Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok, hogy működik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok, hogy működik a kommunikáció? Számmra döbbenetes, hogy életemben először kommunikálnak velem így? N

Figyelt kérdés

kb 6 párkapcsolatom volt eddig,mindig azt hittem,hogy tök okés mindegyik. Ilyen-olyan különöző okok miatt végetértek.


A mostani barátom viszont hihetetlenül más ,mint bárki azelőtt. Ha bármi konfliktus adódik annyira értelmesen éretten leül velem szemben és megbeszéli,keres rá megoldást,megkérdezi az érzéseimet sőt kb magától elmondja,hogy tudom,hogy te ezt meg ezt érzed,erre gondolsz magadban(ami 95%-ban teli találat) megértelek, viszont ahogy kommunikálod az nem okés. Ehelyett így kellene vagy így lenne jó,(ajánl megoldást),érthetően átbeszéli velem.


Rengeteg dologra felnyitotta a szemem,hogy nem jól fejeztem ki dolgokat,nem jól kommunikáltam le,esetleg hisztiztem,durcáztam,zsaroltam érzelmileg,magmaban tartottam.

Értékeli látványosan amit teszek érte,vagy azonnal értékeli azt,ha változtattam a magatartásomon.


Azelőtt akármilyen konfliktus volt exeimmel soha nem tudtuk értelmesen megbeszélni vagy én vagy ő engedett. Ha megbeszéltünk dolgokat sosem elég mélyen.Fel sem fogták a dolgot vagy nem akrták.

Meg mindig én voltma az okosabb aki észrevette,hogy van a másiknak valami lelki problémája,gátlások stb amin jó lenne változtatni.

Most először van az,hogy a párom az aki szól,hogy van bennem ilyen olyan probléma amin dolgozhatnánk együtt.

És ő is meglepődött,hogy még soha senki nem szólt értük vagy ,hogy soha senkivel nem oldottuk meg így a konfliktusokat.


Aztán igaázból egy barátnőm se meg úgy szüleim se és snekit nem ismerek akiknél így működne a kommunikáció,hogy őszintén mindig mindent kimondunk,elmondjuk az érzéseiket,megoldásokat keresünk,tanácsokat adunk,lelkizünk stb.


Szerintem így kellene máködjön egy tökéeltes kapcsolat!

Nálatok milyen szintű kommunikáció van? Éltetek át hasonlót?


2020. ápr. 8. 13:00
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
19%

És már értem hogy miért kezdted úgy, hogy "kb 6 párkapcsolatom volt eddig,...".

Valószínűleg neked is komolyan részed volt a korábbi szakításokban, most legalább tanulhatsz...

2020. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
52%

mi angolul beszélünk szóval nálunk a kommunikáció alapból is nagyon fontos mi úgy vágtunk ebbe bele hogy 100% komolysággal! persze nálunk is voltak ilyen olyan helyzetek amikor az érzelmeink túlcsordultak de mindig normálisan megbeszéltünk utána a dolgokat én amúgy egy kicsit alapból dominánsabb vagyok mint ahogy az első írta :D de viszont olyan is mint amit te írtál kérdező a barátodról annyival másabb hogy nekünk mindkettőnknek ez az első kapcsolata + szerelmesek is vagyunk egymásba ezért is van hogy néha túlcsordultak a dolgok de szerencsére mindent megtudunk beszélni és változtatni is tudunk a rossz dolgokon annyi hogy bnőm kicsit nehezen fejezi ki magát de mindenkivel (még az anyanyelvén is) de nagyon érzelmes lány viszont ennyivel is jó mert én úgymond látom hogy mit akar mondani meg a beszélőkém is elég jó ":D én kezdettől tisztában voltam a saját problémáimmal de azokat csak vele tudom megoldani ahogy ő is a sajátjait csak velem tudta megoldani (igen ő részben párat nem tudott magáról persze nekem egyből feltűnt... elég jó ember ismerő vagyok éppen ezért is voltam tisztában a saját dolgaimmal is csak egyedül nem tudtam változtatni rajtuk!)

a lényeg valószínűleg kifogtál egy nagyon jó srácot aki jól tud kommunikálni és aki jól tudja a problémákat kezelni! ez nagyon fontos egy kapcsolatban!

ja igen nálunk kb olyan szinten van hogy elmondunk egymásnak mindent nincs tabu nincs titok tisztában vagyunk egymás múltjával jelenével vágyaival és jövőképével

múltra visszatérve... nála szerencsére nem volt semmi olyan... inkább a jelenben csinált egy-két hülyeséget... én voltam inkább az aki kisebb hülyeségeket csinált a múltban ami mondhatni 10-ből 4-5 srác tuti megcsinált átlagosan... :S szerencsére megtudtunk birkózni ezekkel is

2020. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!