Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba költözzek...

Németországba költözzek párommal és 1 éves kisfiammal?

Figyelt kérdés
Kérném tanácsotokat,ötleteteket,tapsztalatokat!Páromnak lenne kint munkája fix-en 1300 euro,plussz mellette lenne egyéb munka ami 200-500 eurot jelentene.Párom apukája kint lakik a feleségével aki német,plusz a párom legjobb barátja.Én még nem igen beszélek németül,de terveink sazerint vállalnánk még egy babát,és otthon lennék a gyerekkel és addig tudnám tanulni a nyelvet,később pedig okataó(úszás,pilates,baba mama torna) lennék ahogy itthon is.Nemtudom hogy bemerjük e vállalni,itthagyunk mndent és próbáljuk meg? vagy kint sem lenne jobb az élet?
2011. jan. 24. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Esetleg menjen előre a párod, mérje fel a terepet, aztán ha néhány hónapja kint él, dönthetnétek, hogy kitelepüljön az egész család vagy inkább itthon maradtok.
2011. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menjetek együtt, ha nem jó haza tudtok jönni, de mivel mint írtad ismerősök is vannak kint semmiképpen se leszel egyedül. Egy - két (talán 0-ról indulva 3 év ha lassan haladsz)év alatt pedig meg tudsz tanulni úgy beszélni, hogy munkát is kapj később!

Sok sikert!

2011. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Hát én nem tudom. Mi már pár évet lehúztunk németben családostul, de én a helyedben nem mennék. Nagyon kevés az a pénz, amit írsz egy családnak. Először kicsit spóroljon a férjed, nézzen körül, ennyiből nem jöttök ki!

2011. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az az igazság hogy beszéltük hogy kimegy előbb a párom és mi egy hónappal utána megyünk.Ez az 1300 euro ez lenne a kezdés,ez mellé még tudna 200-500 euro között kapni,plusz munkával.És ha nagyobbak lesznek a gyerekek akkor én is szeretnék dolgozni.

Szerinted az elején nem jönnénk 1500 euroból? Igazából nehéz döntés hogy érdemes e kimenni...

2011. jan. 26. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:

nem jönnétek ki ! bár nem irtad,hogy merre mentek Németországban de csak az albérlet 600 eurótól kezdődik.

még valami : ird meg a keresőbe hogy wohnung mieten in ( ide meg a város nevét )

2011. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Már van albérlet ahova tudunk menni,nem messze a párom apukájától.Deggendorf közelébe mennénk.Az albérlet 500 euro lenne 120nm hát,és ebben benne van a rezsi is.

Kajára mennyi megy el?

Te kint élsz németben??

2011. jan. 28. 10:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem az előző válaszoló vagyok, de én is 1 évet voltam kint.


Szerintem az jó ár a lakásért. Ha nem a legdrágább dolgokat vásárlod, akkor kb annyiból jösztök ki mintha otthol vásárolnátok. Délnémetország kicsit drágább mint észak.

Viszont menzán vagy valahova beülni enni drágább! Ha főzöl otthon sokat, akkor szerintem nem drága.

2011. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én 11 évig éltem Hamburgban ami drága de gyönyörű hely.Én mindenkinek csak ajánlani tudom a kinti életet,akár rövidebb akár hosszabb időre.Egy ilyen nagy lakás 500 euroért rezsivel együtt egy álom.A gyerekre is kaptok majd egy kis pénzt,és az ismerősök ennek a menetéről biztosan felvilágosítanak majd.Ha főzől és nem mentek minden nap étterembe és nem mész folyamatosan shoppingol(bár olcsóbbak a ruhák mint itthon) akkor simán elég lesz az 1000 euro a megélhetésre:-)Az a legfonotsabb,hogy együtt van a kis családod a többi meg majd megy magától.Merj változtatni és a picinek is csak előnyére válik az egész!Majd meglátod!sok sikert!
2011. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!Örülök hogy így látod!!

Mindenképpen főznék,itthon is ezt teszem :) igy ezzel nem lesz gond! :)Tegnap kaptunk választ és a párom fixen már mehet dolgozni húsvét után :) Ugyhogy megporbáljuk lesz ami lesz! Remélem én is hamar megtanulom majd a nyelvet....ettől félek kicsit!De majd remélem menni fog!! :)IGen a gyereknek-gyerekeknek csak jobb lehet remélem!!:)

Köszi

2011. febr. 1. 14:52
 10/10 anonim válasza:
Amit még javasolhatok,hogy próbálj majd a férjeddel inkább németül beszélni és akard megtanulni a nyelvet.Ha van nyelvérzéked és következetes vagy akkor hamar megtabulod a nyelvet.Nekem nagyon hamar sikerült megtanulnom,dehát nekem nem volt magyar a közelemben.Tehát Viel Glück:-)
2011. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!