Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amikor a barátnőm nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor a barátnőm nem akar leszakadni "Anyuról", akkor le kell lépni, ugye?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt, mindketten 29 évesek.


Szüleinél élünk, és meggyőződésem, hogy nyugodtabb lenne az életünk kettesben. Az "anyós jelölt" eléggé krucifix.

Nem fizikailag de turkál a pénztárcámban, mit mire hova minek. Nem tűröm, és semmi köze hozzá. Barátnőm meg mondja a részleteket így titok nincs. Már megfogadtam hogy nem kötöm az orrára hogy mennyim van.

Vállalkozó vagyok. Néha nehezen érem utol magam, amire már többször megkaptam, hogy minek vállalok annyit. Gyakorlatilag napokig 8tól 20ig dolgozom (szerintem nem extrém) Anyós is vállalkozó féle, hát mikor 300 ládát kell mozgatni a vállakozásában a segítségemmel, még nem voltam akkora bunkó hogy megkérdezzem, ha nem megy egyedül akkor minek vállal ennyit.

Ha valamit csinálni kell akkor fényes a .... napokig, legkirályabb vő vagyok, de hamar elmúlik az érdek a normális viszonyra.

Házkörüli munkákat nehezen győzöm mert alig van időm, de ahogy tudom csinálom. Szeretek dolgozni nagyon!

Már előre gyomorgörcsöm van, hogy megint milyen ordítozás vár "otthon" ha haza megyek. Minden napos hallgatni való, a fejet hasogató vernyogás, amit az anyós ordít artikulálatlanul, mert ő bizony dühös.


A barátnőm nem jön albérletbe, mert nem akar albérletet fizetni (persze nem mintha neki volna miből, mert akkora minusz a vállalkozása mint az állat), tehát úgy is én fizetném. Csak már lenne nyugtom.


Én nem mondom, biztos bennem is van hiba, meg az igazság ott van a kettő között amit én mondok meg ő. De hogy lehet kiállhatatlan emberekkel együtt élni?

Egyszerűen felmondták az idegeim a szolgálatot.


2020. júl. 12. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

krucifix - sose hallottam, mit jelent?

Nálatok lakni nem opció? Az is ingyenes.

Ha nem akkor megmondanám, h albéretbe szeretnék lakni, vele, kettesben, senki mással, csak ti... és megnézném a reakcióját. Ha nem akar, akkor hagynám, vége lenne, ha meg igen akkor probléma megoldva.

25n

2020. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem és anyám vannak hasonló viszonyban. Nem is költöznék már haza. Persze ennek elég komoly "ára" van, az egyik az, hogy télen megfagyok, mert tönkrement a konvektor :) De a fagyhalál kellemes halálnem, van egy békés hangulata.


De ha nem akar vagy tud az anyjától elszakadni és az anyja ilyen veled - ott tehetsz bármit, jól nem jössz ki belőle. Te leszel a gonosz aki elvette tőle a gyerekét, a nő szemében pedig a gonosz aki bántja az anyját.

2020. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Szóval te kb arra vagy hogy anyosnak meg parodnak segits és ezert max csesztetest kapsz. Neked ebben mi a jó?
2020. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nyilván leültünk már beszélni dolgokról.

Nem jön, ha én elmegyek akkor részéről vége. Kicsit érzelmi zsarolásnak élem meg, de túl vagyok ezen. Csak hezitálok, mi legyen. Meddig várjak.

Az anyja hol ilyen hol olyan. Kicsit feltűnt amikor az ő kis gazdaságukat építem akkor nyerő vagyok. De nekem is van, helyt kell állnom az enyémben, a költségeket ki kell termelni, és nem árt ha van plusz ugye.


En a barátnőm vállalkozásában is egy csicskának érzem magam, ide ugorj-oda ugorj embert vagyok, pont ezért lettem vállakozó, hogy ne magyarázzon bele senki abba amit csinálok. 10 évembe telt a saját vállakozásomban kialakítani egy ügyfélkört. Barátnőm meg kapott egy marék pénzt, aztán csináld, szerintem így nehezebb siker élményt kovácsolni. Oké, ő ért hozzá, de neki egy betanítható ember kéne oda nem én, aki a nullából építettem az életem. Az anyós meg el van szállva már. Isten őrizz, hogy rosszat kívánjak, de mit gondolnak 60 éven túl már amikor nincs is kinek átadni barmit is. Egy lányának sem tudott eletképes szakmát adni a kezébe, miből lesz ez a sok sz.r fenntartva? Nulla gondolkodás onnan.

2020. júl. 12. 22:53
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

"A barátnőm nem jön albérletbe, mert nem akar albérletet fizetni (persze nem mintha neki volna miből, mert akkora minusz a vállalkozása mint az állat), tehát úgy is én fizetném. Csak már lenne nyugtom."


Én csak ezen kamilláztam, de nagyon! Némi düh és lenéző agresszivitás érződik ezen mondatkád mögött. Khm. Szóval anyósnak nem kötöd az orrára az anyagi helyzeted, de a barátnőd anyagi helyzetét ország világ előtt szépen alázod. Hogy is van ez? Mellesleg zárójelbe a sorok között hátha nem veszi észre senki. Ezek után elgondolkodtató, hogy a barátnődről is mi lehet a véleményed. Tudod én szívem szerint azt tanácsolnám, hogy bizony jobb lenne ha lelépnél, pláne a barátnődéknek, de neked is, de tudod mit nem tanácsolok ilyet, mert ez a te szabad választási jogod, neked kell tudni mit akarsz, de ha nem tetszik valami azért van a szád, hogy udvariasan és diplomatikusan lekommunikáld, ahelyett, hogy itt alázod a barátnőd is az anyagi helyzete miatt.


