Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bár vallásosak vagyunk, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bár vallásosak vagyunk, a férjem bántalmazást követő napon bevallotta, "legszívesebben addig ütött és rúgott volna, míg meg bírok mozdulni." Mi ennek a mondatnak a lelki háttere egy pszichológus szerint?

Figyelt kérdés

A férjem felidegesítettem, ezt vállalom. Majd a másik szobában a paplan alá menekültem.

Ő 5-6szor megütött és kb. ennyiszer meg is rúgott.

Szerencsére a paplan tompított mindent. Utána a földre akart lerántani, és folytatni, de addig monogám, hogy ezt nem teheti, míg abba hagyta. Több, mint 10 éve élünk együtt. Mennyire kell félni egy ilyen embertől? Az normális, hogy egy férfinak alkohol nélkül ha ideges lesz, elborul az agya és több alkalommal agresszív lesz? Ő azt mondja, a bántalmazásai minden alkalommal jogosak.


2020. júl. 7. 18:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%

Még ha nem is igaz a sztori, rámutat egy társadalmi problémára.


Minél gyalázatosabb, annál ájtatosabb - szokták mondani. Én hányok a vallástól.

2020. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "addig monogám"? Egyébként egy zavaros kamu az egész.
2020. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Sajnos ebben semmi kamu nincs.

Ez pont így történt.

Egyenes embernek ismer engem mindenki. Köszönöm a válaszokat. Én sem tartom jogosnak, nem tudom ő miért állítja váltig, hogy ilyesmit tehet. Köszönöm mégegyszer.

2020. júl. 7. 18:59
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel valami segélyszervezetet (pl NANE - ne foglalkozz vele, hogy mit mondanak róla a fütyik, ilyenekben nem számít a véleményük) és kérd ki a véleményüket hogy hogy tudsz a lehető leghamarabb, és legbiztonsagosabban elválni.
2020. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem téged nagyon félrevezettek. remélem, hogy gyereketek nincs.

hogy mennyire kell félni tőle? Nagyon.

társfüggő vagy ő meg vagy pszichopata vagy nárcisztikus, de valszeg mind a kettő.

2020. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
73%

Nem hiszem, hogy valodi kerdes, nyilvan vannak bantalmazott emberek, es olyanok, akik felnek segitseget kerni, de olyan nincs, hogy egy bantalmazott ember ezt ilyen higgadtan adja elo, mintha valami semmisegrol lenne szo xD

El kell valni, ha igaz, ha nem, ki a fszt erdekel a pszichologiai hattere?

2020. júl. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
#13-a A férjed állíthat bármit, de ilyet nem tesz senki, aki szereti a másikat, azt meg végképp nem állítja, hogy jogos. Lehet vélemény különbség, vita, de a tettlegesség soha semmilyen körülmények között, még vallási okokra hivatkozva sem megbocsátható. A következő alkalommal kórházba, vagy temetőbe fog juttatni. Kérj segítséget, családtól, barátoktól, bárkitől, és költözz, válj el tőle.
2020. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
17%

Mivel idegesítetted fel ennyire ha szabad tudni és persze el mered mondani? 🙂

Van olyan amiért nem tudnám elítélni a fickót.

2020. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen nem tudom felfogni, mi ezen a sztorin annyira hihetetlen. Én 15 éves kis pcsa voltam, amikor akibe tiszta szerelmes voltam, elkezdett lökdösni, szorítani, lefogni, fojtogatni. Sajnos!!!! Sajnos!!! Nagyon sok ember kerül ilyen helyzetbe, de túl keveset beszélnek ezekről a problémákról. Nem azon kell rugózni, igaz vagy sem, ha már valaki válaszol, próbáljon meg segíteni.


Erősnek kell lenni, és a kiútra gondolni, illetve saját magadra. Te kell legyél az első számú, nem pedig ő. Az egészséged kockáztatod? Miért? Megéri bármiért is? Nem.

Bántalmazásra nincs semmilyen mentség, indok. Senki nem érdemli meg. A bántalmazót nem gondolnám teljesen egészséges elméjűnek. Sajnos nem vagyok pszichológus, de lehet nem ártana, ha felkeresnél egy igazit, biztosan tudna segíteni.

2020. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
88%

itt már inkább a rendőrség segítene, nem a pszichológus.

Gondolom a vallással tart sakkban, hogy tiszteld őt, stb.

Valahogy tisztítsd ki az elmédet.

2020. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!