de arra már nem figyelt, hogy keressen is programot, amire elmennénk.

Pl. számtalanszor előfordult, hogy odamentem hozzá a konyhába és csücsörítettem egy pusziért. Erre ő megkérdezte, hogy mit akarok. Hát mégis mit? Puszit persze nem kaptam és úgy éreztem, mintha pofon vágott volna...


Na, mindegy, a lényeg, hogy annyira különböztek a szokásaink, hogy erre teljesen ráment az egész kapcsolat, de nem is bánom. Én nem éreztem szeretve magam, jobb hogy szétmentünk.


N

2020. ápr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem működhet, de mindkettőtöknek dolgozni kell azon, hogy tudjon "beszélni" a másik szeretetnyelvén. Az exemmel nálunk ebből csúnya feszültségek voltak, mert amíg én próbáltam az ő szeretetnyelvét kielégíteni (testi érintés), addig ő az enyémet mindig elbagatelizálta, és egy idő után nekem sem volt kedvem megerőltetni magam, hogy úgy fejezzem ki a szeretetem, ami neki jó.

A mostani párommal ez egészen jól működik, nálunk is különbözőek a szeretetnyelvek, de figyelünk a másikra, és így tök harmonikus.

2020. ápr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is hasonló a helyzet, sokáig azt gondoltam nincs is semmilyen szeretetnyelve, aztán rá kellett jönnöm, hogy nagyon is van, csak én nem vettem észre, mert alapvető dolognak hittem. Az én ilyen “szeretetnyelvem” az, ha szépeket mondunk a másiknak, bújás, csókok stb. Az övé meg az ilyen “apáskodás”, kiszolgál, vigyáz rám, segít amiben csak tud, megcsinál helyettem dolgokat ésatöbbi. Idő kellett, mire leesett, hogy neki ez a szeretetnyelve, mert alapvetően ő egyáltalán nem “papucs”, hanem pont hogy határozott, domináns ember. Ezek a dolgok kiegészítik egymást, nem lesz baj belőle, csak arra kell odafigyelnetek, hogy észrevegyétek, ha a másik éppen a szeretetét mutatja ki.
2020. ápr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Ameddig nem tudtad hogy létezik olyan szeretetnyelv nem zavart mert azt sem tudtad mi az. Ergo most sincs jelentősége.
2020. ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is a testi érintkezés és a minőségi idő a szeretetnyelvem. Páromon úgy vettem észre, neki az elismerő szavak és a szivességek. Legalábbis ő nem tudta megmondani, mi a szeretetnyelve, de abból ahogy ő mutatja ki lehet következtetni.

Szerencsére meg lehetett vele beszélni. A többi dolgot is értékelem, de én a fentebb litettekből érzem igazán.

Erre maximálissan figyel miótaegbeszeltük és már jobban bújós lett.

N27

2020. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem baj. Akkor van baj, ha nem szeretem igazán a párom, illetve ō nem szeret engem. Hogy ezt miként fejezzük ki, az már inkább másodlagos, nem? Amúgy a “nyelv” olyasvalami, amit az ember eltanul, megértésre törekszik. Sok olyan párt ismerek, akik különbözō nemzetiségūek, más-más kultúrában nōttek fel, mégis megértik egymást. Azt nem tudom, hogy a szeretetnyelv esetén miért okozna gondot egymás megértése. Nem várom el a páromtól, hogy ugyanúgy fejezze ki az érzéseit, mint én, enélkül is megtudom érteni ōt.


Amúgy nem értelek, végülis csak akkor jöttél rá erre, amikor a pszichológusodtól tanultad? Azelōtt feltūntek ezek az éles eltérések köztetek?

Nem hinném, hogy általánosságban annyira számottevōen eltérōek lennének az emberek szeretetnyelvei.

Azt akarod mondani, hogy téged nem érint meg, ha minōségi idōt töltötök együtt? Vagy a párod nem szereti az érintést semmilyen formában? Elég abszurdnak hangzik, de ha igaz, akkor ti valami különös eset vagytok..

Szerintem ezek a kifejezésformák általánosak, személyszerint én bármelyiket értékelni tudom az ajándékozástól kezdve az együtt töltött idōkig. Inkább azzal van baj, ha valakinek szokatlan, furcsa, abnormális szeretetnyelve van, pl. mint a fōszereplōnek a “Te” címū sorozatban, aki az ōrült szerelem kábulatában több embert is eltesz lábalól.

2020. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Amit leirsz, abbol epp az nem derul ki, hogy mi a banat a kulonbseg kettotok kozott? Ezek a kozhelyek nem teszik vilagossa.
2020. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért lett mindenki lepontozva?
2020. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztam le a válaszokat, nem értem miért csinálta valaki, teljesen normális és korrekt válaszokat kaptam, amit ezúton is köszönök

#7-es! Ne érts félre, imádom a minőségi időt. A jelenlegi helyzetben ez nyilván most az otthon filmezés, mert sajnos aligha tudunk elmenni bárhova, de amúgy elég aktívak vagyunk, járunk koncertekre, fesztiválokra, tartunk randizós napokat is, kirándulunk stb.

A párom szereti az érintkezést, de inkább úgy mondanám, hogy én egy szeretetmaci vagyok, reggeltől estig tudnám ölelgetni meg simogatni, imádok bújni, puszit adni neki. Ő is mindig simogat, ad random puszikat, tehát viszonozza, de ő annyira nem igényli és ezt elfogadom. Nem vagyunk egyformák :) És itt nem a szexre gondolok, az más téma, ott semmi gond nincs, ugyanolyan az "étvágyunk".

2020. ápr. 7. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!