Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennél, ha a párod gyerekk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha a párod gyerekkori traumái és azokból származó passzív-agresszív személyiségzavara azért tenné tönkre a kapcsolatotokat, mert ő nem látja be, hogy a gondjaival pszichológushoz kéne fordulnia?

Figyelt kérdés
A párom alkoholista apával és nevelőapával nőtt fel, az anyja sose szerette.A családjában természetes volt a másik érzelmeibe való beletaposás, ami miatt ő se veszi észre, ha másokat megbánt. Mindennapos volt és még ma is mindennapos náluk a másik anyagi kihasználása és érzelmi zsarolása. Ő ebben nőtt fel, ezért bár utálja, de szerintem ugyan tudat alatt, de rendszeresen ugyanígy viselkedik. Sajnáltatja magát, érzelmileg zsarol, hallgatással büntet, de be nem látná, hogy ezzel elmar engem és mást is magától. 3,5 év szeretetteljes próbálkozás után azon gondolkozom, hogy feladom, mert értelmetlenül nem akarom feláldozni magam. Szerintetek van más lehetőség a szakításon kívül?
2020. júl. 29. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szakíts vele, nem vagy köteles istápolni őt, ha ő erre nem vevő és nem akar változni.
2020. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő nem hajlandó ezt belátni és elmenni terapeutához és önismereti csoportba, akkor nem tudsz mit tenni. Legyen ez az ultimátum, vagy elmegy szakemberhez, vagy lelépsz.

Én is olyan háttérből jövök, mint a barátnőd, de én kezeltettem. NEM a te felelősséged megmenteni önmagától, csak annyit érsz vele, hogy te is tönkremész. Ne tedd. Ha gyógyulni akar, ha belátja, ha megteszi a létéseket, akkor lehet érdemes mellette kitartanod, de még akkor is gondold át, mert nagyon hosszú, nehéz és keserű út lesz.

2020. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hajlandó belátni a hibáit, pláne változtatni rajtuk, akkor nincs miről beszélni. Szakíts vele, ne vesztegesd az idődet egy olyan emberre, aki nem érdemli meg. Ne tedd tönkre magad azért, mert neki megfelel így.
2020. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a sztori. Én ismerek olyat, aki direkt generálja a feszültséget, hogy aztán az egészet a másik nyakába varrja, és elvárja, hogy még a másik teperjen a bocsánatáért.

Felesleges ilyen emberért küzdeni, lelki sérültek, és az ember egészsége csak rámegy a mindennapi csatározásokra.

2020. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4/4 Ebbe nagyon beletaláltál! Egyszerű dolgokból rendszeresen konfliktust gyárt, abnormálisan kiforgatja a legjószándékúbb megnyilvánulásomat is. Torkig vagyok a cirkuszaival.

Köszönöm a véleményeiteket! Tényleg nincs értelme vele maradnom.

2020. júl. 29. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, teljesen tönkre fog vágni. Légy erős, és magadat nézd.

4-es voltam.

2020. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Mielőtt szakítanál, azért magadnak is tedd fel a kérdést:

"Miért ilyen párt vonzottam be?"

Mert ez se véletlen ám!


A pszichológust vesd föl újra, de ne azzal, hogy "benned van a hiba, neked kell változnod", hanem úgy, hogy menjetek el együtt, mert szereted, de szemmel láthatóan nem tudtok szót érteni egymással.

Egyébként ő mivel indokolta, hogy nem akart elmenni?

2020. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt, válás lett a vége.
2020. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menekülnék! Volt egy ilyen, mondjuk ő szerintem borderline volt, annak minden tünetével. Néha említette, hogy tudja, hogy nehéz vele, de ellene nem tett semmit. Baromira fárasztó volt, hogy úgy kellett éreznem, minden nyomoráról én tehetek. Hát, nem. Ez pont fordítva van. Az ő rossz gyerekkorának a következményeit neki kéne kezelnie pszichológus segítségével, nem rátolni másra. Én sajnos nem léptem ki időben, ő dobott, mert annyira félt az elhagyástól, hogy így döntött. Utána viszont még 5 évig zaklatott 😕 Szerintem szabadulj meg tőle minél előbb, és máskor ne menj bele ilyen kapcsolatba. Én legalábbis ezt tanultam belőle.
2020. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, okés a szakítás, a válás, de utána határozottnak, erősnek kell maradni a nőnek, hogy a hízelgő, visszafogadó fázisban tudjon NEM-et mondani, ha mégis visszapróbálkozna az illető.
2020. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!