Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet kibékíteni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kibékíteni a pasikat?

Figyelt kérdés

Talán most leginkább férfiaktól várom a választ. Egy 3 éves kapcsolatról beszélek, ami úgy ért véget, hogy „nem vagyunk egymáshoz illők, nem tudunk építeni egymásra, nincs bennünk semmi közös, a szerelem már nem elég tovább”. Rengetegszer kezdtük újra, de mindig sikerrel. Szerintem együtt voltunk a világ legboldogabb emberei. A filmeken kívül valóban semmi közös nem volt bennünk, de imádtuk egymást. Hobbijaink nem igazán voltak, de szerettünk volna utazni.

Lényegében úgy szakítottunk, hogy egy héttel előtte még nyaralni voltunk, a következő héten meg pakoltuk a cuccaim és költöztem.

Nem sejtettem, de valószínűleg már gondolkodhatott rajta egy ideje. A sok szép szó, szerelmi vallomás, ölelés, mellett.

A kevéske problémáink megbeszélésének hiányán kívül, nem volt egyéb ok a szakításra. Az is az én problémám, mert szeretem magamba folytani a dolgokat, velem nem lehetett beszélni semmiről. Úgy váltunk el, hogy nagy ölelés, sírás rívás, és kölcsönös szerelmi vallomás. Létezik ilyen szakítás? Tudom, hogy már ezerszer megpróbáltuk újrakezdeni. De végtelenül szerelmes és jó időszak van a hátunk mögött. Azt mondta a gyerek projektet is feladta, mert velem tudta elképzelni egyedül, de nem jött össze. Mert nem tudunk beszélni a problémáinkról.

Azon gondolkodtam, hogy átmennék hozzá pár hét múlva. Ennyi idő múlva szokott keresni, amikor épp rájön ez a dolog. Gondoltam kicsíphetném magam, láthatná milyen boldog vagyok. Beszélgetnénk, mik történtek. Úgy kéne tennem, mintha jól lennék. Persze nem vagyok jól. Mindketten túl vagyunk jó pár, rövid-hosszú kapcsolaton..Komolyan gondoltuk, hogy egymással éljük le az életünket. És most is azt vélem, hogy nem fogjuk tudni elengedni egymást. Annyira egy frekvencián mozgunk. Pár hete még arról beszélgettünk hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy egyszerre vagyunk egy pár. Szerelmesek. Akik néha civakodnak mint a testvérek, de összetartanak mint a legjobb barátok. Mert ilyenek voltunk. A tökéletes kapcsolat.

Néha néha eltűntem egy egy hétvégére, mert szerette ha hiányoztam neki. Ilyenkor mindig haza vitt, és már a kocsiban nem bírtuk megállni hogy ne essünk egymásnak. Gondoltam, nem-e ez is egy olyan pillanat..Hogy ki akarja próbálni hetekig, hogy milyen nélkülem, hogy őrülten hiányozzak…Hogy bebizonyosodjon újra, hogy egymáshoz tartozunk.

Nem tudom, van-e bármi egyéb, rejtett oka a szakításra, amiről nem tudok. De talán ha egy dögös, határozott új én elé állna (maradt még nála 2-3 cuccom amiért mennék)..rájönne hogy megváltoztam (kimerem mondani a problémáim, van új, jobb munkám, és folytatom a tanulmányaim), akkor elengedhetetlen lennék. Tudom, hogy még most egy hét után neki nem olyan rossz..De már 2-3 hét után szokott írni, hogy hiányzom. De most még is félek hogy nem fog. Mindig félek. Ezért gondoltam, adnék neki egy löketet, hogy eszébe jusson, milyen is vagyok igazából. Határozott, dögös, és boldog. Noha nem nélküle, de ezt neki nem kell tudnia.

Milyen tanácsotok van számomra?

Mi van, amikor szerettek egy nőt, de úgy érzitek hogy nem működik. Igaz hogy több a kapcsolatban a jó mint a rossz, de féltek a házasságtól, gyerekvállalástól esetleg?

Mindenki azt mondja, hogy ha megtaláltad az igazit ne engedd el. Igaz, hogyha ő lenne az igazi el se menne. De MI teljesen máshogy vagyunk összerakva. Pár hete még ha fályt a lábam a munkától, akármilyen fáradt volt megmasszírozta. Ha fájt a torkom, egész nap teát csinált. Nem hidegült el tőlem.

Megmondom őszíntén, elkezdtem netes társkeresőzni. Nem komolyan, csak figyelemelterelésből. Elmeséltem a kis storynkat pár mebernek. Azt gondolják csak megijedt, de rá fog jönni hogy én kellek neki. A családjaink is imádtak minket együtt. A barátaink is. Egyszóval…Minden de minden tökéletes volt.

Voltam már olyan pasival,akivel rengeteg közös pontunk volt. De nem voltunk szerelmesek, csupán emberek, akik együtt élnek, jól elvannak és boldogok, de nem szerelmesek.

Nekem hiába mondja bárki, hogy van amikor már a szerelem nem tart fent egy kapcsolatot, mert anélkül sem létezik.



#szerelem #visszaakaromkapni
2020. júl. 30. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Jesszus. Kérlek ne.

Szerinted, ha már számtalanszor megpróbáltátok, de egyszer se működött sokáig, majd most fog? Tudod mi az őrültség definíciója? Ha újra, meg újra ugyanazt csinálod, más eredményt remélve.

