Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok, hogy működik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok, hogy működik a kommunikáció? Számmra döbbenetes, hogy életemben először kommunikálnak velem így? N

Figyelt kérdés

kb 6 párkapcsolatom volt eddig,mindig azt hittem,hogy tök okés mindegyik. Ilyen-olyan különöző okok miatt végetértek.


A mostani barátom viszont hihetetlenül más ,mint bárki azelőtt. Ha bármi konfliktus adódik annyira értelmesen éretten leül velem szemben és megbeszéli,keres rá megoldást,megkérdezi az érzéseimet sőt kb magától elmondja,hogy tudom,hogy te ezt meg ezt érzed,erre gondolsz magadban(ami 95%-ban teli találat) megértelek, viszont ahogy kommunikálod az nem okés. Ehelyett így kellene vagy így lenne jó,(ajánl megoldást),érthetően átbeszéli velem.


Rengeteg dologra felnyitotta a szemem,hogy nem jól fejeztem ki dolgokat,nem jól kommunikáltam le,esetleg hisztiztem,durcáztam,zsaroltam érzelmileg,magmaban tartottam.

Értékeli látványosan amit teszek érte,vagy azonnal értékeli azt,ha változtattam a magatartásomon.


Azelőtt akármilyen konfliktus volt exeimmel soha nem tudtuk értelmesen megbeszélni vagy én vagy ő engedett. Ha megbeszéltünk dolgokat sosem elég mélyen.Fel sem fogták a dolgot vagy nem akrták.

Meg mindig én voltma az okosabb aki észrevette,hogy van a másiknak valami lelki problémája,gátlások stb amin jó lenne változtatni.

Most először van az,hogy a párom az aki szól,hogy van bennem ilyen olyan probléma amin dolgozhatnánk együtt.

És ő is meglepődött,hogy még soha senki nem szólt értük vagy ,hogy soha senkivel nem oldottuk meg így a konfliktusokat.


Aztán igaázból egy barátnőm se meg úgy szüleim se és snekit nem ismerek akiknél így működne a kommunikáció,hogy őszintén mindig mindent kimondunk,elmondjuk az érzéseiket,megoldásokat keresünk,tanácsokat adunk,lelkizünk stb.


Szerintem így kellene máködjön egy tökéeltes kapcsolat!

Nálatok milyen szintű kommunikáció van? Éltetek át hasonlót?


2020. ápr. 8. 13:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ennek így kellene működnie egy igazán jó párkapcsolatban. Én is akkor döbbentem rá, hogy van ilyen, amikor összejöttünk a férjemmel, korábban hasonló tapasztalataim voltak (a férjem a 4. kapcsolatom). Mi ezért működünk együtt ilyen jól már 9 éve, most már ha neadjisten szétmennénk, sosem adnám lejjebb :)

Csak így tovább, sok boldogságot.

2020. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

#1 "A többieknek az kellett, hogy ne megbeszéljük a dolgokat, hanem legyek domináns és határozott, mert az férfias."

Aztán hosszú távon az ilyen vagy nem fog működni, vagy rettentően távol fog állni attól, amit egy ép lelkületű ember kapcsolatnak hív.

Mondjuk szerintem azért van némi éretlenség, EQ-hiány, vagy egyéb mentális sérülés amögött, ha valaki társ helyett egy hatalommániás idiótát akar maga mellé...

2020. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Igazabol ez a “megmondom mit gondol, erez a masik” ilyen jo manipulacio, mert meg ha nem is az van, erre osztonosen a vedekezes a reakcio, hogy akkor ugy viselkedsz, ahogy o jonak latja, mert nem akarod, hogy azt gondolja rolad, amit gondol. Persze nem feltetlenul ez a helyzet nalatok.

Nalunk jol mukodik a kommunikacio, de nem szoktuk egymassal kozolni, hogy mit erez o szerintunk. Meghallgatjuk, megkerdezzuk es azon a vonalon megyunk tovabb. De nem kozlom tenykent a parommal, hogy te ezt es azt erzed, gondolod, stb.

