Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagi támogatás rendezése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi támogatás rendezése párommal hogyan?

Figyelt kérdés
Picike, 1 hónapos babám van. Anyagliag padlón vagyok. Van némi félretett pénzem állampapírban, csak ez adja a reményt, és pont emiatt nem szívesen nyúlok hozzá, mert akkor nem lesz, ami tartsa bennem a lelket (kivéve persze az újszülött csöppségemet). Szüleim, barátaim nem igazan tudnak segíteni, maximum aprósagokban. Van párom, ő a gyermek apja persze, de házasok nem vagyunk. Az ő saját lakásán élünk hármacskán. Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, felmondtak nekem, vagyis csak nem hosszabbították meg a szerződésem. Csak a gyedből élek. Apuka, a párom nem bizonyul valami támogatónak anyagilag. Nem szívesen vesz kellékeket a babának, bár szívesen babázik, sokat törődik vele. Ez nekem nagy segítség. Házimunkát, sütés-főzést is felesbe toljuk, hiába van, hogy ő dolgozik, másodállása is van (az itthon saját magának), és ez is nagy segítség. De anyagilag akkor is kéne segítség. De nincs. Nagyon rossz. Bevásárolok hármunknak, alig marad pénz. Magamra szinte egyáltalán nem jut, ilyen megszorításban még sosem éltem. Alapnak tűnő dolgok most elérhetetlenek, pl. Balatonra menés előtt a kinyúlt, kifakult fürdőruhát szívesen kidobnám, és vennék egy újat, de nem tehetem meg. Ez csak 1 példa a sok közül. Babának is nehéz mindent megvennem, mindent igazából nem is tudok. A bevásárlás nagyobb részét én csinálom. Néha ad pénzt, hogy majd tudjak bevásárolni, de az nem fedez mindent. Most látványosan sokkal jobban él a párom, mint én. Számára semmi sem változott, számomra minden megváltozott.
2020. júl. 25. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

*Magamra szinte egyáltalán nem jut, ilyen megszorításban még sosem éltem.


Megtanulsz. Aztán megtanulod a leckét, hogy egy jó apa, az a családjával törődik, és nem csak babázik.Aztán a gyerek 1-1,5 éves korában megy bölcsibe, te pedig melózni, és elgondolkodsz, hogy ki az akit társadnak hívsz, és ki az aki csak kirakatnak van az életedbe, és felállsz. Erről szól az élet.A megtakarításodat pedig szépen a babára tolod. Gondolj abba is bele, hogy nála laksz, ha ugyan ezt neked kéne megoldanod albérletből 150-180 alatt nem úsznád meg, és esélyed sem lenne albérletre újszülöttel.

2020. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem, ha egy háztartásban éltek, akkor hogy lehet hogy ő jól él, te meg nem? Az ő gyerekét szülted meg. Nem?
2020. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2%

Sajnállak. Tényleg.


Sajnos a társadalom nem tanítja meg a 2 legalapvetőbb dolgot, amit minden nőnek tudnia kellene.


1.: SOHA NE SZÜLJ!

2.: SZERETŐ LEGYÉL! (Semmi élettárs, vagy feleség.)

2020. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

1+ Most lehetne hisztériázni, csak felesleges. Ilyen helyzetekben derül ki hogy ki kicsoda-neki szültél. Őt választottad, tőle van a gyereked.


És: home office-t most milliószor könnyebben lehet találni mint több évtizede és a baba mellett is lehet melózni ha muszáj..

2020. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Beszélj vele a helyzetről: mikre kell a pénz, mennyi kajára, a babára, a lakásra, magatokra, stb.. A közös költségekről miért nincs megegyezés, főleg úgy hogy gyerek már van? Ezekről beszélni kellett volna még előtte.


A gyerekkel családdá váltatok, de olyan érzés mintha csak együtt laknátok. Nem éhezni kell, hanem megbeszélni és változtatni ezen.

2020. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy én 15 éve nem nyaraltam, és élek.
2020. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Egy hónapos gyerek után nem is GYED jár, főleg nem úgy, hogy megszűnt a munkaviszonyod.
2020. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Off:

Honnan az úristenből szedi azt mindenki, hogy 150-180 az albérlet. Igen, Pesten. De nem mindenki ott él.


Kérdező, ezt meg kell beszélnetek, hiszen együtt éltek, közös gyermeketek van, ilyen nincs, hogy ő dőzsöl, te pedig kvázi nyomorogsz a picivel. Nincs ez így jól, és ezt te is tudod.

Még ma beszélhetek! Ne holnap, ne azután, még ma.

Kitartást és jó egészséget kívánok!

2020. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
* beszéljetek
2020. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Mi van? A gyerek lemondásokkal jár. Anyagiakkal és más természetűekkel is. Amúgy eléggé rendben vagytok, ha tudtok menni nyaralni. Tetszik, hogy le sem írtad mennyi a bevételetek, mennyi a kiadásotok, pontosan mennyi pénzt szeretnél még kérni, stb. Nem írtad hogy mikre költenél, amikből kiderülne, hogy mennyire jogosak az igényeid. A babának sem kell a világon minden új dolgot megvenni. Olvasni kellene még pénzügyi témában, de a hozzáállásról is.


[link]

2020. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!