Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan költözzek össze a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan költözzek össze a párommal?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 2,5 éve vagyunk együtt.

Nyáron össze akartunk költözni, de én Pesten kaptam munkát, így itt kellett maradnom, Ő viszont nyáron haza ment Baranyába (év közbe kollégiumba lakik).

Akkor úgy lett volna a költözés, hogy együtt a Anyukájával a családi házba lettünk volna nyáron, s ekkor kiprobáltuk volna hogy milyen együtt élni, tudunk e együtt élni, és úgy mond egy lehetőség lett volna arra, hogy tényleg egymás mellett e a helyünk, persze ezt összeköltözés nélkül is lehet tudni, de hát az ember lakva ismerszik meg.

Nyár után, nem tudom mi lett volna, lehet hogy megoldottuk volna hogy a párom koli helyett elment volna velem albiba és folytattuk volna a életünket, meg hát tanulás és munka is jött volna.

Hát ezt nem tudhatom hogy ez megtörtént e volna, vagy csak a nyári időszakra egy próbának.


Most hogy a párom diploma előtt áll, én lelkileg, segítek neki, de úgy érzem most jobban készen állnák az összeköltözésre, lehet hogy meghibbantam, de arra is képes vagyok hogy a pesti életemet feladjam, bár lehet hogy ez túl nagy áldozat volna érte, nem tudhatom még az ember nem próbálja meg.

De hát ez nem könnyű, mert engem suli-munka pesthez köt.

De szeretnék vele összeköltözni.

Tudom azt is hogy ez jelenleg nem biztos hogy jó ötlet, mert Ő neki most a diploma a fontosabb, nem az hogy velem együtt legyen.

Én néha úgy érzem, az összeköltözéssel jól járnák, nem csak lelkileg lennék mellette, hanem testileg is.

De félek attól hogy visszafelé sülhet el a dolog.


Anyukámmal beszéltem erről, Ő azt mondta ne rontsam el az úgy mond akaratommal a párom feszült időszakát, hogy összeakarok vele költözni, várjam meg, még végez és nyáron költözzek vele össze, csak hogy nyár után nekem vissza kell jönnöm a suli miatt Pestre.

Nem tudom hogy Ő hol helyezkedne el, szerintem fővárosba azon a szakon könnyebb volna elkezdeni, mint Baranyába.


Anyum igazából nem tiltakozott dolgok ellen, még az ellen sem, hogy a sulit is úgy mond félre dobnám, hogy összeköltözzek vele.

Anyum inkább az anyagiakat kérdezte, hogy azt hogy oldanám meg, mert hát Pesten van egy bejelentett állásom, és egy bejelentett állást nehéz találni a mai világba, és ezt meg kell becsülni.


Nem tudom mit csináljak, csak azt tudom hogy szeretnék midnen értelembe a párom mellett lenni, és a félreértések elkerülése érdekében, nem azért mert diploma előtt áll, hanem mert úgy érzem eljött az idő, hogy egy lépcsőfokkal előrébb lépjünk.


Mit csináljak, hogyan oldjam meg, Ti mit tanácsoltok?


2008. nov. 25. 10:31
 1/5 anonim válasza:
Szia! Szerintem várd meg míg lediplomázik, és utána költözzetek össze Budapestre. Nekem nagyon rossz tapasztalatom van az "anyóshoz" költözésben, így attól óvnálak. De persze lehet, hogy csak én fogtam ki... A munkát és az iskolát ne dobd el érte, később nagyon megbánhatod. Ez az én véleményem. Légy türelmes, és segítsd a diplomája megszerzésééig amiben csak tudod. Szerintem most azért sem lenne jó ötlet, ha most költöznétek össze, mert most valószínűleg nagyon stresszes, lehet hogy sok veszekedés lenne emiatt, és elmenne a kedved az egésztől.
2008. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első a suli,mert ha feladod,akkor sok lépcsőfokot hátralépsz nem előre.Az is jó,ha van munkahelyi gyakorlatod,ezt is kár feladni!Jó diplomával,megfelelő szakmai gyakorlattal nemhogy Baranyába,akárhol találhatsz jól fizető állást!Szerintem várjál!

A kapcsolatod rá is mehet,ha sikertelen leszel,a párod most diplomázik,mint írod,te se add alább!

2008. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyárra kéne halasztani a költözést, amikor már minden simán megy, mindketten dolgozhattok, tanulhattok Pesten. Nem hinném, h a párod szeretné, ha ezzel stresszelnéd a diplomázás előtt, másrészt ha neki még nem igénye az összeköltözés, ne erőltesd, mert rossz is kisülhat belőle. Ráértek még nyárig várni, 2,5 év nem olyan sok, és fiatalok is vagytok még. A sulit semmiképp se hagyd abba, mert később nagyon meg fogod bánni! Azt még azért elmondom, h az anyósnál lakás nem ugyanaz, mint a ketten lakás, ahol MINDENT nektek kell csinálni (bevásárlás, főzés, stb.).
2008. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nem írod ő mit szeretne?Mert ha a diplomára hivatkozik,akkor elég gáz,abba nem szokás belehalni.Nyáron miért nem jött össze?van egy olyan érzésem,hogy ezt inkább Te szeretnéd,neki meg jó úgy ahogy van.Keress másik pasit.Az is furcsa,hogy anyukáddal beszéled meg ,amit vele kellene.Szerintem fiatal vagy még ehhez.

Miből fogtok,és hol élni?Tanulj inkább Te is!

2008. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából én is tudom, hogy nagy áldozat volna feladni az életemet, és nem biztos hogy később amikor én végzek a sulival megtennék értem e áldozatot.


Az első hozzászólónak szeretném írni:

Az én leendő anyósom aranyos, bár mindenkinek van hibája, jól kijövünk egymással.


Én szívesen elköltöznék BP-ről családi házba.

Hogy a párom hol akar elhelyezkedni és hol tud, ez nagy kérdés, sajnos nem tudom, pedig ha beszélgetnénk erről, talán sok minden könnyebb lenne, hogy a távoli terveibe szerepelek e.

De sajna nem nagyon beszél távoli célokról, és ezt talán meg is lehet érteni, most inkább az előtte álló nagy célra koncentrál.


Van aki azt mondja hogy nem Baranyába akar elhelyezkedni, hanem Bp környékén, van aki mást mond, hogy nem menne Bp környékére.

Anyukája azt mondta egyszer nekem, hogy azt mondta neki a fia, hogy ha végez nem fog haza menni.

De most a fél éves gyakorlatot Baranyába fogja letölteni.

Nem tudom kinek higyjek, hogy Ő hol fogja elkezdeni az életét.

Szerintem Pesten könnyebb volna és nem csak azért mert én itt vagyok.

2008. nov. 25. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!