2020. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
42%
Furcsa is, ha találsz végre egy normális pasit, mi? :D
2020. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Éltem. Kimenekültem belőle. Nekem ez már "sok", a ló túloldala. Attól a pasitól a felesége is elvált előtte, nagyon megutálva őt, amit én, amíg csak ismerősök voltunk, nem értettem, mert hűűű, milyen ritka jó ember, ilyen nem sok van... Aztán velem is jött ez, hogy te most ezt érzed, ezért így reagáltál etc. A felesége sok évig bírta. Én pár hónapig 😳 Tényleg van ebben egyfajta nevelő jelleg vagy nem is tudom, mi, de irritáló.
2020. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%
Szerencsére mi is elég jól meg tudunk beszélni mindent párommal. És tényleg ritka az ilyen intelligens ember.
2020. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%

Ami azt illeti, egy valamire való kapcsolat így kéne, hogy működjön.

Mondjuk a leírásból nekem az jön le, hogy itt is azért némi kioktató jelleg befigyel, én pl. soha nem akarnám a szerelmemet megváltoztatni, legfeljebb ha tényleg valamilyen egyértelműen káros dologról lenne szó... de szerintem ez még tolerálható.

Én mindig azt mondtam, hogy ha valami probléma van, akkor azt meg kell beszélni. Nem biztos, hogy találunk rá ideális megoldást, és van olyan helyzet, ami nem oldható meg engedméynek nélkül; de akkor sem az a megoldás, hogy játszmázunk, meg hadakozunk.

Ehhez nyilván kell némi érzelmi intelligencia a másik fél részéről is. Ha benne nincs meg a hajlandóság, akkor a fene megette az egészet. Emiatt két kapcsolatom is tönkrement. Mindig azzal vágott vissza, hogy ő nem szereti megbeszélni, ő ilyen, fogadjam el így. Egy évig tartott, több megszakítással, és a végén is ugyanott voltunk, mint a legelején. Ő nem mondott el semmit, én gondolatolvasó nem vagyok, és bármit mondtam, azt ignorálta, mondván csak a terhére vagyok ezzel.

A következő kapcsolatom kommunikáció szempontjából talán még rosszabb volt.

Sajnos erre nem mindenki alkalmas, pedig szerintem elengedhetetlen lenne. Egy igazi kapcsolatban szerintem pont azért "igazi", mert megnyílhatunk egymás előtt. Nem kell titkolózni, játszadozni, hanem el lehet mondani a problémákat, hiszen partnerként, és nem ellenségként tekintünk egymásra.

2020. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

13,nem mindig mondja ezt, és nem úgy kell elképzelni,hogy most na pont te 100%,hogy ezt gondolod és megmondom. Hanem inkább az,hogy elmesélte,hogy ő is ilyen volt régen,tudja mire gondolok és tényleg arra gondolok amit elmond. Nem tudom nagyon jó ember ismerő lehet,mert ténylegesen igaz,szoktam is gondolni hogy wtf :D


14, igeen,döbbenetes :D


Amúgy itt gyakorin is ahogy néztem a kérdések legalább 80%-ban az a probléma,hogy a pár nem beszélget normálisan.

2020. ápr. 8. 13:37
 19/22 A kérdező kommentje:

15, meg sokan mások,nem mondja meg mindig,hogy én mit gondolok. előszr rákérdez,ösztönöz,hogy nyíljak meg. en meg eleinte csak hallgattam,durcáztam mivel bennem maradt még régről az,hogy ne merjem közölni az érzéseimet ezért volt,hogy ő mondta,hogy erre vagy arra gondolok vagy ezt érzem. És mint mondtam ezek igazak,tényleg azok játszódtak le a fejemben.


De mióta fejlődtem ebben,azóta ilyen nincs,hogy magától kezdi a gondolataimat mondani,mert elmondom.

2020. ápr. 8. 13:43
 20/22 anonim ***** válasza:
81%

"ne megbeszéljük a dolgokat, hanem legyek domináns és határozott, mert az férfias"


A megbeszélés a határozott, domináns, férfias. Lehet, hogy a cicmicek nem tudták értékelni.

2020. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!