Zero a vállalkozása, tehát te úgy tekintesz rá ezek szerint, mint tőled alsóbb rendű egyénre.


Nincs több mondanivalóm ezen kérdéssel kapcsolatban, mivel bármit tanácsolnánk csak az nyugtatna meg téged, ha bólogató kiskutya módjára helyeselnénk, hogy de tényleg lépj le.


Amúgy vannak olyan élethelyzetek ettől függetlenül, hogy van amikor elvből nem hagyja ott a gyerek a szüleit, vagy nagyon-nagyon a közelükben él, ezt a 2-esnek írom, aki a testvérével példálózik. Van olyan helyzet, ami nem leszakadás probléma miatt van a gyerek a szülővel. Hanem azért mert segítségre szorulnak és itt most nem anyagiakról, és nem leuralásról van szó, csak egész egyszerűen természetes érzésekről, hogy az a két ember aki mindent megtett hogy a gyerekei boldogok legyenek, időnként a nélkülözést is megtapasztalva, minimum felnőtten a gyereknek természetesnek kell lennie, hogy segít, mikor a szülőnek van szüksége nagy segítségre. De attól még hogy segít van magánélete is. Olvastam itt egy két ilyen példát, és minden tiszteletem ezeké az embereké.


De ez a példa ettől független, itt az elmondottak alapján az egyik oldal azt mondja, hogy anyós leuralja a családját.


Olvasnák már olyat is egyszer, ahol a gyerek és a vő vagy a menny túlzottan félti és szereti anyóst.


Ilyen kérdést nem olvastam itt. :)


Kíváncsi vagyok mikor lesz olyan kérdés, amikor a vő, menny túl szereti anyóst, és anyós ezt szóvá teszi, bár azért értékeli, hogy ennyire szeretik, nem csak a hogy utálom anyóst Guinness rekord kérdéseket olvashatjuk.


Jó volna már ilyet is olvasni.


A kérdezőnek azt tanácsolom próbálja diplomatikusan lekommunikálni velük és ha ennek ellenére se értik meg, akkor lehet a külön út a jó választható irány.


De ezt neked kell tudni, nem nekünk mi nem tudhatjuk neked mi a jó vagy nem.

2020. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Most meg ellentétes dolgot írtál róla. :)


Szóval döntsük el, hogy most ért a vállalkozásához vagy nem, mert az elején azt írtad képletesen, hogy f*ngja sincs hozzá, most meg azt, hogy ért hozzá, csak te vagy a csicskája , ahelyett hogy felvenne valakit, akkor beszéld meg vele, mond el nekik hogy 3 vállalkozásba dolgozni nem egyszerű és ezért dolgozol 8-20-ig, ha szóvá tennék a munka függőséged. Bár még mindig nem értem azt írtad imádod amit csinálsz, bár azt nem fejtetted ki, hogy ez csak a vállalkozásod jelenti-e.


Ne hagyd hogy a munkádod kívül kihasználjanak, attól lehetsz fusztrált de akkor sem indok, hogy az előző válaszomban idézett mondatok elhangzanak az ujjaidból, mert akkor az minden csak nem párkapcsolati szeretet és tényleg akkor mindenkinek az a legjobb ha külön utak, pláne neked, mivel ki vagy használva a leírtak alapján.

2020. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*munkádon kívül
2020. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtom, szerintem kb leléphetnél, az idegeid tropára fognak menni. A csaj amúgy is kb ingyenélő lesz rajtad, hiszen te is írtad, hogy nem tud normálisan pénzt előteremteni. Vannak ám okos, önálló nők is a földön, akiknél szintén az a normális, hogy nem a szülőknél kell kotlani.
2020. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7# nem olvastam végig amit írtál, mert nagyon hosszú, de annyit írnék, hogy ország világ előtt kürtöli szét, egy anonim oldalon, nevek nélkül, illetve konkrét összeg nélkül, hogy a barátnőjének nincs sikeres vállalkozása.

Azért ez teljesen más.

A dühöt én is érzem mögötte, de azért orbitális nagy különbség van a kettő között.


A másik pedig, hogy hogy mondhat olyat, hogy ha elmegy albérletbe, akkor vége a kapcsolatnak.

Én egy kicsit sokkolodtam azon, hogy ha össze akarunk költözni a párommal akkor ő, olyan papírt akár aláíratni velem, amit én nem akarok és nagyon bizalmatlannak is gondolok.. Lényeg a lényeg, hogy én erre nem azt mondtam, hogy akkor a kapcsolatnak van vége, hanem hogy akkor nem muszáj egy lakásban laknunk, hanem külön. (Mivel ugye én biztos, hogy nem írom alá, írja alá, az aki kitalálta. Igen dühös vagyok én is. :D)

Lényeg a lényeg, hogy túlzás volt a nő részéről ezt így kijelenteni.


Azt viszont nem értem, hogy akkor te kérdező miért nem lépsz?

2020. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért akkora ellentétet nem írtam.

Azt írtam mínuszos a vállalkozása. Ettől független ügyes benne. Messze van még hogy abból szépen megéljen.


Még jó, hogy dühös vagyok, hát ketyereg az idő és jó lenne kitalálni mi legyen. Ezért írtam a kérdést.

Ez egy anonim oldal, senki se tudja miről-kiről van szó...


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2020. júl. 13. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!