Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom szerint nem vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szerint nem vagyok kevés, de elegendő sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban élünk, több, mint 10 év korkülönbséggel. Én vagyok a fiatalabb. A párom a minap azt mondta, nem vagyok kevés, de elegendő sem. Mindezt azután, hogy kérdezősködtem tőle, miért köt bele a legtöbb megnyilvánulásomba, a szabadidős tevékenységembe, az öltözködésembe,..stb. Mondtam neki, hogy folytassuk ezesetben külön utakon, de azt mondta, nem képes elengedni, mert szeret, és engem akar. Nagyon le volt törve. Ekkor már ismét tökéletes is voltam, de szerinte ezt lehet még fokozni, viszont annyi nem elég, hogy szeretem.

Én szeretem őt, úgy, ahogy van, nem keresem az okokat, hogy vajon mibe köthetnék bele. Ebből kifolyólag én sem tudtam, és tudom elengedni őt. Viszont nagyon fájnak a szavai. Szerintetek mi a teendő? Próbáljak meg változtatni, kompromisszumokra törekedni? Vagy még is próbáljam elengedni...?



2020. máj. 18. 00:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"de azt mondta, nem képes elengedni, mert szeret, és engem akar."


Nem az a kérdés, hogy ő képes-e elengedni (a szakításhoz még mindig elég egy ember döntése), hanem az, hogy Te megalkuszol-e egy olyan kapcsolattal, amiben a másik kijelenti, hogy nem vagy elég nekik és "beleköt a legtöbb megnyilvánulásodba, a szabadidős tevékenységedbe, az öltözködésedbe,..stb."


Én jól bírom az építő, normális hangnemben megfogalmazott észrevételt és kritikát, de ha a párom azt éreztetné velem, vagy egyetlen egyszer is kimondaná, hogy "nem vagyok elég", akkor szépen elköszönnék azzal, hogy remélem, mind a ketten megtaláljuk azt, akinek a szemében tökéletesek nem, de elég jók és szerethetőek vagyunk.

2020. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez iszonyat gyökér megnyilvánulás. Engem teljesen kiábrándítana azonnal dobnám, hiába könyörög. Ha nem vagyok jó, nem vagyok elég, akkor irány a kijárat! Keressen mást.
2020. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértve a többiekkel, megvilágítanám a helyzetet egy kérdéssel: Te így, ebben szeretnél élni?

Előtted van az a kép, hogy összeköltöztetek, eltelt x idő, és te ez alatt hallgatod, tűröd napi szinten, hogy igazából ez sem jó, az sem jó, kb. semmi sem jó? Vannak ilyen emberek, akiknek a sz.r sem elég büdös, kritikus, elégedetlen típusok. Van, aki együtt tud élni velük, de szerintem a többségünknek ez elviselhetetlen. B.szogatós embertől én menekülnék...

2020. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ismételten meg szeretném köszönni mindenki válaszát. Érdekes az, hogyan látják mindezt kívülálló emberek, akik egyikőnket sem ismernek.

Igen, egyébként, ő ezt ki is nyilvánította, hogy semmi nem mindegy neki. Megkérdeztem, hogy ő mindenkivel ilyen volt-e. Azt mondta, többnyire igen. Tehát ő egy ilyen ember, hogy a kákán is csomót keres.

Én viszont olyan vagyok, hogy többe nézem a belső lelki értékeket sokkal, mint amit valaki a külvilág felé mutat. Belátom, hogy van miben fejlődnöm, ahogy ő mondaná, "fel kell nőnöm", de én nem gondolom magam a saját 23 évemmel teljesen gyerekesnek... Szeretek hülyéskedni, ő pedig mindig mondja, hogy nem egy vicces ember, és elfogadtam ezt is. Ő építő jellegű kritikának szánta azt, hogy ne egy pólóban, farmerban, és egy sportcipőben jelenjek meg, és ha nem is festem magam, rakjak magamra alapozót minimum. Nem festem magam napi szinten, mert így érzem jól magam. Valamint egy pólóban és egy farmerban, mert nem fogok kisestélyit ölteni a mindennapokban, ez szerintem mindenkinek szíve-joga. Mint ahogy az is, ki mire kapcsolódik ki. A sok szakirodalom, elméleti anyag böngészése után szeretek nevetni mondhatni legalja youtube videósokon, mert nekem vicces. Erre mondta, hogy nem mindegy mivel tölti az ember a szabadidejét el... De szerintem ez is mindegy. Neki nem mindegy. Mikor először találkoztunk is a saját magam stílusát képviseltem, mert miért mutassak valamit, ami nem én vagyok. Számomra nem ezek egy kapcsolat alappillérei, hanem hogy mit adunk egymásnak, és inkább olyan dolgokat, amik megfoghatatlanok. Neki a külsőnek és belsőnek is összhangban kellene lennie, és szerinte csak ez hiányzik belőlem... Én hajlandó lennék fejlődni, de önmagamból kifordulni nem. Vannak pozitívumok benne is ezen kívül, és ezek tartanak mellette. Például hogy figyelmes, segítőkész, empatikus (olykor velem is, de velem kapcsolatban inkább kritikusabbnak érzem), bárkivel megtalálja a közös hangot, a barátaim egy része akiket ismer, megkedvelték. Egyedül velem szemben kritikus, és sokat vár el tőlem, ezt ő is kijelentette, mert egy kapcsolatban semmi nem mindegy.

2020. máj. 18. 11:56
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell itt magyarázkodni. Elvakult vagy, nem veszed észre hogy a dolog nagyon egyszerű. A "nem vagy elég jó neki" mögé nem kell belelátni semmit. Bármennyire megakarod magyarázni, azt jelenti, amit, és pont. Megálmodta magának az igazit és nem enged belőle. Legalábbis hosszútávon.
2020. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Savlekotő ***** válasza:
Ő nem téged akar,megváltoztat kifordit magadból totál elnyom még a videón se nevethetsz majd ami neked tetszik, és úgy el hajit ha akkor sem leszel az amit a fejébe elképzelt.. Ő használ nem szeret. Kérdezd meg az exeit miért hagyták el..
2020. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Most az új információk ismeretèben azt gondolom, hogy ő nem szeret tèged. Pontosabban nem tèged szeret, csak egy nőt, akit olyanná akar formálni, ami neki a zsánere. Aki elengánsabban öltözködik, aki kencèzi magát, aki így-úgy viselkedik stb. Neki egy olyan nő tetszene igazán, de az nem Te vagy. Igazából nincs gond az izlèsèvel, mint ahogy a póló-farmer-tornacipő stb dolgokkal sincs semmi gond. Neked ilyen az egyènisèged, csak èppen ő nem ezt keresi. Következèskèpp nem èrtem akkor mit keres melletted. Mikor megismert is ilyen voltál, nem tèged kellene megváltoztatnia, hanem neki kellene az ízlèsènek megfelelően párt választania.

Így most tènyleg úgy fest a helyzet, hogy "jobb" híján beèri veled, addig is próbál tèged alakítgatni. De ez így nagyon megalázó rád nèzve. Mert amíg húzod az időd egy ilyen nyomira, addig inkább találhatják te is olyat, akinek így tetszel ahogy vagy, akivel valóban egymáshoz valók vagytok.

2020. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!