Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sport közben szerzett bokasérü...

Sport közben szerzett bokasérülés. Szerintetek súlyos? (többi lent)

Figyelt kérdés

Két hete edzés közben megsérültem. Azt tudni kell, hogy mindig alaposan bemelegítek, de valahogy úgy fordult a bokám, hogy - bár abban a pillanatban, és még kb 1 óráig nem fájt - aznap este már konkrétan megtartani sem tudtam, míg becsúsztattam alá a párnát. Jegeltem, fájdalomcsillapító tapaszokat tettem rá, ami segített is, másnap pedig már gyengén ugyan, de erőltettem, mert fellépésem volt (nem teljesen, mert még akkor is borzasztóan fájt, és persze bokaszorítót viseltem).

Az egyetlen furcsa az, hogy nem csak a külső részén fájt, hanem belül is, valamint a lábfejem teteje.

Lassan két hét telt el, kb 3-4 napot pihentettem, mert nem hagyhatok ki sokat, azóta rendszeresen futok. Bár már nem fáj, erőltetés hatására érzékeny, és gyenge. Bokarögzítőt használok.

Szerintetek van valami oka annak, hogy az egész bokám és lábfejem mozgásképtelen volt utána, vagy egyszerűen csak szerencsétlenül ugrottam?

Válaszotokat előre is köszönöm:)



2019. aug. 2. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Részleges vagy teljes szalagszakadás, rohadt gyorsan orvoshoz kellene menni vele
2019. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, akkor az 1.naptól kezdve sántikálna hetekig.
2019. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2, maradjunk abban, hogy nem sántikálna, húgomnak 2 röntgenen nem vették észre, hetekig járt orvoshoz, pont ugyanilyen tünetekkel, majd a háziorvos elküldte az ismerőséhez a sebészetre, hogy nézzék már meg rendesen mert szalagszakadása van—-> hirtelen csak látszott a röngenen, hogy több mint félig át van szakadva
2019. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az a kérdésem még, hogy ennyi idő után milyen orvoshoz lenne célszerű elmenni? Sürgősségi, meg ilyesmi nyilván kilőve, akkor kellett volna oda, ha még aznap megyek, de nem gondoltam, hogy ekkora probléma is lehet.
2019. aug. 6. 10:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Sebészet
2019. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2019. aug. 6. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!