Abszolút nem viselkedsz normális, önálló emberként, mert belezakkanttál ebbe a helyzetbe, és csak húzzátok bele egymást folyamatosan. Az ilyen kapcsolatban szoktak tönkremenni az emberek. Ráadásul felmész egy társkeresőre, hogy szerencsétlen párkereső srácoknak told a párkapcsolati hisztidet? Ne már. Ez nagyon gáz. Nyilván leráztak a francba, hogy majd visszatalál hozzád, és mentek tovább, mert rájöttek, hogy veled nincs miről beszélniük, nem számíthatnak semmire tőled.

Szerintem soha többé ne keresd, ne válaszolj neki, ha ő keres, lépj tovább, tedd rendbe magad.

2020. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a kérdést állatorvosi lóként lehetne a párkapcsolati pszichológusok elé állítani olyan szinten diszfunkcionális ez a kapcsolat, de a legszomorúbb hogy még idealizálod is.


1) "Rengetegszer kezdtük újra, de mindig sikerrel."


Érdekes megfordítása ez annak hogy ugyanolyan rengetegszer sikertelenségbe is fulladt a kapcsolat


2) "Gondoltam kicsíphetném magam, láthatná milyen boldog vagyok. Beszélgetnénk, mik történtek. Úgy kéne tennem, mintha jól lennék. Persze nem vagyok jól." "Ezért gondoltam, adnék neki egy löketet, hogy eszébe jusson, milyen is vagyok igazából. Határozott, dögös, és boldog. Noha nem nélküle, de ezt neki nem kell tudnia."


Tényleg remek párkapcsolat ami színlelésen alapul!


3) "Az is az én problémám, mert szeretem magamba folytani a dolgokat, velem nem lehetett beszélni semmiről."


Nézzünk csak vissza a 2-es pontra! Most is ahelyett hogy megbeszélnéd a problémádat vele inkább hazudni akarsz hogy milyen jól vagy nélküle. Ugyanazt csinálod amiért szakított veled. Miért nem lehet egyszer ŐSZINTÉNEK lenni?


4) "Úgy váltunk el, hogy nagy ölelés, sírás rívás, és kölcsönös szerelmi vallomás. Létezik ilyen szakítás?"


Igen, a diszfunkcionális kapcsolatokban ahol a feleknek fogalmuk sincs arról mit akarnak és mit tesznek csak rángatják őket az érzelmeik ide-oda


5) "Mi van, amikor szerettek egy nőt, de úgy érzitek hogy nem működik. Igaz hogy több a kapcsolatban a jó mint a rossz, de féltek a házasságtól, gyerekvállalástól esetleg?"


Igen, ha valakit szeretek de nem vagyunk kompatibilisek kapcsolat szempontjából azt el kell engedni különben csak lemegy egy ilyen elnyújtott szenvedésbe.


6) "Szerelmesek. Akik néha civakodnak mint a testvérek, de összetartanak mint a legjobb barátok. Mert ilyenek voltunk. A tökéletes kapcsolat."


Ja annyira összetartotok hogy folyton szakítotok. A tökéletes kapcsolatnak meg mondjuk úgy alap jellemzője, hogy MŰKÖDIK..


7) "Néha néha eltűntem egy egy hétvégére, mert szerette ha hiányoztam neki. Ilyenkor mindig haza vitt, és már a kocsiban nem bírtuk megállni hogy ne essünk egymásnak."


Tehát ahelyett hogy olyan programokat szerveznétek amik fenntartják a tüzet, eltűnsz aztán utánadrohan...

Miféle elb....tt kapcsolati dinamika ez de komolyan?


8) "Megmondom őszíntén, elkezdtem netes társkeresőzni. Nem komolyan, csak figyelemelterelésből. Elmeséltem a kis storynkat pár mebernek."


Ja, nagyon szerelmes vagy emberbe, vissza akarod kapni de azért rögtön társkeresőzgetsz. Neked konstans kapcsolatszükségleted van kérdező, ahogy tőle nem kapod meg már rohansz is a társkeresőre. Azzal persze nem törődve hogy ezzel már embernek mit okozol, ahogy ezzel a párodnál se törődsz.

2020. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Vannak emberek akik elvárják azt, hogy találd ki mi bajuk van. Volt ilyen barátnőm de szakítottunk is egymással, kevesebb mint egy év után. Van akinek ez rendben van valakinek nem. A párodnak ez biztosan nem okés. A párkapcsolat kompromisszumokon is alapul. Mindkettőtöknek engednie kell. Az már pl. előrelépés, hogy legalább a fontos dolgokat nem tartod magadban, míg ha Te azt mondod, hogy nem fontos, (valóban ne legyen fontos) akkor a párod ne akarja minden áron kihúzni belőled. De csatlakozok az előttem szólohoz. Ez ilyen se Veled se nélküled kapcsolat. Tényleg mindig újra összejöttetek, de mindig újra és újra szakítottak, mert minden maradt ugyanabban a mederben és egyikőtök sem volt hajlandó változni. Nem azért változz meg mert a másik elvárja, hanem ha szereted a másikat akkor nem kényelmetlen változnod. Kíváncsi vagyok hány évesek vagytok, mert azok alapján amiket írtál nem mondanám, hogy érettebbek lennétek mint az átlag 21-22 évesek. Viszont ha már felmerült a gyerek és a házasság, akkor úgy sejtem, hogy 20-as éveitek vége fele járhattok. Amíg nem nőttök fel fejben, ennek a kapcsolatnak semmi értelme.
2020. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!