Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom sportsérülése rányomja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom sportsérülése rányomja a bélyegét a mindennapokra, mit kezdhetnék ezzel?

Figyelt kérdés

A párom (50 éves) kb. 1 hete meghúzta a derekát edzés közben. Azóta áll a bál... Állítja, hogy még mindig fáj neki, napokig a lábába is lesugárzott, 2 éjszaka nem aludt. Vettem neki gyógyszert, gyógyszeres tapaszt, mindent intézek, hogy tudjon pihenni, gondoskodom róla ahogyan tudok. Mindent megteszek amit tudok az ügyben, de elutasító (nem akar fájdalomcsillapítót bevenni vagy orvoshoz menni, nem kéri a segítségem sok mindenben), nem kommunikál, csak fancsali arccal üldögél vagy fekszik amikor együtt vagyunk. Szabadságot nem akar kivenni, egyedül gerinctornát csinál és szombaton hajlandó volt pihenni.

Elhiszem, hogy fáj neki, hogy rosszul érinti a sport hiánya, mert 40 éve ez az élete, de a mindennapokat nagyon elrontja ez a dolog. Kicsit úgy érzem, hogy rám sem kíváncsi, unja a társaságom. Tegnap évfordulónk volt, vettem pezsgőt stb. teljesen hidegen hagyta a dolog, arra is csak hümmögött.

Hogyan segíthetném? Vagy hagyjam magában szenvedni? Nem szeretném...

38N


2020. júl. 8. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egó, ami beszél belőle. Rendszeresen sportolok, versenysportolók között mozgok, ismerem a "hisztit". Valahol a büszkeség sérült, mert nem halhatatlan, lesérülhetetlen és most még a tény, hogy nem tud mozogni, hisztissé teszi.

Én az alábbit szoktam az ilyen emberekkel csinálni:

Először is megmondom, hogy irány a doki. Amúgy egy deréksérülés nem piskóta, pláne, ha lesugárzik a lábába (kiboltosulás, kiszakadt sérv is lehet akár). Ide nem tapasz kell, hanem orvosi vélemény.

Ha nem akarja, nem hallgat rá, tovább hisztizik - IGNORÁLNI. Olyan, mint a kisgyerek. Ha figyelsz rá, táplálod a hisztit. Ha nem adsz neki esélyt, akkor idővel abbahagyja, mert rájön, hogy nem ér vele semmit.

Amúgy ez egy személyiségjegy, ami csak ilyenkor jön ki: ki hogy viseli a hirtelen negatív eseményeket és hogyan képes válságkezelni. Van, aki türelmes, elfogadja és abból építkezik, és van aki csapkod, hisztizik és önsajnáltat.

31N

2020. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasz meg ilyenek kellenek erre, hanem orvos, aki valszeg felír neki mydetont(izomlazító) meg flektort vagy aflamint(ezek fájdalomcsillapítók) , amitől pár nap alatt rendbejön, ha pihen.
2020. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ha jól tudom ma estére végülis bejelentkezett valahova. Remélem megfogadja az orvos tanácsát mert egy februári sérüléssel kapcsolatban sem tette, inkább próbálkozik mindenféle táplálékkiegészítőkkel, de nem engedi a térd injekciót, pedig sokat javulna az életminősége... Én már elmondtam a véleményem, de nem akarom folyamatosan piszkálni, ha feljön a téma inkább csak hallgat és hümmög...
2020. júl. 8. 11:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Aflamint és Flectort is vett már be, ezt javasolta a gyógyszerész barátnőm is, de kb. 2 napot volt hajlandó ezeket is szedni...
2020. júl. 8. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es, hát akkor most erre csak annyit tudok mondani, hogy aki hülye, az maradjon is az :D

Nekem a derekam 2 éve begyulladt (egyik csigolya), röntgen után Aflamin kúrát kaptam, az is 2 hetes volt, az alatt nem ér semmit. Plusz gyógytorna meg mobilizálás. Mint a kisangyal betartottam, mert tudom, hogy hosszú távon ebből csak profitálok.

2020. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!