Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külföld vagy Magyarország?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföld vagy Magyarország?

Figyelt kérdés
A párom külföldi, de Magyarországon ismerkedtünk meg, évek óta itt dolgozik. Nem szeretne itt maradni, mert bár azt mondja tapasztalatnak hasznos volt, de nem szereti az országot és jobb lehetőségei vannak a saját országában. Azt szeretné, ha együtt költöznénk ki. Én is régóta kacérkodom a gondolattal, de a nyelvet még nem annyira beszélem jól és bár van diplomám, de itthon is nehezen tudtam vele elhelyezkedni. Félek, hogy ha vele megyek, akkor elveszítem végleg az itthoni helyemet és ha nincs más esély, akkor megint nehezen találok itthon új állást. Mit tegyek? Nagyon szeretem a párom és nem akarok szakítani, de félek a bizonytalanságtól.
2020. ápr. 25. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országba mennétek?
2020. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Ez szerintem leginkább országtol függ. Egy teljesen idegen kultúraju, vallasu, lepukkant isten háta mogotti klímaju helyre nem mennék, de egy normális ország csak jobb lehet Magyarországtol.
2020. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan, hogy a "külföld" több mint 200 országot illetve területet jelenthet, ugye? Talán nem ártana leírni, kontextus végett.

Én személy szerint biztos nem mennék ki úgy, hogy nincs minimum egy állásajánlatom. A nyelvtudás meg attól függ.

2020. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

Amúgy Magyarországtól nem sok rosszabb hely van.

Ha mondjuk Európán belül maradnátok, azonnal indulnék.

2020. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

> Amúgy Magyarországtól nem sok rosszabb hely van.

Egyrészt Magyarországnál, nem -tól. Másrészt látszik, hogy abszolút fogalmad sincs a világról.

2020. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én állásajánlattal mentem ki jó nyelvtudással. Más kérdés hogy nem volt jó állás se jó pénz és egyéb okokból hamar otthagytam. Húztam magamnak egy határt hogy meddig próbálkozok és négy hónap álláskeresés után (ebből egy hónapot az első helyemen töltöttem) kaptam egy olyan lehetőséget amivel jóval többet kerestem mint addig Magyarországon. Emellett szakmailag is jó volt , azóta vàltottam (pàrt is aki miatt erdetileg kimentem), de ha Magyarországon maradok még mindig szenvednék megfelelő àllàst talàlni, nem lenne pénzem tovàbbképződni stb
2020. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

Melyik ország? Kongó vagy Luxemburg? Irán vagy Itália?


Ott, te, csak egy "külföldi ágyas" lenél. Anyagilag és esetleg jogilag is kiszolgáltatva neki!


Nyelv nélkül, büfé diplomával...ÉN, nem mennék.

2020. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mondjuk Európán belül maradnátok, azonnal indulnék."


Azért ne feledjük az alábbi országokat: Albánia, Bulgária, Románia, Bosznia-Hercegovina, Koszovó, Moldova, Dnyeszter-menti köztársaság, Ciprus szarabbik része, Szicília és elnézve az idei turizmust Görögország is felzárkózik ezekhez.

2020. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ország? Milyen nyelv? Mi a végzettséged? Nyilvan az sem mindegy melyik városba költöznétek.

De nyelvet megtanulni nem akkora dolog. Ha egy nagyobb városba költöznétek pl Berlin, München, Róma, Prága stb akkor azért lehet könnyebben találnál munkat (ezek csak péld voltak), meg ha tudsz 1-2 nyelvet folyékonyan. De kis gyakorlással simán megoldható az is.

2020. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét állásajánlat nélkül nem mennék ki, de ha egyébként is kacérkodsz a gondolattal, a nyelvet is már beszéled valamennyire, akkor miért ne? Most ugyan nehéz egy-egy interjú kedvéért kiutazni külföldre, de attól még megpályázhatsz egy-két lehetőséget, aztán ki tudja. Viszont csak úgy csupasz popóval én nem mennék, hogy aztán a párom tartson el potenciálisan hónapokig, amíg találok _valamiféle_ munkalehetőséget.

Egyébként ha már kint élsz az adott országban, és van egy stabil alapod, amit használhatsz, pillanatok alatt felfejleszthető a nyelvtudásod.

2020. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!