Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire nehéz különböző...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire nehéz különböző anyagi helyzetű párok összeszokása?

Figyelt kérdés

Nem rég összejöttem egy lánnyal aki jóval gazdagabb családból származik mint én ezáltal a hobbijai is költségesebbek az enyémeknél. Félek hogy ez az óriási különbség a kapcsolatunk rovására fog menni, mert én nem leszek képes a közös programjaink rám eső részét finanszírozni. Ő azt mondta, hogy ne aggódjak miatta, az ilyesmit (nyaralások, közös hobbik, fesztiválok, stb.) a családjával/barátaival is meg tudja oldani. Nyilván most még ezt mondja mert nagy a szerelem de nem tudom, hogy a későbbiekben ez gondot fog-e okozni.

Mit gondoltok milyen kihatással lesz ez a kettőnk viszonyára?

Voltatok-e már hasonló helyzetben?



2020. máj. 15. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl nagy a differencia, akkor az a fél aki nem tud annyi anyagi erőforrást beletenni a randikba, hobbiba, kellemetlenül fogja érezni magát. Arra is gondolj, hogy ha a lány hozzászokott egy életszínvonalhoz, megvannak a kedvenc éttermei stb, akkor ő oda akar majd menni randira, amit valahogy neked is ki kell gazdálkodni - legalábbis a saját részedet minimum. Azzal is számolj, hogy fog elfogadni a családja. Egy anyagilag jól álló család nem mindig nézi jó szemmel, ha a kislányuk egy nála anyagilag rosszabbul álló fiúval kezd. Ez a kapcsolat úgy működhet, ha a lány "lead valamit az igényeiből" pl nem tölt annyi időt hobbival, nyaralással, vagy te találsz egy jól fizető munkát és akkor meg tudod osztani vele ezeket az élményeket. Ellenkező esetben két külön világ vagytok.
2020. máj. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyénfüggő. Volt egyszer egy barátnőm, akinek az egész családja nagyon tele volt pénzzel. Kicsit paráztam, amikor beléptem a puccos lakásukba, ahol 1-1 dolog simán ért annyit, mint a családom háza. De, aztán nem volt gond. Költséges hobbija mondjuk nem volt.
2020. máj. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felenk, videken ezt ugy mondjak, hogy "suba subahoz, guba gubahoz".
2020. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint külön fogtok nyaralni, és a hétvégék nagy részét is külön töltitek, mert o fesztiválozik, síel meg szörfözik (ami helyettesíthető bármilyen hobbival)? Nem fog működni
2020. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a furcsa a történetben, hogy miért költöztetek össze, ha ekkora vívodás van benned?

A közös élet költségeit hogy osztjátok fel? Ebből is már vonhatsz le következtetéseket.


Az pedig nem feltétlen baj, hogy van olyan hobbija amit nélküled végez. :)

2020. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még nem élünk együtt, de azokat nyilván be lehetne felezni.
2020. máj. 21. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!